|

Ce materii se fac la profilul de stiinte ale naturii?

11 Raportează Evaluează
11 răspunsuri:
| a răspuns:

Eu am fost la acest profilwinking
faci mai putine ore de matematica, si mai multe ore de biologie si chimie big grin

RăspundeRăspunde Raportează Evaluează
| a răspuns:

Teza dai la chimie bio/fizica, romana si mate! 3 ore chimie, 2 fizica, 3 biologie, 4 mate, 4 romana, 2 eglz, 2 franc. sau orice alta lb moderna 2 de informatica.
Mi se pare mie, sau acest profil se aseamana putin cu mate-info?

| a răspuns:

In special chimie, biologie, matematica, fizica.

| explică:

Dar la ce liceu ati fost? thinking

| explică:

Nu stiubig grin...chiar m-ar interesa sa discut cu cineva care a fost la acest profil...contactati-ma pe elena_violeta96@yahoo.com

| explică:

Am intrat de curand la liceu c. a. rosetti la profiliul stiinte ale naturii si as dori sa-mi spuna si mie cineva exact straight face ce materii fac si cate ore din fecare.si daca e mai greu sau mai usor fata de mate-info, filologie si tiinte sociale. liviu_reddog08@yahoo.comwinking multumesc!

| explică:

Eu sunt la ovidius si facem 3 ore de fizica, 2 de chimie, 2 de bio, 4 de mate, 4 de romana, 2 de franceza, 6 de engleza( sunt la bilingv)

| a răspuns:

Eu sunt in C.A.Rosetti la stiinte ale naturi si acum sunt a 10a. Va pot zice ce materi aveti in a 9a daca vreti sa vb ma gasiti pe id : yo_alexandra2009

| a răspuns:

Eu sunt de un an in liceul c.a.rosetti daca vrea cineva sa afle ce materi se fac in a 9a la stiinte ale naturi ma gaseste pe : yo_alexandra2009

| a răspuns:

Pai la stiintele ale naturii se face in general foarte mult matematica chimie biologie romana engleza franceza istorie geografie etc dar cel mai mult se face matematica si biologia

| a răspuns:

Informati despre soare