| All4QuestionS a întrebat:

Ce metoda e mai buna pentru slabit :
1: Dieta stricta?
2: Sport zilnic si o dieta nu foarte stricta?
3big grinieta stricta si sport zilnic?
4: Sau alta metoda?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

O alimentatie prescrisa de un medic nutritionist, combinat cu multa miscare, jogging.

| MskDesign a răspuns:

Sport zilnic si o dieta nu foarte stricta.Si nu strica sa bei dimineata 300 ml de apa calduta.

| Kyılε a răspuns:

Depinde acuma.
Daca vrei sa slabesti vreo 3-4 kg, poti face asta in cam 4 saptamani, slabind cu exercitii sportive.
Daca vrei mai multe kile, n-ai sa stai 15 saptamani pentru 15 kile avand in vedere ca ex sportive te ajuta sa slabesti cate un kg / saptamana.
Cum spuneam, daca iti doresti sa slabesti mai mult de 5 kg tine dieta, cura de slabire mai stiu eu ce. Cauta pe net ce sa mananci, sa faci sport in exces.
BAFTA!

Răspuns utilizator avertizat
| lBroken69 a răspuns:

Respectă regulile astea.
-Nu mânca după ora 7 seara
-Bea 2-3 l de apă pe zi.
-Fă sport
-Evita grăsimile, chipsurile, sucurile carbogazoase, dulciurile.
-Mănâncă multe fructe.

| All4QuestionS explică (pentru lBroken69):

Cam cat pot slabi pe sapt daca respect regullile?

| lBroken69 a răspuns (pentru All4QuestionS):

Depinde cât timp vei respecta regulile.Vei slăbi într-un mod frumos, o să se ardă grăsimile, masa musculară nu va dispărea, iar în acelaşi timp e un mod de viaţă sănătos.
Eu spun că în căteva luni poţi da jos 5-6 kilograme, poate mai mult.