| Intebarisiraspunsuri a întrebat:

Ce metode folositi pentru epilarea subrat?
Sa nu sa se vada deloc eu cind ma epilez cu lama nu se i-a tot si trebuie sa fac pina la singe ca sa se iei tot, cei drept nu fac asta, Funda

6 răspunsuri:
| StefanKogut a răspuns:

Crema epilatoare. Atentie la timp pentru ca e o metoda ce foloseste actiunea chimica asupra firelor de par si poate afecta tegumentul daca nu respecti instructiunile. Daca ai folosit pina acum lama trebuie sa ai rabdare cu modificarea structurala a firelor, pentru ca lama pentru par are acelasi efect pe case il are coasa pentru iarba, il face mai puternic si mai des, deci nu insista, ai rabdare si apectul pigmentat al pielii dupa epilat se va diminua in timp.

| Intebarisiraspunsuri explică (pentru StefanKogut):

Da, dar ramane asa ca culoarea pielii sau se deosebeste?

| StefanKogut a răspuns (pentru Intebarisiraspunsuri):

In timp nu vor mai aparea zone pigmentate, dar dupa cum spuneam, trebuie sa ai rabdare.

| Ritsuko a răspuns:

Ia-ti alta, nu sunt toate bune.Si sa nu te faci cu crema depilatoare, benzi sau mai stiu eu ce, se face urata pielea/se innegreste/nu se ia tot parul.

| chiccabella a răspuns:

Daca faci cu lama ia-ti un Gillette cu aloe, poti de asemenea face cu epilatorul daca suporti durerea, cu asta nu se vede pentru ca smulge.de asemenea sunt si cremele asa-zise sub dus cu timp de actionare 10minute, dar din punctul meu de vedere nu sunt atat de eficiente.Bafta

| Elii13 a răspuns:

Eu una ma epilez cu bicul si nu se mai vede nici un fir de par, dar tu ai putea sa incerci cu ceara (ramane intact zona si creste mult mai greu big grin ) ceara o gasesti in orice magazin de cosmetica tongue sper ca ti-am fost de folos :*