| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti de oameni indiferenti si reci la orice situatie? evident eu sunt asa

10 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Sunt precum britanicii big grin Am luat expresia din "The Nanny"

| positivity a răspuns:

„Unii oameni sunt prea plini de ei pentru că sunt goi pe dinăuntru..." (Nicky Sereteanu)

| sellenaD a răspuns:

Daca esti asa rece si indiferent de ce iti pasa ce parere au altii despre (tine)cei care sunt asa? Nivel scazut al empatiei...+nu cred ca esti in orice situatie... daca iti da cineva o palma ti-e indiferent?laughing

| lpavel a răspuns:

N-au nici o valoare... sunt precum animalele, numai exista si atat!

| kobra12 a răspuns (pentru lpavel):

De ce spui asta?

| lpavel a răspuns (pentru kobra12):

Cum de ce? Probabil NU intelegi ce ai scris acolo...
- A fi rece si indiferent inseamna : sa nu iubesti, s-o faci numai din interes sau alt motiv
-sa n-ai nici un prieten, sa traiesti numai pentru tine
-sa nu-ti pese de nimeni si nimic : sora, frate...
si lista poate continua la nesfarsit, depinde pana unde ai ajuns cu indiferenta!
Sper ca acum intelegi cum esti!

| CartoonN a răspuns:

Tot respectul pentru ei, mi-as dori sa fiu si eu la fel, sa nu ma consum pe tampenii, sa nu iubesc, sa nu sufar...imun la tot ce e in jur.Tot respectul!

| UrsuletuChocolatiu a răspuns:

Pot sa zic ca asa sunt si eu uneori. Am unele momente cand sunt deranjata dar imi trece repede. E mai bine asa, o sa traiesti mai multlaughing :*

| Cupcake a răspuns:

Niste oameni intelepti. Sincer, in ziua de azi e mai bine sa fii asa, sa nu te mai atinga nimic, sa nu te mai faca sa suferi. Oamenii care sunt asa, de obicei au avut parte de o intamplare care i-a facut sa devina asa.

| Alize a răspuns:

Eu cred ca este o calitatea sa fi complet detasat de tot ce ti se intampla in jurul tau. Te scuteste de o suferinta inutila. In ziua de azi e bine sa ai o doza de nesimtire. Nu te mai incarci negativ cu toate prostiile.