| Cristina236 a întrebat:

Ce parere aveti despre acele persoane de 14-15 ani care fumeaza, beau alcool, nu invata la scoala si umbla mereu dupa iubiti/iubite?

10 răspunsuri:
| kRedhead a răspuns:

E viata lor, sa si-o traiasca dupa cum doresc.

| Furti a răspuns:

Crezi ca are cineva o parere buna despre ei? Binenteles...ca nu!
Tu daca ai fi parintele copilului respecitv ai fi mandru ca baga tigari si alcool in el? Ai fi mandru ca ia note mici la scoala si ca umbla dupa nu stiu cate fete(respectiv baieti)? Hai sa zicem ca ultima nu-i asa de grava...numai daca nu o da intr-o prostie mai mare ca primele trei la un loc.

Sunt doar o generatie de adolescenti care vor ajunge manipulati foarte usor la maturitate, adica pe bune daca la adolescenta te lasi prostit cu fumatul, alcoolul...cand vei avea 20 de ani ce vei face? vei lua droguri sau ce?

Persoanele de genu sunt fara viata, de ce spun fara viata?
Ei bine banuiesc ca lumea nu se apuca de fumat sau de baut ca le vine lor o idee in minte si SHAZAM! se intampla, nu, se lasa influentati de ceilalti (daca e nevoie sa explic: nu ai viata pentru ca altii decid in locul tau alegerile pe care tu trebuie sa le iei, si aici nu ma refer la sfaturi... e o diferenta mare intre un sfat si o decizie).

Mda, cam asta e parerea mea, poate parea nitel exagerata insa vreau sa mentionez ca nu toti sunt asa, precum exista astfel de persoane, de asemenea exista si persoane "cu capul pe umeri" si care pot gandi cu propriul lor creier.

| vocea a răspuns:

Pai draga Cristina, eu persoanal am o parere foarte proasta avand in vedere ca sunt anti alcool si tigari, dar e viata lor si mai tarziu ei o sa regrete pentru viata aleasa si traita asa prost

| Sociopat a răspuns:

Atata timp cat nu baga pe gat la restul faptul ca fac asta in timpul liber e ok.Din partea mea sa dea in coma alcoolica si sa ramana gravide toate cu gemeni siamezi fara picioare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O parere proasta, dar, desigur, nu conteaza umila mea parere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur vor avea un viitor strălucit.

| Wukii a răspuns:

Nu am o părere bună despre persoanele de genul ăsta. Dacă la 14-15 ani fumează, lasă școala baltă și sunt cu gândul doar la dragoste și sex, ce să mai zic... Mă rog, e alegerea lor, dar totuși...

| elena99c a răspuns:

Eu am 15 ani si vorbesc "din mijlocul lor", cum s-ar spune, dar nu fac parte din gasca asta...si cred ca ei vor fi urmatoarea generatie de ratati a Romaniei, pentru ca foarte putini dintre ei se vor trezi la timp si vor cauta sa se indrepte.

| Jadmmm a răspuns:

Tu te crezi ce spui Elena99?

| elena99c a răspuns (pentru Jadmmm):

Evident. Ma cunosc. Faci parte din categoria celor care baga tinerii in aceeasi oala fara sa vada nimic altceva, cel mai probabil.