| luce20022 a întrebat:

Ce parere aveti despre cartea,, darul lui jonas" de lois lowry? Carte si filmul au acelasi continut?

Răspuns Câştigător
| Diana_7451 a răspuns:

Cartea este superba! E foarte usor de citit, chiar si in limba engleza. Este o carte destul de scurta, care insa iti transmite niste trairi si sentimente care chiar te pun pe ganduri si te fac sa pretuiesti mai mult ceea ce ai si lumea in care traiesti.
Filmul respecta subiectul principal al cartii insa multe lucruri sunt diferite.
Eu ti-as spune ca sunt minunate ambele, si de la ambele ramai cu caldura in suflet. happy
Iti recomand sa citesti cartea inainte de a viziona filmul.
Sper ca te-am putut ajuta. happy

3 răspunsuri:
| Theodora292001 a răspuns:

Cartea ee megggaaa diferita de film. Merita sa citești cartea eee mult mai buna.

| Georgiiiiiiiiiiiiii a răspuns:

In carte se detaliaza mai mult dar are acelasi continut filmul cu cartea. Merita citita cartea inaintea filmului :* Funda?

| alexfaceproiectlaromana a răspuns:

Parerea mea e ca cartea a fost mult mai buna, la un moment dat, filmul s-a dus pe o alta cale. In timp ce cartea e mai mult bazata pe putere si mila, filmul a fost bazat pe iubire. Daca ai putea, ti-as recomanda sa citesti cartea mai intai. Oricum, eu cred ca cartea a fost mai tare. Sper ca te-am ajutat.