| UserulAnonim a întrebat:

Ce parere aveti despre LGBT?

Eu unul sunt de acord cu parteneriatele civile, deoarece nu include adoptiile si nici nu trebuie performata in Biserica, ele sunt doar niste acte care ar recunoaste legal cuplurile gay.

Vreau sa stiu cum priviti voi problema fiindca am vazut la televizor mai multe discutii pe tema asta si sincer consider ca sunt chestiuni mai serioase care ar trebui rezolvate la noi in tara. Plus ca nici daca se legalizeaza n-ai sa vezi cupluri de acelasi sex pe strada.

Nu pricep de ce vor sa modifice constitutia si de ce au fost fortati oamenii aceia sa semneze? Si asa nu se casatoreau cupluri gay pana acum, tot ce fac e sa ingradeasca drepturile unei comunitati deja discriminate.

Astept opinii / explicatii, cea mai buna primeste funda!

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Sta in natura umana sa fim diversi sexuali,in realitate studile au indicat ca persoanele hetrosexuale ar putea intretine relati sexuale cu propiul sex,societatea,religia ne face hetrosexali asta e adevarul, ce sa spun natura umana trebuie acceptata asa cum este ea, cred ca barbati frumosi, femeile frumoase te atrag indiferent de sex

16 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Deja prea multe intrebari si multe subiecte despre poponauti, parca a coborat Dumnezeu pe pamant, prea multa atentie li se acorda astora. Sunt doar o comunitate si isi cauta mofturi, vor egalitate si nici macar nu exista asa ceva, mai ales la noi in tara. Astept sa apara aprobarea zoofiliei si a pedofiliei, ca tot vad ca astia promoveaza deviatii de la natura/
Am vazut ca multi politicieni se dau ''ambasadori'' pentru a le face parade lor, mor de ras, astia din lgbt chiar au speranta ca romanasii din conducere le pasa de ei, au alte interese, nici intr-un caz sa le faca parade in chiloti roz. Maretul Cheloo avea dreptate spunand : ''Intr-o zi o sa ajungem sa ne ascundem normalitatea'', sper totusi ca Romania sa nu faca prostia si greseala asta fatala! Prea mult sunt aparati lgbt-istii, nu sunt cu nimic mai special decat nimeni, dar iesitul in evidenta si mancatul de maro trezeste interese din partea burtosilor din Romania care stau prin partide si intorc banii cu lopata din ciordeala!

| Deaad a răspuns (pentru Drimmero):

O,da,Cheloo.
laughing

Deja il stie toata tara cat de homofob e si il uraste toata lumea pentru ca are o parere.

O sa ajungem intr-adevar sa ne ascundem normalitatea intr-o lume in care anormalitatea este promovata si consdierata "normala".
Conceptul de egalitate este cel mai infect lucru.
CIne crede ca oamenii sunt egali sunt idioti.
Eu nu sunt egal cu un cocalar, homosexual sau tigan.

| Drimmero a răspuns (pentru Deaad):

Il urasc tampitii de pro gay, nu vezi om cerebral sa-l jigneasca! Ombladon si mai caterinca, Cheloo a fost mai subtil, dar Ombladon pune punctul pe i!rolling on the floor)

| RainmakerX a răspuns:

Ce parere sa am?

Intr-un fel ma dezgusta ideea dar atata timp cat fac totul in intimitatea lor si nu incep sa se "mozoleasca" pe strada atunci e okay. Nu e ca si cum m-ar afecta in vreun fel chestia asta.

De asemenea ar trebui sa fie introdusa o posibilitate a acestora de a-si declara orientarea fara casatorie *asta ca in caz de ceva unul dintre ei sa poata raspunde pentru celalalt*

"Si asa nu se casatoreau pana acum."
Da, exact!
Ce nevoie au de asa ceva? Oricum nu au cum sa ramana insarcinati *lol*.

Consider ca ar fi cel mai bine sa-i lase sa-si ia acelasi nume si sa le permita sa raspunda unul pentru celalalt. *asa cum o sotie poate raspunde la spital pentru sotul ranit (a fost un exemplu)*

Pentru asta nu cred ca este nevoie de casatorie.
Casatoria este intr-un barbat si o femeie.
Ceea ce vor ei sa faca este o simpla imitatie care sa-i faca sa se simta mai putin "discriminati" sau cine stie, normali?

Oricum... chiar daca se casatoresc nu prea imi pasa. Nu ma influenteaza cu absolut nimic.

Este doar parerea mea.
Succes!

| PedoBarbie a răspuns:

Sunt pro.

| Deaad a răspuns:

Alta intrebare despre lgbt...
Din nou, sunt foarte impotriva si foarte ostil cu persoanele care fac parte din lgbt.

Nu sunt de acord sub nici o forma, ii dispretuiesc si discriminez.

| UserulAnonim explică (pentru Deaad):

Daca cel mai bun prieten al tau ti-ar spune ca este gay cum ai reactiona?

| Clorox a răspuns (pentru Deaad):

Homofob!

| Deaad a răspuns (pentru UserulAnonim):

Gay-ii au un comportament aparte.Asa ca e imposibil sa nu imi dau seama si nu l-as face cel mai bun prieten in veci.

| Deaad a răspuns (pentru Clorox):

Ce afirmatie inteligenta.
Bravo, domnule, nu se gandea nimeni ca sunt homofob daca nu imi dezvaluiai tu secretul.

| Clorox a răspuns (pentru Deaad):

Mda! Ce dragut din partea mea, nu?

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Deaad):

Nu toti sunt asa "aparte". Multi au sotie, copii si restul dar pe ascuns isi fac veacul cu un barbat. La aia nu ai cum sa iti dai seama.

| UserulAnonim explică (pentru Deaad):

Nu-i adevarat, exista si matahale care sunt gay si nu se observa absolut deloc, fiindca doar cativa au acel comportament femeiesc (pasivii).

| pufulescu a răspuns:

Dar salariile, salariile cand le facem ca in America, asa ca drepturile gay? Ca vad ca de drepturile minoritatilor vuieste net-ul, despre bani nici o vorba.

| pet555 a răspuns:

Nici un fel de oameni nu au fost fortati sa semneze. Asta e o tampenie. Sunt indoctrinati cei care cred ca e normal sa te crezi de alt gen sau alta specie. De ce vor sa modifice Constitutia?
Homosexualii si lgbt au drepturi fix ca noi, nici noi nu ne putem casatori nici cu cineva de acelasi gen, nici cu animale sau altceva. Ei vor un drept absurd. Au semnat pentru ca nu vrem sa fie ca in alte tari, vrem sa se stie clar ce este familia si pentru ce au fost create cele doua genuri. Nu vrem sa jigneasca mamele si tatii spunandu-le parinte 1 si parinte 2(zici ca numeri oile), nu vrem sa intre monstri transsexuali(cum arata, asa le spun) in toalete nepotrivite, nu vrem parade unde umbla homo dezbracati pe strada si se trag pe jos ca animalele, pe care insa nu le jignesc pana nu vad un cuplu de vaci sau o capra cu barba crezandu-se tap. Heterofobii intoleranti lgbt sunt prea agresivi. Vrem sa se modifice Constitutia fiindca nu vrem asemenea uraciuni in tara noastra. Nu vrem nici sa se legalizeze zoofilia, necrofilia, pedofilia sau incestul discutate deja in tarile in care homosexualitatea este acceptata.

| pet555 a răspuns (pentru pet555):

Daca asta e homofobie, atunci sa stiti ca e doar una dintre calitatile mele!