| vmalex21 a întrebat:

Ce parere aveti despre o relatie de tipul,, f-ck friends,, intre doua persoane singure sau implicate intr-o relatie(una sau ambele)?

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Noi oamenii nu decidem daca ne indragostim sau nu, ne trezim ca iubim persoana aia si e prea tarziu, parerea mea suntem oamenii nu roboti, e ok ca sa faci sex cu cineva de cateva ori dar nu o perioada

| Teo29 a răspuns:

Mi se pare risipa de timp/ energie si iti creezi o atitudine general gresita de viata. O data si o data tot o sa ai o relatie serioasa, sau o sa te casatoresti si nu o sa iti accepte nimeni astfel de obiceiuri care sa stii ca devin chiar obisnuinte...happy

| vmalex21 explică (pentru Teo29):

Delu22.Aici vorbim pe presupuneri. Poate cei care prefera acest tip de relatii nu vor sa-si faca obligatii sentimentale, vor doar sa se distreze si sa se simta bine.Asa e in tinerete, iti traiesti viata...

| GreenVoid a răspuns:

Depinde de constiinta fiecaruia.Ce conteaza ce cred eu atata timp cat tu n ai nici o problema cu asta. Daca eu zic ca i ok si constiinta ta zice ca nu n ai rezolvat nimic.Tu stii...presupunand ca tu esti persoana in cauzahee hee

| Daniel2836 a răspuns:

O părere proastă...

| vmalex21 explică (pentru Daniel2836):

Doua argumente te rog...

| Daniel2836 a răspuns (pentru vmalex21):

Mi se pare o rosipă de timp.

| Ωmega a răspuns:

O relatie foarte normala bazata pe atractie si sex care de multe ori e preferata de multi pentru ca nu vine si cu obligatiile si responsabilitatile unei relatii normale. Pentru cei care sunt singuri si au o astfel de relatie, ea poate insemna fericire si eliberare. Pentru cei care sunt intr-o relatie serioasa, parerea mea e ca nu are rost sa aiba si un f. buddy in acelasi timp. Acuma depinde de ce iti ofera relatia normala. Daca relatia normala nu iti ofera tot ce iti doresti din pct de vedere sexual, e posibil sa cauti acele lucruri in alta parte. Insa daca ea iti ofera tot ce ti-ar oferi un f. buddy, nu vad rostul pentru care sa inseli.
Relatia de f. buddy nu prea impune sentimente in general, insa in multe cazuri unul din cei 2 ajunge sa vrea mai mult de la celalalt si daca nu mai vor amandoi acelasi lucru, atunci de obicei se rupe lantulhee hee

| ℛąin a răspuns:

Mi se pare ok, atâta timp cât niciuna dintre ele nu e implicată într-o relație.