| Camy333 a întrebat:

Ce pot face pentru a fi mai fericita?

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Fii sincera cu tine. Nu amplifica problemele care apar dar nici nu le submina importanta.
Atunci cand apare o situatie delicata inseamna ca e nevoie sa se schimbe ceva in viata ta.
Ori iti schimbi prioritatile, ori ceva trebuie sa moara pentru ca altceva sa se nasca.
Nu iti exagera talentele dar nici nu e bine sa mergi pe ideea ca nu stii nimic.
Vezi ce iti place sa faci si cauta sa fii cat de bun poti sa fii.
Apoi verifica daca nivelul la care esti tu e unul competitiv sau trebuie sa cauti altceva.
Petrece timp in natura, petrece timp singura, doar tu cu gandurile tale.
Si nu fa compromisuri cand vine vorba de prieteni.
Ai nevoie doar de acele persoane care simti ca te ajuta sa fii tu si nu iti cer sa devii altcineva doar ca sa le faci pe plac.
Fii curioasa si cauta mereu sa afli si sa inveti lucruri noi.
Fa un sport si nu cauta sa demonstrezi nimic.
Sa fii atenta la cine esti tu ca om mai mult decat la cum te vad ceilalti.

6 răspunsuri:
| Latinmoon a răspuns:

Iubirea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta-ti jumatatea

| StochirleaAlexandra a răspuns:

Incearca sa gandesti cat mai pozitiv.

| alinaiuliana89 a răspuns:

Citeste Osho

| nightwish12356798 a răspuns:

Cumpara-ti inghetata, la mine merge mereu