| anonim_4396 a întrebat:

Ce preferati: laptop sau computer? De ce?

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Laptop.Pentru ca deja il am.Si nu ocupa spatiu prea mult.Ma pot muta cu el oriunde, fiind pe baterie.

| alexandrualind a răspuns:

Intai sa spun avantajele:

Laptop:Il poti cara pe oriunde si este usor dar mai putin performant ca un desktop.

Desktop:este performant dar nu il poti duce pe unde vrei ca este tare greu.

Eu am Desktop si nu am laptop acasa dar mie imi place mai mult un laptop ca are mai multe avantaje.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu computerul am crescut, asa ca pe el il aleg big grin Laptopul e bun daca te deplasezi mult, la fel cum a zis si Bobby711 laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Laptop deoarece este portabil

| EneCristian a răspuns:

Desktop de ce? fiindca il pot upgrada pot face overclok e mai performant si mai bun in unele privinte imi place laptop doar daca e gen alienwhaire sau ai nevoie sa fi portabil ( arhitect sau animatii calatoresti mult).

| Bobby711 a răspuns:

Daca te deplasezi mult clar laptop daca il folosesti doar acasa atunci un desktop pc pentru ca poti sa ii faci upgrade la componente la un laptop nu prea poti in general poti sa bagi mai multi rami si atat mai sunt unele cu placi video sunt dedicate(ceea ce e foarte bine tu ce trebuie sa stii este ca sunt mai performante ca cele integrate care de obicei sunt prezente la majoritea laptopurilor). Unele laptopuri nu au tastatura buna insa sunt si exceptii de exemplu a mea e geniala bine inteles asta e opinia mea. Un laptop de gaming daca iti permiti merita cumparat insa peste 2-3-4 ani nu va mai e capabil sa ruleze ultimele jocuri si parca ai dat banii de geaba insa daca iei un pc de gaming ii poti cumpara piese si ii prelungesti durata de viata pe banii care ii dai pe un laptop de gaming poti sa iti cumperi un pc mult mai performant insa nu ai mouse, tastatura, mic, camera, monitor si cand dai 40 de mil pe un pc de exemplu dar tu tot folosesti monitorul dala cutie si mouse la 15 lei nu merge cum trebuie va trebuii sa cumperi si restul si in caz ca nu le ai deja te va costa si mai mult. Btw daca vrei sa iti cumperi un monitor eu zic sa iti cumperi un televizor cu plasma mai mic il folosesti si ca tv si ca monitor tongue

| AIeXxX a răspuns:

PC
pot sa conectez mai multe monitoare
baterie infinita
Mai puternic(depinde)
ecran mare

| anonim_4396 explică (pentru AIeXxX):

La ce sunt bune mai multe monitoare? thinking

| I0nuT55 a răspuns:

Eu laptop-ul, pentru ca portabilitate, si pentru ca baterie laughing
Si calculatoarele sunt mai " rezistente" ....depinde de fiecare.happy

| luarr28 a răspuns:

Laptop pentu că na e mult mai confortabil sa stai cu laptopul în brațe pe canapea/pat decât să stai pe un scaun.