| ggaabbrriieell a întrebat:

Ce profiluri sunt la industrial si la hurmuzachi?

Răspuns Câştigător
| RomulusMilea a răspuns:

Salut,

La ce oraş te referi? Noi nu avem de unde să ştim. Mulţumesc.

3 răspunsuri:
| RomulusMilea a răspuns:

Salut,

OK, acum am toate datele necesare. Dacă dai click pe legătura de mai jos şi alegi judeţul Suceava de pe hartă, apoi butonul „Lista liceelor din judeţul Suceava" (un buton albastru, în stânga sus), vei găsi pe prima pagină detalii despre COLEGIUL NAŢIONAL "EUDOXIU HURMUZACHI". Tot pe prima pagină vei găsi detalii despre 2 licee colegii tehnice (nu am găsit pentru Rădăuţi nimic cu privire la vreun liceu industrial).

http://admitere.edu.ro/2012/staticRepI/j/

Iată detaliile:

1). Pentru COLEGIUL NAŢIONAL "EUDOXIU HURMUZACHI":

1.1). Profil REAL, specializarea MATEMATICĂ-INFORMATICĂ, 56 de locuri disponibile în 2012, învăţământ de zi, în limba română, filiera TEORETICĂ;

1.2). Profil REAL, specializarea ŞTIINŢE ALE NATURII, 56 de locuri disponibile în 2012, învăţământ de zi, în limba română, filiera TEORETICĂ;

1.3). Profil UMAN, specializarea FILOLOGIE, 28 de locuri disponibile în 2012, învăţământ de zi, în limba română, filiera TEORETICĂ;

1.4). Profil UMAN, specializarea ŞTIINŢE SOCIALE, 84 de locuri disponibile în 2012, învăţământ de zi, în limba română, filiera TEORETICĂ;

2). Pentru colegiul tehnic „Andronic Motrescu":

2.1). Profil RESURSE NATURALE ŞI PROTECŢIA MEDIULUI, specializarea AGRICULTURĂ, 28 de locuri disponibile în 2012, învăţământ de zi, în limba română, filiera TEHNOLOGICĂ;

2.2). Profil RESURSE NATURALE ŞI PROTECŢIA MEDIULUI, specializarea INDUSTRIE ALIMENTARĂ, 112 de locuri disponibile în 2012, învăţământ de zi, în limba română, filiera TEHNOLOGICĂ;

2.3). Profil RESURSE NATURALE ŞI PROTECŢIA MEDIULUI, specializarea PROTECŢIA MEDIULUI, 56 de locuri disponibile în 2012, învăţământ de zi, în limba română, filiera TEHNOLOGICĂ;

2.4). Profil SERVICII, specializarea ECONOMIC, 84 de locuri disponibile în 2012, învăţământ de zi, în limba română, filiera TEHNOLOGICĂ;

2.5). Profil SERVICII, specializarea TURISM ŞI ALIMENTAŢIE, 84 de locuri disponibile în 2012, învăţământ de zi, în limba română, filiera TEHNOLOGICĂ;

3). Pentru colegiul tehnic, Rădăuţi, str. Tudor Vladimirescu, nr. 4:

3.1). Profil REAL, specializarea MATEMATICĂ - INFORMATICĂ, 56 de locuri disponibile în 2012, învăţământ de zi, în limba română, filiera TEORETICĂ;

3.2). Profil REAL, specializarea ŞTIINŢE ALE NATURII, 28 de locuri disponibile în 2012, învăţământ de zi, în limba română, filiera TEORETICĂ;

3.3). Profil UMAN, specializarea FILOLOGIE, 28 de locuri disponibile în 2012, învăţământ de zi, în limba română, filiera TEORETICĂ;

3.4). Profil SERVICII, specializarea ECONOMIC, 56 de locuri disponibile în 2012, învăţământ de zi, în limba română, filiera TEHNOLOGICĂ;

3.5). Profil TEHNIC, specializarea ELECTRIC, 28 de locuri disponibile în 2012, învăţământ de zi, în limba română, filiera TEHNOLOGICĂ;

3.6). Profil TEHNIC, specializarea CONSTRUCŢII, INSTALAŢII ŞI LUCRĂRI PUBLICE, 28 de locuri disponibile în 2012, învăţământ de zi, în limba română, filiera TEHNOLOGICĂ;

3.7). Profil TEHNIC, specializarea MECANICĂ, 84 de locuri disponibile în 2012, învăţământ de zi, în limba română, filiera TEHNOLOGICĂ;

3.8). Profil TEHNIC, specializarea INDUSTRIE TEXTILĂ ŞI PIELĂRIE, 28 de locuri disponibile în 2012, învăţământ de zi, în limba română, filiera TEHNOLOGICĂ.

Toate informaţiile de mai sus sunt doar orientative pentru tine, la începutul anului 2013 fiecare liceu din ţară îşi face publică oferta educaţională, ştii tu, târguri, pliante, direct pe Internet.

Sper să îţi fi fost de folos. Multă baftă!

| ggaabbrriieell explică (pentru RomulusMilea):

M-ai ajutat foarte mult, ...multumesc!