| Nemo99 a întrebat:

Ce sa vorbesc cu o fata, avand in vedere ca vorbesc cu ea prima data?

6 răspunsuri:
| KamaSutra a răspuns:

Vorbiti despre voi, despre ce va place sa faceti in timpul liber

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vorbiti despre sosete :p

| Cristinaaa57 a răspuns:

''ce faci?, cati ani ai? ce hobby ai? ce filme iti plac? ce muzica iti place?''etclaughing

| anaaandr17 a răspuns:

Va cunoasteti intai, vedeti ce lucruri aveti in comun.

| FunditzaWwW a răspuns:

Despre hobbyurile voastre, arta sau pur si simplu fii tu natural exact cum esti in general povestiti despre ce va place ce nu culoarea favorita, parfumul preferat, muzica preferata, muzica...etc daca iti place de ea cumpara-i o atentie nu trebuie sa fie nu stiu ce sa Îi arati ca iti pasa de ea daca sunteti doar amici ai mai sus rezolvarea oricum fii tu ...si e ok

| CNicoleta a răspuns:

Mai întâi de toate, ignoră poza mea de profil/avatar, nu m-am mai logat de 4 ani. Revenind la întrebarea ta, să știi că sunt atât de multe de spus, încât nu știu cu ce să încep. Să vedem, dacă într-adevăr îți place fata, dă-ți silința! Contrar ideii „prima impresie face totul", să știi că poți să faci greșeli, iar ea tot să-și dorească să te vadă (vorbind de greșeli minore). Mai departe, să știi că fetele iubesc să vorbească despre ele (marea majoritate din care și eu fac parte), așa că ascult-o, tu trebuie doar să intervii din când în când, ca să fie sigură că te interesează. Cineva trebuie să întrețină conversația, pauzele acelea stânjenitoare nu sunt prea confortabile. Legat de asta, nu te strădui prea mult, încearcă să fii natural, nu ca și cum orice cuvânt pe care îl scoți pe gură sau îl tastezi (depinde de situație) e forțat, sau încerci prea mult să-i fii pe plac. Așa că pune-i întrebări despre ea. Notat?
Încearcă să faci asocieri între ce spune ea și situații care te privesc. Sunt punctele comune la care tu râvnești.
Cel mai important lucru e să vorbești, atunci când îți vine rândul (adică atunci când ea te întreabă), despre ceva ce te pasionează. Nimic nu e mai plăcut ca atunci când vezi un om stăpân pe un subiect, cunoaște termenii potriviți, e incredibil. Ca și cum ai conduce o mașină cu o rigoare germană.
Și nu admite că o placi, dă-i de înțeles.
For Pete's sake, good grammar is great! Acordă atenție modului în care scrii, scoate ce e mai bun din tine. Presupunând că o să începi să vorbești cu ea pe facebook.
Dar mai am ceva de spus : din propria experiență, să știi că un băiat care te copleșește cu atenție ajunge să nu-ți mai placă, într-un interval scurt de timp. Dar un băiat care se dă drept „bad boy", deși e adevărat că te intrigă (vorbind în numele fetelor), ajunge să te exaspereze, pentru că fata are impresia că doar ea își dă silința.
Nu uita! totul se face cu măsură.