| dienutza21 a întrebat:

Ce stiti despre Bill Kaulitz solistul trupei Tokio Hotel?

Răspuns Câştigător
| VirtualDiva a răspuns:

Bill Kaulitz, (n. 1 septembrie 1989, în Leipzig, Germania) este solistul formației rock Tokio Hotel din Germania.

Date despre Bill Kaulitz: -are inaltimea de 1, 88 m; -are greutatea de 52 kg; -este in zodia fecioarei; -are parul de culoare maro deschis(momentan vopsit in negru); -are culoarea ochilor caprui deschis.

Până acum, împreună cu formația, a realizat 6 albume:

Devilish (acest album a fost scos atunci când se numeau Devilish)
Schrei (Țipă!)
Schrei: So laut du kannst! (Țipă! Cât de tare poti!)
Zimmer 483 (Camera 483)
Scream (Țipă)
Humanoid
Bill a dat voce personajului Arthur (personaj principal) din „Arthur și Minimoys", un film de desene animate, care rulează la cinematografele germane încă din ianuarie.

Bill a copilărit în Loitsche, Magdeburg, împreună cu fratele său Tom. Alături de acesta a descoperit tainele muzicii rock. Cei doi au fost influențați de tatăl vitreg, Gordon Trumper, chitarist într-o formație rock germană. Bill cântă și compune de la vârsta de 7 ani și s-a făcut tot timpul remarcat prin look'ul său mai ciudat. După ce a participat la o petrecere de halloween unde a fost deghizat în vampir, a descoperit că dermatograful și stilul dark îl prind bine.

Printre trupele sale preferate se numără: Green Day, Coldplay, Keane sau Nena. Nu are un idol cu toate că există unele formații care l-au influențat de-a lungul carierei. Afirmă că nu îi place deloc stilul fratelui său și se bucură de faptul că sunt foarte diferiți. Spre deosebire de Tom, Bill este sensibil și crede în dragostea adevărată. Pentru el, fata ideală trebuie să aibă chip drăguț, mâini frumoase (să nu-și roadă unghiile), formele corpului bine definite, să fie sinceră (e foarte gelos) și misterioasă. Nu și-a găsit marea iubire, dar încă o caută. Nu vrea să discute despre relațiile sexuale, iar despre primul sărut spune că s-a petrecut la 9 ani, când el și cu Tom s-au sărutat cu aceeași fată, dar i s-a părut oribil. De la începuturile formației și până acum Bill și-a schimbat de câteva ori look-ul, păr scurt și țepos, cu un breton în stil manga, păr lung cu șuvițe albe și dreaduri, frizura pe care o are și în prezent.

Îi plac inelele, brățările, lanțurile ciudate accesoriile, cât mai multe în general. Este pasionat de tatuaje și pierceing-uri. Are 4 tatuaje (unul pe ceafă-logoul trupei, unul pe abdomen-3 stele, unul pe mână-Freiheit89=Libertate89 și unul pe partea stângă a corpului-Wir hören nie auf zu schreien, Wir kehren zum Ursprung zurück=Nu ne vom opri niciodată din țipat, Ne întoarcem la origini) și 4 pierceing-uri. Recunoaște că nu se pricepe la administrarea banilor deoarece e foarte cheltuitor, mai ales când vine vorba de haine. Garderoba lui Bill este plină de tot felul de articole vestimentare pe care ori și le cumpără, ori le creează singur. Îi place moda, și afirmă că, dacă nu ar avea o carieră în muzică cu siguranță s-ar îndrepta spre modă, unde l-ar prinde foarte bine rolul de designer vestimentar.

3 răspunsuri:
| AnaBejenaru a răspuns:

cel mai dragut solist din toata lumea, care are un frate geaman la fel de dragut si de scumpic ca el

| Iubesc Limonada a răspuns:

Stephanie-Bill nu si-a facut nicio operatie.
Doamne numai retardati care se trezesc vorbind!

| Stephanie_2959 a răspuns:

Pai eu am fost fana sh e ff frumos.seamana cu o fata are prietena. sh canta super. iar fratele lui e tom kaulitz care e tot din trupa. ei st frati gemeni da bill sa vopsit sh sia facut operatii ca sa nu semene cu elbig grin cam ata stiu eu despre ei. aa sh au castigat un premiu la Ema