| franci a întrebat:

Ce stiti despre turci, barbatii turci, cum se comporta cu nevestele lor femeile ce drepturi au? ce traditi sunt la ei.as vrea sa stiu daca exista si diferente intre musulmanii din partea europeana si cea asiatica. m-ar interesa si cum se imbraca musulmancele dar si musulmanii.

1 răspuns:
| Floreenofficial a răspuns:

Salut!
Nu stiu daca este chiar adevarat dar din ce am observat opinia mea este urmatoarea:Barbatii turci chiar daca sunt si ei violenti ca si musulmanii asiatici totusi au un grad mult mai mare de respect fata de femei.Plus ca in Turcia nu am auzit de crima de onoare, iar femeile nu stau cu din alea pe cap se imbraca normal.Deci e o diferenta. Turcia e mai moderna.Bafta!