| pampam_1804 a întrebat:

Ce subiect de conversatie puteti sa aveti cu un baiat pe care il placeti, pe messenger?! 14-15 ani.Doar pentru a intra in vorba cu el. Buna, ce faci - bine. Mai departe?

10 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Cmz?laughing
cu cine mai vb? ce-ai mai facut azi? cum mai e la scoala?
vine vacanta...nu e minunat? ce faci in vacanta? etc
lasa imaginatia sa zboare! happy

| vlaaddd a răspuns:

Ce ore ai maine?
La cat scapi?
Ce faci in weekend?
Nu ti-e dor de mine?
Ce hobby-uri ai?

Pai pentru a intra in vorba cu el ii spui "Buna, ce faci? " straight face

| irina20 a răspuns:

... ce-ai facut azi, ce faci maine, ce mai e pe la scoala, ce filme cool sti, iti place filmul... ii poti trimite tot felul de faze funny, le comentati impreuna, etc.Bafta!

| maria ;x a răspuns:

Spune-i ceva gen:"nu stiu ce sa mai zic" si pe urma skz nu era pentru tine (cica era pentru o prietena)...si incepi :
Buna cf?
Cmz?
Ce filme iti plac?
Dar muzica?happy
Cum ti se pare ca luam vacanta?
Cu cine mai esti?
Invita-l undeva... daca nu face el primul pas
mult succeslove struck

| diana_9674 a răspuns:

Asta e si o mare problema de-a mea. rolling eyes. eu intrebare cmf, ce`ai mai facut laughing. cu cine mai esti... ce ii place la o fata... ce nu ii place. daca zice ca se plict invita`l sa iesiti afarathinking vine pe parcurs sa mai zica si el cevano talkinglaughing

Răspuns utilizator avertizat
| GabiArian22 a răspuns:

Pai daca vrei sa il cunosti mai bine poti incepe sa il intrebi despre ce muzica asculta, ce pasiuni are, ce nu ii place sa faca, iar daca sunteti colegi de clasa/scoala il inviti la un suc/inghetata/cafea sau poti sa intri in vorba cu el despre lucuri pe care le faceti impreuna( asta doar daca il cunosti in realitate). Apoi daca el va intra cat mai des in vorba cu tine si discutiile vor fi cat mai lungi inseamna ca ati inceput sa va apropiati unu de altul

| sHaNd0r1c4 a răspuns:

Cand ne. si noi laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-i direct daca nu intru eu la tine pe mess tu nu ma bagi in seama deloc, la mine a mers

| MsButter a răspuns:

Daca chiar vrea sa aiba o conversatie cu tine nu vei fi singura care va trebui sa vorbeascawinking