| anonim_4396 a întrebat:

Ce sunt dredurile,te nasti cu ele, cum ti le faci?

Răspuns Câştigător
| thegatekeeper a răspuns:

Dread-urile sau "dreadlocks" sunt un mod in care iti poti face parul. Acestea se realizeaza de catre cineva care se pricepe, metodele fiind diverse, ca de exemplu incurcarea intentionata a parului. E foarte dificil sa ti le faci singur si sa iti iasa asa cum trebuie, astfel incat sa nu se desfaca peste cateva zile sau saptamani. Cel mai bine este sa cauti pe cineva care se pricepe, daca doresti sa iti faci. Procesul in sine dureaza cateva ore bune, in functie de lungimea parului, tipul parului si alti factori.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cum sa te nasti cu ele?
e ca si cum ai intreba daca te nasti cu unghiile date cu oja

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

laughing

| Bringmelight a răspuns:

Se fac la salon. Cum sa te nasti cu ele?