| Someonee a întrebat:

Cetatenie ungureasca! Deci m-am mutat in Italia in urma cu 3 ani si ceva. Faza e ca nu prea-mi place cum merge tarisoara asta si dupa ce termin liceul vreau sa ma duc in alta tara, Germania de ex sau Elvetia sau Marea Britanie. Nu vreau sa raman cu cetatenie romana pentru ca, sincer sa fiu mi-ar fi rusine sa merg in MB deoarece tiganii ne-au distrus reputatia. Intrebare: Cat dureaza sa-mi fac cetatenie maghiara, e neaparat sa stiu ungureasca? (am 19 ani, rezidenta in Italia bine-nteles, barbat)

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Obtine mai bine catatenia tarii unde vrea sa te stabilesti.

| Someonee explică (pentru mgtow):

Faza e ca daca as vrea sa obtin cetatenie germana de ex, ar trebui sa stau cel putin 4 ani in tara aia apoi sa fac cerere si sa mai astept alti 4 ani pana sa obtin cetatenie happy in cazul cetateniei unguresti cred ca e altfel tinand cont ca sunt roman... si pentru noi romanii, e usor am auzit sa optinem cet ungureasca(fara sa stam acolo cel putin 4 ani sau ceva de genu)

| mgtow a răspuns (pentru Someonee):

Nu iti recomand sa te faci ungur de dragul buletinului de marimi mai mici, dupa ce te cunoaste bine strainii nu vor tine cont ca esti roman si esti al dracului.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

La noi primesti cetatenia maghiara daca dovedesti ca cel putin unul dintre parinti sau bunici sunt maghiari.A doua conditie este cunoasterea limbii, pentru ca trebuie sa raspunzi intrebarilor comisiei in maghiara.