| denylov3 a întrebat:

Cine imi da si mie statusuri de indiferenta, dragoste, despartire... si altele ...la cela mai multe evident FUNDITA

Răspuns Câştigător
| bublegum a răspuns:

» Tu poti sa te-ndoiesti de soare,/ De focul ce scanteie-n stea,/ De legile nemuritoare,/ Dar nu si de iubirea mea… «

» Nu plange ca s-a terminat ci zambeste ca te-ai scapat! «

» Ce frumosi sunt ochii tai albastrii, cand pictez totul in negru si suspin in noapte fara sa te stiu aproape… «

» Ma trezesc cu tine-n gand adorm la chipul tau visand dar tu n-ai vrut sa fii a mea, chiar daca esti dragostea mea… «
»» Acum cand te iubesc, te rog nu spune NU, doar ptr tine mai traiesc. Te rog iubeste-ma si tu! «

»» E greu sa iubesti, si va fi intotdeauna, dar adu-ti aminte ca cineva te iubeste, si acela sunt EU ! »

»» In intuneric tu esti lumina care imi da viata… singura mea sperantza… sg’ul meu motiv care m-a mai tine la suprafata… »

»» E greu sa mergi pe culmea vietii cu inima pustie, e greu sa suferi in tacere si nimeni sa nu stie… »
»» Cate stele vor muri fara sa simt? Cata vreme va trece fara sa te ating? Cate strigate de dor se vor pierde-n vant? Cate zile voi trai cu tine-n gand! »

»» Afara-i frig si innorat/ Stau singur, trist si suparat/ Afara ploua si-i urat/ Simt inima vibreaza-n gat/T u acolo, eu aici/ Vad lumini de licurici/ Tu esti acolo, eu aici… »

» Nu dispera cind soarta te apasa si nici nu plinge de-al tau destin caci dupa un chin viata-i mai frumoasa cum dupa ploaie ceru-i mai senin… «

» Ploua acum… Ar trebui sa te duci la geam si sa numeri picaturile de ploaie… atat de mult imi este mie dor de tine! «

» Cand soarta imi va spune sa parasesc pamantul, cand oameni fara mila imi vor sapa mormantul, cand zile ptr mine nu vor mai exista,atunci dar nici atunci eu nu te voi uita… «

» Astept o raza sa-mi patrunda in suflet, sa ma lumineze si sa-mi spuna «te iubesc!», iar acea raza sa fie vocea ta ce ma trezeste de dimineata… dar se pare ca nu o v-oi avea… «

»» Nu-mi stricatzi praosta dispozitzie… »

» In dragoste, sa nu faci din durerea altuia fericirea ta… «

» Am visat prea mult ce nu trebuia…am vrut prea mult ce nu trebuia…acum toti sunt fericiti….iar eu plang printre zambete si rasete… «

» Tu de vei iubi pe altul… eu nu pot sa te opresc dar te rog sa iti fie mila de cuvantul TE IUBESC! »
» Imi cade o lacrima din ochi si nu stiu ce e cu mine . dar un singur lucru insa stiu mi-e tare dor de tine… »

» Ai fost, esti, vei fi totul pentru mine, chiar daca pare imposibil eu tot o sa te iubesc enorm… »
» Dorul e focul in care ard sperantele, dorintele, durerile, iar cenusa ce ramane reprezinta amintirile… »
» Deseori zambetul celui care sufera e mai dureros decat lacrimile celor ce plang! «

» Iubirea te inalta, iubirea te coboara, iubirea iti da aripi, iubirea te omoara. Nu ma ucide, iubeste-ma! »

» Azi esti orbit de fericire si ai uitat ca cineva traieste doar pentru tine. Dar maine vei cadea dintre nori si vei privi in urma… ma vei vedea acolo si vei sti ce inseamna regretul… »

» Stau in camera mea rece… Privesc in jur si mi se pare Ca pereti se strang in jurul meu… Ma simt singura… Totul e intunecat si rece, intocmai ca inima mea… Inchid ochi si incerc sa uit de tot… «

»» Cel mai trist lucru in viata e sa-l vezi pe cel pe care-l iubesti iubind pe altcineva… »

» Alerg spre tine cu 120/h si parca dureaza o vesnicie. De ce nu esti langa mine!? »

»» Acum tot ce a fost intre noi pare demult… incerc sa-mi amintesc dar nu pot …tu probabil m-ai uitat, in timp ce eu traiesc doar pentru tine… »

«Regret ca esti departe / si nu te pot vedea / dar te am mereu aproape / in inimiora mea… «

» Maine vei regreta ca azi mi-ai spus adio si ma vei cauta,crezand ca eu inca te astept. .vei cauta disperat sa-mi gasesti iubirea , insa doar cand ma vei gasi vei realiza ca ai cautat ceva ce a murit demult… vei plange atunci cum am plans si eu , dar va fi prea tarziu… «

» Singura,fata in fata cu noptile si cuvintele… »

» Spune-i ca l-am uitat, spune-i ca nu ma mai gandesc la el, spune-i ca nu-l mai iubesc, dar ca ti-am spus toate astea printre lacrimi… »

» Ai uitat de mine si tristetea s-a instapanit in lume! As vrea o lacrima, doar una care sa-mi inece obrazul, sa lunece apoi sa sterga distantele ce ne despart… »

» Ti-as da inima mea, dar a suferit prea mult, ti-as da viata mea dar trebuie sa mearga inainte, ti-as da totul dar e prea tarziu caci s-a terminat…. »

» Incep sa realizez cat de departe esti de mine, caci simt un gol imens in suflet care doare si nu poate fi alinat decat de mangaierea ta! Iti simt lipsa, IUBIRE… «

» Daca tu pleci totul se duce se duc iluziile mele si cu ele rostul meu. Daca tu pleci viata mea este cea care se va duce. Daca tu pleci sufletul meu se va duce la ca si soarele cand vine noaptea! «

» Ma trezesc cu tine-n gand adorm la chipul tau visand dar tu n-ai vrut sa fii a mea, chiar daca esti dragostea mea… «

» Durerea ce in suflet o port, nu pot s-o mai suport, in lacrimi ma topesc in lacrimi ma trezesc… de ce oare TE IUBESC ? «

» Daca as putea rade , nu as mai plange… «

» Hai ramai cu mine… Sau ramai cu bine… Poate asa-i mai bine… Daca nu-ti convine… nimeni nu te tine… Poti sa faci ce vrei de maine… «

» Viata e prima tarfa care m-a facut sa plang… »
» Uitarea sigur va veni vor trece clipele pe rand cand la trecut te vei gandi pastreaza-ma o clipa-n gand… «

» Ma dor ochii ptr ca nu te pot vedea, bratele-mi sunt goale pentru. ca nu te pot inbratisa, buzele-mi sunt reci ca nu te pot saruta, inima mi se frange ca nu esti a mea! «

» Imi place sa ma plimb prin ploaie… pentru ca nimeni nu vede ca eu plang… «

» Intru in operatie peste 10 minute, doctorii mi-au spus ca imi vor scoate tot ce simt eu pentru tine… «

» Sa ai cu cine, sa ai unde…… dar sa n-ai cu ce ! «

» Atinge steaua de neatins si nu-i uita pe cei care au crezut in tine… »
» Zambetul celui care sufera este mai dureros decat lacrimile celui care plange… »
« Ce sa fac ca lacrima sa nu se mai plimbe pe obrazul meu? »
» Grea e viata unui peste
Cand se zbate pe uscat
Dar mai grea a unei fete
Cand iubeste un baiat ! «

« Marile incendii se nasc din scantei mici… »
« Daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta, lacrimile te v-or impiedica sa vezi stelele… »
« Vezi tu….nu pot sa te uit…fiind te iubesc prea mult…insa tie ti-e usor….mie insa imi vine sa mor… «

« Daca razi, toti vor rade cu tine… daca plangi, vei plange singur… «

« Nu stiu ce a fost intre noi…o dragoste, o minciuna, o obisnuinta….dar orice ar fi fost a fost un vis frumos… dar acel vis a ajuns sa ma raneasca…nu mai pot sa traiesc asa… «

« Zambesc la stele, si ele………. «

« Tot ce e in sufletul meu este aici si asta nu cred ca se v-a schima curand cum nici eu nu sunt genu care sa ma schimb… «

» Toata lumea e suparata cand sunt eu fericita si toata lumea e fericita cand sunt eu suparata…mai bine sunt mereu suparata decat sa fie ceilalti suparati….dar acum, nimeni nu-mi poate lua fericirea… «

» Mai bine mor pentru ceva, decat sa traiesc degeaba… «

» Il iubesc si prostutzul nu-si da seama… «

» Priteni falsi sa dea BUZZ, astazi fac prezenta! «

« Cel mai nasol lucru este sa te simti in plus acolo unde candva erai totul… «

» A iubi inseamna a suferi si cum multi fug de suferinta putini stiu sa iubeasca! «

» Intr-o zi ne-am intalnit, si ne-am placut si ne-am iubit, lumea parca a innebunit, si intr-o zi ne-a despartit… »

» Inima mea e rupta in doua, jumatate din ea e inca la tine, dar ce pacat ca nu mai suntem impreuna… »

» As vrea sa fiu un fulg de nea chiar daca as trai putin macar as fii pentru o zi fericita si apoi as muri linistita… »

» Tot ce vad e firm…ard…vise… amintiri… sperante…cred ca un adio e cel mai bun… »

» Daca viata iti intoarce fundul…….profita de ocazie si…. f*te-o ! »

» Fiecare cuvant e o speranta in plus… cu fiecare clipa trecuta moartea mea e mai aproape… iar eu inca visez… »

» Sick of crying, tired of trying, yes i’m smileing but inside i’m dieing… »

» Cand mi-a fost in viata bine ca un sarpe stateai numai langa mine cand mi-a fost viata amara ma-i lasat ca pe un tren in gara prea multe vorbe n-au rost as da orice sa uit ce a fost ai plect, plect sa fi si la mine sa nu mai vi… »

» De ce ai ales sa ma minti cand putea-i sa imi zici totul in fata,de ce ai ales sa imi ranesti sufletu, cand eu tineam la tine.Am avut incredere ca timpul se va scurge printr-e noi dar de fapt se scurge pe obraji mei! »

» Lacrimi amare imi acopera ochii cand noapte la tine stau si privesc, iar somnu-i departe nu pot sa-l apropii si doar la tine stau si ma gandesc. »

» Inima mea e rupta in doua, jumatate din ea e inca la tine, dar ce pacat ca nu mai suntem impreuna… »

» As vrea sa fiu cum o sa fiu Asa ca lasati-ma sa traiesc asa cum stiu Lasati-ma sa fac si bune si rele Ca sa stiu macar ca sunt greselile mele… »

» Stiu ca te uiti la ea si te gandesti la mine…O atingi pe ea dar ma simti pe mine…Ti-e sete de mine dar te racoresti cu ea…Stiu ca ma vrei pe mine dar te multumesti cu ea… »

» Vreau sa fiu singur in pustietate, sa nu vad lumina zilei, doar intunericul adancul sufletului… »

» Aspir…….la o viata mai buna… »

» Plang de durere… sunt singur si trist si te vreau inapoi… intoarce-te si fa-ma din nou sa zambesc… »

» Mi-ai furat inima si ai luat-o cu tine… m-ai lasat undeva, de unde nu mai pot privi, de unde nu mai pot scapa! Ajuta-ma si tine-ma in brate… »

» E atat de frig… lacrimile mi-au inghetat si nu mai pot sa zambesc… traiesc un vis demult apus si nu-mi mai revin la viata… »

» As vrea sa pot da timpul inapoi… sa intorc clepsidra… si sa te pot privi din nou in ochi… sa pot sa-ti spun cat te iubesc! »

» Ce frumosi sunt ochii tai albastrii, cand pictez totul in negru si suspin in noapte fara sa te stiu aproape »

» A cazut si ultima petala de trandafir… s-a uscat si s-a pierdut mandra in toiul unei nopti tarzii de toamna :-< »

» In zilele in care plang, nu ma gandesc decat la ce va fi… lacrimile nu mai au nicio valoare, cand soarele apune… desi eu plang intr-una noaptea… »

» Fiecare cuvant e o speranta in plus… fiecare clipa trecuta, imi spune ca moartea mea e aproape, iar eu inca visez! »

» Am mai pierdut inca o clipa, inca un an, inca o viata degeaba… te-am pierdut pe tine… »

» Indiferenta ta, raneste sufletul altora… »

http://www.statusuri-noi.com/250-statusuri-de-dragoste/statusuri-noi/12/
http://www.statusuri-noi.com/statusuri-de-dragoste-2/statusuri-noi/13/
http://www.statusuri-noi.com/statusuri-de-dragoste-3/statusuri-noi/14/
http://www.statusuri-noi.com/statusuri-de-dragoste-4/statusuri-noi/15/
http://www.statusuri-noi.com/statusuri-de-dragoste-5/statusuri-noi/16/
http://www.statusuri-noi.com/statusuri-de-dragoste-6/statusuri-noi/17/

Ai incredere in mine! oricatzi baietzi ar fi in jurul meu nici unul nu`i ca Tine

Iubire esti uimit, fiindca vezi ca m`am schimbat, ca nu mai sunt aceiasi pustoaica usor de manipulat !

Toate veneau, treceau, dar nimic nu ramanea ,nici macar persoana care puteam sa jur ca ma iubea!

Cat e de mica, te innebuneste, se joaca cu tine, dar nu se indragosteste!

Daca o privesti cand se misca e ametitor!Extraordinar,este verdictul tuturor!

Imi amintesc fara sa vreau de lucrui care m`au schimbat...

Aiurea mint ca nu`mi pasa, aiurea spun ca nu mai conteaza, aiurea ma prefac ca sunt bine...Ce greu e sa invingi cand lupt cu tine!

Astazi te-as stange in brate asa cum n.am mai facuto niciodata daca m.ai lasa.

Chiar de`ar fi greu,tot as zambi si chiar daca as fi plina de probleme, tot as glumi!Pentru ca stii: viata e grea si lumea e rea.Cum as putea sa rezist,daca nu m`as purta asa?

Fiindca cea mai irosita zi din viata...Este aceea in care nu ai zambit!

Si-ar fi mai simplu si mult mai usor...sa nu-ti mai pese uneori?"

Nu-i cere unei femei imposibilul.E capabila sa ti-l ofere si singura.

:*
● Eå nu se ´ c0mpårå cu reSstu ´ . e t0t ´ ce åi viSsåt´ . Åi 0´ viåtSsa n0rmålå´ !? . 0 så ´tSsi`0 deå peSste cåp´ ! ●

"Dåk ´åi nevøie Știi că sůnt ´ åici :* Strigă-mă´și vin Nů´tsi fåce griji ´ !"

Razbunarea nu`mi aduce satisfactii insa indiferentsa`mea ti`o daruiesc cu multa dragoste. "

- S-a trezit la realitate . A zis că vrea să se pună pe fapTe . : x

"Ea e zana minunata :X . din rolu` principal \:d/ Ce a fost aplaudata si a avut succes fenomenal ."

Incearca sa traiesti in asa fel incat sa nu te faci remarcata acolo unde esti . Dar . Sa tsi se simta lipsa imediat cum pleci . :*"

.-> duLce si secSi . Bună si rea. Ispita vietii . E femeia . "

.Nu p0tt sa te`nlocuiescc. Ca tine nu mai gasescc . ;x Nu vreau . Nici n.as incerca.Sa iubescc pe alTcineva. ;x Te adorr. :*"

-> Sii cand vine vorba de iiubire . Zi`le ca ma ai pe minne . "

Daca n`ar fi ea.Nimic nu ar fi.Nimic n`ar avea rost.Fara ea nu poti traii`.

• Inspira Mult Talent, In Privire are Magnet.Cum ai Putea sa Nu'i Vorbesti? Ochii aia Caprui' sa Nu'i Iubesti? •

"~> Este atat de schimbata ! Exact cum ai zis tu ca nu o sa fie vreodata !

Ştii ;>. ;x Dorinţele sunt pe gratis ... >;] Eu Nu ! ;x

Oriunde ´ai fi ´ . Oriunde ´ te-ai afla ´ ;;] … Nu vrei ´ decat o d0mnisw0ara ´ care seamana ´ cu Ea ! :* ´.

If you hold my ` hand ! ´˚ . I will` take you away ! ´˚. My heart ` beats ` like a drum . La la la Every` Day` ! =p~ ´˚ ;x :*:* ]"

"Zambetu' meu ca de copil nu se razbuna.Te face sa te simti cel mai puternic

Stii...nimic nu pOate sa te inlOcuiasca,avem vise impreUna care trebUie sa se implineasCa:X:*"

Shi daca el no sa'ti mai zica [Noapte Buna ]...Shi daca nici pe strada n'o sa-ti mai zica[Buna]ai prietene care te suna sa'ti spuna esti de 1000 de ori mai buna."

Timpul a trecut. ne-am maturizat, ne-am schimbat. Pe zi ce trece mai mult ne-am apropiat. Azi unde e una e şi cealaltă!:X"

"In viata nu trebuie sa compari nimic, ci doar sa traiesti clipa ca si cum ar fi ultima, si sa nu te mai gandesti la trecut..."

nimic nu tzine la nesfarshit, nici fericirea, nici Suferintza… incearca totusi sa Zambestimereu... deshi' niciodata nu stim ce se poate ascunde in spatele unui Zambet."

"Nu respect ce mi se impune sa sti, e foarte simplu e felul meu de a fi!"

Pt. ca nu are rost sa crezi in tot ce a fost ! ..."

Chiar dacă` zâmbetul tău durează o clipă, tu ştii. că în spatele lui au rămas` o mie de amintiri vii. ;x"

"e0` sunt o simpLa stea , printre steLe` . sunt 0` fata , printre fete . dar ceea ce ma face de0sebita e drag0stea ta . fara ea n`aj straLuci asa ! ;x"

Daca nu esjti de la Orasj, eSjti de la tSaraa ;-& . Iei primul tren care te laSaa in garaa ;-" . ApOi iei un taxi pana la mall . Bei dOua sucuri sji ai pOrtOfelu` gOl ;-@

Sji daca sunt O cOpila, ce? Sji daca ma enervez repede, ce? Sji daca vorbeSc mult sji prOst ce? Sji daca te iubeSc, ce? Oricum tu nu vei intSelege"

Cum sa nu o iubesti daca ea e frumoasa ca o stea,stiind ca e si a ta. "

Si ti-am promis ca nu te mai mint Ca tot ce simt iti spun Ti-am promis ca intr-o zi O sa ma tin de promisiuni ."

Da, pe asta mica nu o mai intereseaza ca tu te gandesti la ea, ea se pisa pe grija ta!"

Nu-i place plimbarea, nu merge cu floarea Nu-i plac romantismele, vrea provocarea !"

"Ascunde ceva, asa ca retine! Nu stii tu modul, se joaca cu focul, se ard cu totul, e iadul locul!"

O să ramână amintiri blocate în ochii nostri goi . Că se`nvarte ceasul si nimeni nu`l va da inapoi ."

Nu incerca sa fii a lor • Sunt multsi care nu stiu ce vor • si tsine mereu deschisa o ureche • Sunt niste secrete • Doar intre fete •"

"daca rOlul asta mi-a fost dat in acest jOc, O sa`l jOc.totul e scris, nu depinde de nOrOc ! daca eu sunt la pamant imi ramane sperata.zi Ce vrei ?! asa`mi traiesc eu viata !"

Azi te vreau mai mult ca ieri,da! şi mi-ar plăcea Sa nu mai dau 2 bani pe privirea ta. Şi dacă as putea sa dau timpu inapoi, As vrea ca sa pot face ceva ca sa uit de noi ."

Suna-ma si da-mi o veste de la tine...sa-mi spui ca ma iubesti, mi-e dor de tine...

Ce frum0asa e iubirea`Cand ma alinti cu zambetul tau curat ! Ce frum0asa e iubirea`Cand tot ce spui devine adevarattt ! "

Nu` te` ingrijOra` din cauza` oamenilOr` din trecutul` tau` . Exista` un mOtiv` pTr` caRe` nu au reushiT` in viiTOrul` taw` ! ;x"ADOR POZA!"

DeSii` pAr cuminTe` imi place` indeCentt` ! cA Eva Kentt` . n`am niCiun Sentimentt`!"

.`Cand` Mada` intra`n pAro0senii Se pUne` Pe Ea` o0 Lumina` . iSi caUta ViCtimaa` .` o0 facE ca Si o0` feLina!

? || MäDü` nU uiTa . sh iarTa greU ... SenTimenTeLe nu Se sterG rapiD din SufletuL meu!? =x ?"

.`aTaTeA` mOtive mi-ai dAt` sA Te lAsS` ! cAnd lAcrimi AmAre imi curgeAu Pe` ObrAz` . E vinA tA` . ca mi-am pierduT incredereA` !"

vreau s planG pentru`. n0i sa imi cer iertare` `.in fata ta am f0st un c0pil si` ma d0are.`.:-xx!

|| Si noi stim c-a trecut mult timp . va trece inca pe-atât presimt ...Dar nu-i nimic... || ?"

FoOrmeAza` NumaRuL` meUu` Ori De caTe oRi vRei Sa` vOrbim` . Cheama`ma Sh o sa vyn`!

Deja iUbirEa`i dem0data` Baietii v0r aSaa` de0datA. PaRem 0 prAda` prEa us0aRa ! fEtel0r` Sa nu cEdatsii din priimA sEara!"

Te creD pe CuvanT canD te aUd .SpunanD` ca niCi Nu sunT SfanTa . .asa e .` da` ce Sa faC . aSta`i firEa . d0ar nu credeai ca in Viata Te inseaLa d0ar privirEa"

DaCa` ai imPreSia` ca tOtuL` va Dura La nesfarSiT` . Bun veniT in ReaLitateAa` crudA` .Gandesti greSiT` !"

|| v-am treZit atenTziia` . sau inCa` nu vaTzi veniT in fire` . .` cOntinuatZi` sa Fitzi Fraierii` .PenTruu` cA o0` faceti bine` . =x

|| Jtii` ca ViatSaa` e ca zaRuL .`! se rOstOgOleSte .`! Cine e mAi prOstt`.aLa` se ParLeSte .` =x "

Cand iti intorci privirea spre el,te luminezi de bucurie !"

Regret mereu cand ne certam d0ar din pr0stii,caci suntem amand0i ir0nici si plini de 0rg0lii!Ca.s tulburata,t0ata ziua.s rece ca un vant.Insa,seara ma linistesc,ad0rmind cu chipul tau in gand.""

P0ate n.am aratat ce simt,imi pare rau.Nu mai conteaza,oricum in ultima vreme t0ate visele se fac scrum,a f0st un epis0d frumos, asa.i zis si tu,insa prezentu.i cam dureros,nu p0tsi spune NU.""

Mama` ce cOpila`.Ce tupeu`.C ochi c piciOare :O Te.am baGath` in pat` si-apOi la reanimare Buzele MeLe` Ochii mei deschisi i-am lasat`.Pt. mne baby ai cazut in pakt :-xX DeLiCiOuS`!"

Sentimentul nu dispare ca vacantsa de vara.Une0ri e mai n0civ ca fumul tras dintr.0 tsigara . :-X""

aUd vOrbee` pArSivee despre mnee`.si kOntinuaa barfaa`.da cand vOrba ajunge la mne.ishi cere sKuzee tarfaa`!"

Si de dimineata! cine apare cu flori la usaa? Si`ti spune mereu. Iarta`ma papusaa!

Imi aduc aminte. Cat de mult ma iubeaa! Cand spuneaa: Fratee! Nu pot traii fara eaa!

Fetele aU inCepUt sa faKaa ce vOOr ! tOtul e show.`! Sii baietii vOOr din nOu`!

Si akasã a ei 0o sTiu de faTãã cuminTee’ ca’ j0oakã binee teatRu si pe aman2 ii minTee’!

la biSeRici m`roG pentru tne.Sa`Ti dEa dumNeZeu ce mi-ai daT TU mie.ca La caTe a vazuT ca-mi FaCi.o sa`Ti dea muLTe sA tRaGi!"

Uite cum e: Dragostea inseamnaa dureree!Cand unu`l o da si celalant o cere!

stii.n'Ai deekt ssa vOrbesti singuraa.imi gaseskti atatea defektee!retinee.sunt printsesa lui si asta e toot ce conteaza !"

Si` cand lumeaa` se vA daramaa` va ramane eAA`!

Sunt mereu in miscare, si nu mi-o ardeti la stilul ascuns, ca n-ati fost voi niciodata asa sus.`!"

Acum esoul spune asa:"Chiar daca ai puterea sa ascunzi" ti`e dor de EA!"

• Spuneai ca totu.i trecator si a doua zi vezi Doamne, va.ntâlneati întâmplator`:-x

Se grabeste s-ajunga dincolo de ploi,dar pâna atunci mai înfrunta furtuni si noroi :-)

Si adu`ti aminte de mine ca am fost cândva lânga tine.

? Tot ce`ai auzit de mine stii ca nu`i adevarat.Hai lasa`ma pe mine sa`ti arat cum sunt defapt .;x ]

Q pielea ei bronzata pune pasiune, vb`este urat, dar fke numai lucruri bune

E fata kre e mereuu` langa tne, fata a carei privire`tsi fke binee`

mama ma nascut pRintsesa viatsa ma faCut perveRsaa

Iubeste`o pana mori . C`o fata ca ea nu gasesti de 2 ori`!"

Iti place cum se misca,cum se imbraca,orice i`ai face nu te`ai multzumi cu o bucata,o vrei toata sa fie numai a ta.Promiti sa ai cea mai mare grija de ea![;x]

]...Mama ce copile`!Ce tupeu ce ochii`,ce picioare`!Ti-am facut pasaport la reanimare`.=]

●. Cine sunt eu?! Intrebare intrebatoare... Sunt aia noua, ce mai nou o arde tare, tare

Asta mica. Promite cica. Ca va fi cea mai buna gagica

Am corpul de felina,privire si piele fina,ochii de vipera veninoasa,caracter de bruneta norocoasa !

cum ai puthea sa nu'i vorbesti? ochii aia caprui sa nu'i iubesti?

Poate intr'o zi ma vei cauta, si le vei spune tuturor:Lipseste EA! ♥

Prietenele mele? Te vor si ele

uita`te dar nu atinge , atinge dar nu gusta , sii daca totusi gusti . , sa nu inghitzi :X

E atata de schimbata ! Exact cum ai zis tu ca nu o sa fie niciodata.

Tu cauti consolare.Plangi ca nu'i usor Dar consolarea n'o gasesti la mine in dormitor >:

E dOar fata ptr. care ti-ai fi dat viata,dar din pacate prea tarziu ti-ai dat seama.

Spate fata lateral corpu`meu e criminal sau,pentru fete ochi mari guritza mik trasaturi de printesica ;; )

Nu sunt regina nu`s fotomodel da cat timp esti cu mne vreau sa`mi fi fidel sunt cu ochi pe tne cum scrie la karte pentru unu ca tne am ochi si la spate

Ea e Barbie!Altele vor sa o imite.Dar la cat de scumpa e nu isi pot permite

E doar o fata cat se poate de obisnuita...Care nu are absolut nimic special . Are zile in care parul ii sta ca naiba . si zile in care arata extraordinar

Nu incerca sa fii a lor • Sunt multsi care nu stiu ce vor • si tsine mereu deschisa o ureche • Sunt niste secrete • Doar intre fete

Asta mica e mereu cu zambetul pe buze, nu se streseaza, nu prea o intereseaza ceea ce urmeaza !

Apare in club imbracata sumar,pe langa bar Cu un suflet calduros ca gheata ce sta-n pahar:

Daca pentru un moment ai crezut ca o vei distruge,uite`o dpa putin timp...Zambeste si e dulce!

Sunt inofensivă,dar gândul meu e criminal

Sunt prea fericită. J. Dar nu o spunK .E prea dur pentru alţii

Sunt o fată alintată,de zdrenţe invidiată,mereu copiată şi niciodată egalată

Tocuri inalte, parul lasat pe spate Delicata,rujata si atent parfumata.Mersul ei de felina pe baieti ii alina.Daca nu esti atent ramaï fara un cent...""

Celelalte fete o invidieaza , si ii place
Ea face special ca sa le atace

[♥]Spui ca sunt fitoasa...Te ascult atent! Chiar crezi ca imi pasa?

Ti-am mai zis si-ti zic din nou , nu fur inimi , le primesc cadou .

Decolteul meu te face sa ma iubesti ? Nu multumesc ... poti sa ma parasesti !

Fiecare baiat rau pastreaza-n suflet o fata buna .

A doua oara n-o mai fac ! Mi-am bagat mintile în cap . Promit ca O sa Fiu cuminte De acuMa inainTe !

•TOt Ce e Bun în viatSa e Ori iLeGaL.Ori imOraL.Ori înGraSa`:]•

Multe barfe . multe tarfe . asa-i viata cand te`apuk greata . daca vrei iti dau eu un subiect de barfa . viata`i cea mai scumpa tarfa
sa`ti fac pe plac si voi pleca de indata,dar fii sigur...N`o sa ma mai intorc Niciodata!
Ce mai vrei acum d la mine? Dute la ea ca poate iti e mai bine...asa a fosth` sa fie si asa va fi mereu ! Dar nuh uitha`...pentru toate exista un D`zeu
Ce mai conteaza acum care a gresit mai des ? Care a iubit mai intens , care pe care n`a inteles!
Sunt clipe din trecut peste care am trecut.sunt momente in viata care sincer m'au durut.sunt clipe care nu au fost in totalitate uitate.sunt clipe in viata cand nu poti trece peste toate!
Imi dai mesaje, esti nebun, de cate ori pe seara vrei sa-ti spunnici nu-mi lipsesti nici nu mi-e dor sa te-aud In seara asta vrei, nu vrei n-o sa-ti raspund !:X
Si tu poti fi ranit de`o fata.Nu uita ca si baietii plang cateodata !
.Sunt Simpla. Dar Prea Complicata, Iubesc Dar Urasc Iubirea.Ador Soarele. Dar Inteleg Ploaia. Sa nu`mi Faci rau. Sunt atat de inofensiva incat O sa`ti para rau !
Ceea ce conteaza in viata nu este locul in care ne aflam ci directia spre care ne indreptam !`:
Si o sa fie bine` chiar dk mai avem pr0bleme` . iti`spun stai linistit`. ` . ca multe vin si trec chiar`daca raman`semne`. orice`semn se vindeca`dupa o vreme`. !:
Sa n`ai încredere în nimeni, care n`are încredere în tine, crede`ma!
Traieste`tsi viatsa asa cum iti e data caci, t0ate se repeta , dar viatsa nici0data !
Te simt.`te chem.`te vreau inapoi >.cel putin servesti ca exemplu negativ pentru altii... `!
Nu te teme niciodata de umbre, ele arata doar ca exista lumina în apropiere !
ot ce face,face pentru tine sa nu uiti asta orice s.ar intampla.

As vrea sa fii mereu langa mine

doar eu si cu tine

Ce frumos e sa iubesti si sa fii iubit. :X si langa tine cineva sa fie zi de zi :X

Nu sunt….

Adoul :X :X :X :X

Ramai cu mine :X

Vreau sa intelegi ca eu nu te pot ierta daca tu vrei pleca :X

Film…

Because I love you :X

Ma iubesti e bine:X

Ma amagesti nu e bine

Stii ca te doresc :X :X

pun suflet in orice fac ,din zi in zi tot mai mult iti plac

Te iubesc :X !

crede doar ceea ce iti zice inima si scoate afara stofa de campion…

Sa te pastrez in aminTiri.E dreptu` meu

Sa poti sa fii acelasi cand totu`e schimbat...Sa poti sa fii indiferent cand totu` te a marcat

Povestea continua…

certe persone ti calpestano i piedi e ti chiedono scusa.Altre ti calpestano il cuore e nemmeno se ne accorgono...

anumite persoane te calca pe picoare si iti cer scuze altele te calca pe inima si nimeni nu-si da seama

Realitatea bate si platoul de filmare...viata e frumoasa fara efecte speciale !"

Nu distrug visele… injectez sperantza

Am invatat ca si atunci cand crezi ca nu mai ai nimic de dat……cand te striga un prieten vei gasi puterea de.al ajuta

Pentru ca îl iubesc si ma iubeste !

Nu putea fi altcumva...Nu am vrut sa fie altceva!

E atat de dulce cand o strangi la piept,e asa frumoasa cand tu ii zambesti,atat de fericita cand ii spui ca o iubesti ! :X

Sentimentele nu pot fi puse pe balantsa

Am`invatat`sa`visez`...dae`in`acelasi`timp`invatz`sa`mi`tzin`ochii`deschisi`...
realitatea`nu`e`asa`frumoasa`cum`vreau`eu`...dar`o`accept`asa`cum`e:-

Nu mai sunt fetitza pe care o stiai uh mai demult,poate nici nu ai observat.de la un
timp am mai crescut.acum tzipa ca m`ai pierdut

sunt simpla...dar prea complicata,iubesc dar urasc iubirea.ador soarele dar intzeleg
ploaia,sa nu`mi faci rau. sunt atat de inofensiva.incat o sa`ti para rau

Viata`e scurta`incalca`reguli`...iarta`repede`saruta`incet`...razi`neconntrolat`
iubeste`cu`adevatrat`si`nu`regreta`nmk`ce`te`face`sa`zambesti`

TzIn iN mAnA tReI kUvInT
e...Viata MeRgE iNaInTe:X:X:X

lasatzi'ma sa invatz din propriile greseli...nimeni nu'i perfect...:X:X:X:X

Nu-Mi PaSa K mA sTiNg UsHoR aStEpTaNd...NiSiP pUrTaT dE vAnT...dOaR lAcRiMi Mi-Ai
lAsAt Si-Un SuFlEt PiErDuT...sA-mI TiNa De UrAt::X:X:X

Nu plange pentru cine nu te iubeste...iubeste pe cine plange pentru tine:X:X

cAnD iTi ViNe Sa PlAnGi...ZaMbEsTe:X:X:X:X:X...viata e frumoasa:*:*:*:*:*

"°ş•?v? ?"dOaR o Zi SuNt UnIcAtA...a DoUa Zi SuNt CoPiAtA...:X:X:X:X

sUnT pApUsHa TuTuRoR...jUcArIa NiMaNuI:X:X:X:X:X:X
Sunt extrem de simpla si extrem de clara dar pot fi si extrem de calma si extrem de vulgara!"""

""""?"De obicei,ii citesc rapid pe cei care`mi Zambesc si de fapt nu ma inghit ""?""

""Daca ajungi vreodata sa iti depasesti limitele nu incerca sa te dai mare fiindca,daca te vei da mare...nimeni nu va mai fi interesat de limitele tale""

"" Nu vreau sa reprezint totul pentru oricine...ci as vrea sa insemn ceva pentru cineva anume ""

""in spatele aspectului fizic poti gasi multe si poti fi surprins""

""...unii oameni nu gandesc,vorbesc si ranesc!""

Nu m'ai lasat sa iti arat cine sunt m'ai judecat inainte sa ajung la inima ta nu se face asa!iubeste'ma pe mine nu imaginea meah

"" Nici un argument nu ma scoate mai tare din sarite decat atunci cand cineva imi arunca o banalitate in timp ce eu vorbesc din toata inima ""

""StIu Sa MiNt FrUmOs…Sa UrAsC dUiOs…Sa ZaMbEsC pErFiD…sTiU sA dErNjEz…sTiU Sa TrAdEz…DaR mAi PrEsUs De ToAtE…sTiU sA iUbEsC…"":"

"" am incercat sa pot ierta dar nu ma lasa inima .imi spune ca nu are rost si nu mai poate fi ce'a fost " "

Din 10 prieteni…5 sunt adevarati si la o problema inca 3 fac pasi

"---> ? Iti spui mereu ca n-ai nevoie de ea, E doar inca o zi proasta din viata ta. Cauti pierdut in campul plin de flori Si nu o gasesti printre atatea culori"
"---> ?[Iar cand se intampla sa imi fie rau Esti langa mine cu tot sufletul tau Imi dai curaj, m-ajuti sa reusesc Si uite de-asta te iubesc]"
"---> ? Il facea sa rada in cel mai trist moment, L-a facut sa prinda viata cand privea absent Si astfel el i-a jurat ca nimeni nu-i va face rau Chipul ei era ca o icoana inramata in sufletul sau`!"
>Si sunt ironica doar pentru ca stiu ca asta ma face si mai tare.

->Are putini ani si nu stie ce simte Azi te iubeste, maine te minte! Dar sa nu incerci so schimbi asa e ea...Daca e a lui Nu poate fi si a ta!;X

->Poate daca eram indiferenta Raul se schimba si eu deveneam ABSENTA Insa imi place sa plec si sa vin...Atunci cand te astepti mai putin!:X

->Nu pot sa vad viata fara tine . cum mi-ar fi daca nu ai fi cu mine ,fara tine... jur mi-ar fi tare greu esti [inima si sufletelu meu]...

->sunt clipe in viata mea...cand tzias spune tot ce simt...dar stiu IUBESC UN SUFLET PUSTIU

->Vei fii mereu o amintire frumoasa pe care seara de seara o sa mi-o amintesc…un gand care va ramane in mintea mea si in sufletul meu o viata intreaga:X

->Dak inima ta ai dat'o alcuiva nu as putea suporta dar orikum te-as ierta ,ma prefak ca nu vad numai sa nu te pierd ,as accepta orike numai din dragoste.

->Te-as fi iertat ,acum ce folos ,te-as fi iertat dar nu mai are rost, te-as fi iertat numai din dragoste dar nu mai am in tine incredere.

->"Fericiti pentru ca ne avem unul pe celalalt toata viata :X:X"

->ai grija cum invarti vorba...cum ma vrajesti sunt una din fetele de care ti'a zis maikta sa te feresti nu sunt facuta din zahar si dulceata...sunt din ANGELI SI GHEATA

-> Pentru mine au contat acele momente cand fara sa vrei m-ai facut fericita...

->Dak taci...lumea te va lua de fraiera . iar daca le zici pe fata vor spune ca esti figuranta si ca te`ai schimbat .

->e dezamgita de lumea asta care se da ceea ce nu e [prieteni stiu dc][]

->Nu conteaza gura lumii Doar pe El il iubesc.indiferent cum ar fi...

->Nu-mi mai dati sfaturi… stiu sa gresesc si singura

->Suntem piesele perfecte dintr`un joc de shah pervers unde nu exista reguli si toti merg pe interes []

->Nu sunt deloc fitzoasa` As putea spune copilaroasa` cu felul meu de a fi` Cat te iubesc nici nu vei sti ` !
? O toamna ne-a legat . O iarna ne desparte . cu toate intr-un timp pana nu se mai poate . Ai fost odata tot lumina pentru mine! Voi incerca sa las , sa vina de la sine !

? Stiu ca am gresit dar promit ca nu mai fac :* Uneori. ma port prosteste de parca as avea in mine un drac Dar tu nu stii sa te superi pe mine > < desi e foarte usor sa o faci Fiindca sunt experta in tampenii pot umple pe oricine de draci

? Am crezut in tine . am crezut in Noi . Si-am crezut ca langa Tine sunt invingaTor ! Am crezuT in vise . Am crezuT in sanse Dar toT ce mi-am facut sunT . iLuzii faLse`

? mmDa Si iti aduci aminte cand iti spuneam . cuvintele alea pe care le rosteam . ?! Iti aduci aminte cand stateam . Pe banca aia, noi doi eram Nu cred. pentru ca totul ai uitat. si cuvinte dureroase ai spus . !

? hai spune-mi, de ce nu mai dormi serile? .de ce ai putere sa-ti indeplinesti visele? sunt multe intrebari la care nu ai gasit un raspuns, de cand ea in inima ti-a patruns !

? Zilele trec incet alteori prea repede prietenii pot sa te ajute dar si sa te lepede . !

? Banul tine stomacul satul ai buzunarul full da` atata timp cat n-ai cu cine sa imparti e totul nul . !

? ii curg Lacrimi pe Obraji `. Vrei sa Le stergi.dar n`ai curaj ! Nu e dOar o aparenTza ! E un gesT de indiferenTza ! :*

? imi amintesc, SMS-uri sterse, numere ascunse,oricum am mult prea multe surse, mult prea multe spuse, multe intrebari puse tie, putine cu raspuns din partea ta, dar fie, las de la mine !:*

? Adu'ti aminte, intotdeauna ai fost artist la cuvinte si le strang sa ti le'ntorc, fara sa intorc tot ce a fost caci m'am intors de 2 ori si am inteles ca n'are rost . !

? Acum pare pustiu si as vrea sa stiu ca tii la mine, sentimentul e inca viu si se mentine si in mine

? am facut mereu ca sa ne fie bine si chiar daca nu vom fi impreuna, chiar daca te voi vedea pe strada cu alta de mana, am facut tot ce ai vrut, am facut tot ce am putut, vei ramane amintirea zilelor ce au trecut .

? oRice` ai face . tOth` n`ai putEa uita` de EA ! .Ea e` antidOtuL` tauu` Ea e` cea caRe` a avuTh` meReu` gRija de sufLetu` tau` !
* Vezi tu?! Ea nu prea stie ce se intampla,dar stie ca o adori!Tu sti ca ei nu`i pasa, si asta iti da fiori! Iti place ca se lasa greu , iti place ca e cuminte...Tu nu prea o minti pe ea...Dar ea mereu te minte ! *

* Nu stiu ce se intampla , sunt departe de realitate!Cand nu esti cu mine ...O zis pare o eternitate ! *

* I`m not the girl you knewed along time ago ,maybe you didn`t observe that from a while i grow up ! :Xx *

* You are too proud to stop her , thinking that she will come back. ! *

* Au fost zile si nopti ,Au fost tigari si sticle!Au fost zambete, Si lacrimi,Si diverse tentative !:-> *

* Azi te urasc ,Si te iubesc!Si chiar te urasc, fiindca te iubesc!;x.Si simt asHa ,din viNa ta.Aceleash`sentimente ce schImba viatsZa mea ! *

* Imi impui prea multe ,Chiar daca sunt chesTii marunte! Crezi ca ma vei schimba ?!Asta` i dOar parerea ta ! *

* Nu vreau sa renunti la ei peNtru mine.Ci sa te comPorti la fel de bine . ! *

* Mii de vOci in capu` meu imi spun :''Heyy !Incearca sa te aduni !''.Si prOmit din nOu , sa nu mai cred in prOmisiuni ! ;x *

* Tu imi spui mereu ca sunt viata ta ,Sufletul tau. Fiindca nu vreau sa te pierd, Incerc sa te cRed !;X *

* Tu esti vinovat , Pentru tOt ce s-a intamplat ! *

* Fii mai atent la ceea ce iti vOi spune! De restu` nu ma intereseaza ,da`o`n *** de lume ! *

* Vreau sa ma faci sa ma topesc de dor Sa ma faci sa-tZi spun meReu ca te Adorr !;x *

* Mereu cand itZi va fi rau sa te gandesti la bine !Nu uita , ca ma ai de paRtea ta pe miNe! > < *

* Ea ,poate e singura ce poate cand apare sa-ti trimita problemele departe *

* Ea este pentru unu` ! Nu o pot avea doi .Dar face ca intre cei doi sa se nasca un razboi. *

* It`s not supposed to feel this way ,I need you, I need you ,more and more each day ! ;X *

* Poate ca n-ar fi fOst asHa ,Daca tu nu ai fi vrut alTceva!Am incercat sa-ti fiu pe pLac.Dar acum e ranDul tau sa plangi nu mai pOt sa tac. *

* Priveste-ma atent ,Si poate cu regret ! M-ai vazut cu el ,si te-ai uitat inSistent.CrEdeai ca vOi suferii?!Acum nu mai plang,Acum rad, Sa stii !

* Itzi voi impartasii ,un strOp de fericire` n fiecare zii ! *

* Decat sa ma gandesc la ei ,mai bine imi fac mii de idei.Cu tine timpu` sa` l petrec Si sa invatz sa te Iubesc *

* Mai gandeste-te o data Cum ar fi inima ta ,Atunci cand nu mai e ea ?! *

* Priveste in jur ca sa pOti vedea adevaraTa dragOste a ta ! ;x *

* Te ador mereu ,pe cuvantu` meu *

* Nu trebuie sa faci un efort sa ma iubesti, Daca nu sunt eu gandeste-te cat de singur esti :-P *

* Iubeste-ma fara nici un regret,PrOmit sa fiu sinGuru` tau deFect. *

* Par mereu nocenta si copilaroasa Asa tOtzi imi cad in pLasa

* Baietszii te` sa` nvetsze ,Sa iubeasca feTele cu dOua fetsze ! *

* Suntetszi dOar cristale false ,Care cand le ating se sparg !GelOzie si inVidie ,Este tot ce avetszi in cap ! *

* Nu conteaza ce a fost ,Ci ce va fi de` acu` nainte *

* Spui cuvinte mari, Pe care nu le`ntszelegi,Inainte sa pleci ,Lasa` cheia sub presH. *

* Pune-te in genunchi ,Si reprezinta-te!Acum ridica-te,Sterge-te la bot sHi prezinta-te. *
? . `Ca o pata pe camasha, totul se scurge.Aazi e dragoste cu pasiune, maine fuge. nimic nu tzine o vesnicie.Astazi, un suflet plin de fericire, maine plange .

? El a fost d vina ca de fiecare data.Inceteaza fata sa te mai crezi vinovata.Ti.a promis...stiu!Te.a mintit.stiu!El o sa regrete cand e prea tarziu!

? Flori uscate`ntr`un buchet . le privesc si te astept, intoarce`te la mine . Nu`mai eu si linistea suntem in camera mea imi e atat de greu fara tine

? Amintirea ta e inca prezenta. Ca o ploaie de vara rupe totul in sufletul meu,dar incetisor.Ma arde si ma uda in acelasi timp . !

? O toamna ne-a legat . O iarna ne desparte . cu toate intr-un timp pana nu se mai poate . Ai fost odata tot . lumina pentru mine! Voi incerca sa las , sa vina de la sine !

? Stiu ca am gresit dar promit ca nu mai fac :* Uneori. ma port prosteste de parca as avea in mine un drac Dar tu nu stii sa te superi pe mine > < desi e foarte usor sa o faci Fiindca sunt experta in tampenii pot umple pe oricine de draci

? Am crezut in tine . am crezut in Noi . Si-am crezut ca langa Tine sunt invingaTor ! Am crezuT in vise . Am crezuT in sanse Dar toT ce mi-am facut sunT . iLuzii faLse`

? mmDa . Si iti aduci aminte cand iti spuneam . cuvintele alea pe care le rosteam . ?! Iti aduci aminte cand stateam . Pe banca aia, noi doi eram . Nu cred. pentru ca totul ai uitat. si cuvinte dureroase ai spus . !

? hai spune-mi, de ce nu mai dormi serile? ...de ce ai putere sa-ti indeplinesti visele? .sunt multe intrebari la care nu ai gasit un raspuns, de cand ea in inima ti-a patruns !

? Zilele trec incet alteori prea repede prietenii pot sa te ajute dar si sa te lepede . !

? Banul tine stomacul satul ai buzunarul full da` atata timp cat n-ai cu cine sa imparti e totul nul . !

? ii curg Lacrimi pe Obraji `. Vrei sa Le stergi.dar n`ai curaj ! Nu e dOar o aparenTza ! E un gesT de indiferenTza ! :*

? imi amintesc, SMS-uri sterse, numere ascunse,oricum am mult prea multe surse, mult prea multe spuse, multe intrebari puse tie, putine cu raspuns din partea ta, dar fie, las de la mine !:*

? Adu'ti aminte, intotdeauna ai fost artist la cuvinte si le strang sa ti le'ntorc, fara sa intorc tot ce a fost caci m'am intors de 2 ori si am inteles ca n'are rost . !

? Acum pare pustiu si as vrea sa stiu ca tii la mine, sentimentul e inca viu si se mentine si in mine

? am facut mereu ca sa ne fie bine si chiar daca nu vom fi impreuna, chiar daca te voi vedea pe strada cu alta de mana, am facut tot ce ai vrut, am facut tot ce am putut, vei ramane amintirea zilelor ce au trecut .

? oRice` ai face . tOth` n`ai putEa uita` de EA ! .Ea e` antidOtuL` tauu` Ea e` cea caRe` a avuTh` meReu` gRija de sufLetu` tau` !

Nu rupe firul unei prietenii,caci, chiar daca il legi din nou,nodul ramane

.Vremurile bune iti aduc prietenii.Vremurile grele ii incearca
-Nu mai cred in povesti, oricum povestea e clara-Daca nu sunt interese, drumurile se separa...
-Ce pacat ca nu a ramas nimic
Aprind o tigara.Si te strig.
-Nu exista rau sau persoana pe lumea asta care sa te faca sa uiti ce ai adorat candva
-Nu plange ca s-a terminat...Zambeste ca s-a intamplat
-Am devenit scorpie treptat, incepand cu primele persoane care mi-au f***t visele!
-Vrei sa pari naiva, emotiva, nu e rau...Ca nimeni nu`si da seama ce se`ascunde`n capul tau`
-Am ganduri ce m-apasa,si prieteni ce-mi dau plasa Niciunde nu-s acasa,dar cu zambetul pe buze spun ca:nu-mi pasa!
-Astept cutitul infipt in spatele meu,hai ucide'ma oricum te voi bantuii mereu!
-Ai vrea să mă vezi tristă ? N`ai şanse...
-Chiar si malformata de emotsii, ma voi intoarce! Ca m'atsi lasat aici . pedeapsa se va naste!
-Azi in urma voi lasa . Zilele din viatsa mea . Clipa cand eu te-am pierdut . Ziua cand te-am cunoscut
-Esti doar un sclav fals printre fratii mei falsi Iti spun numai 4 litere:MARS!
-Inainte sa plec,am suflat aburi peste imaginea ta sh am scris cu degetu pe oglinda: DISPARI`!
-Am luat palme după palme, acum dau pumni înapoi
-Ai uitat cand pe strada m-ai vazut ? Poate te-ai schimbat, da` eu tot aia sunt !
-Stii...sunt suparata si deprimata,as vrea doar coca si putina apa plata...
-Majoritatea prietenilor sunt ca umbra. Nu apar decat atunci cand e soare.
-Dacã-ţi atingi propriile ţeluri, vei gãsi prieteni falşi şi duşmani adevãraţi. Nu are importanţã, tu realizeazã-le.
-Sa taci cand vorbesc eu ! Nu`mi place sa mintzi atata timp cat mint si eu`! Nu`mi place sa imi spui … [pa!] Nu uita -- asta e replica mea !
-Nu vreau sa ne'amintim ca unele'au plecat fara sa zica "pa fa ne'auzim".Nu avem averi, doar prietene care suna Sa ne spuna"Grija de tine te pup,noapte buna"
-Cand voi vreti sa ma trantiti la pamant,eu ma las usor in jos pentru a va evita loviturile!
-Poate vrei să`mi fi prieten si nu stii cum s-o iei,iti recomand să iei lectii de la prietenii mei!
-Din 10 prieteni, stii ca 5 sunt falsi. Iar daca apare o problema, inca 3 fac pasi
-Tin la tine pentru ca stii sa ignori slabiciunile si ratacirile mele si ma sustii cu fermitate sa dau ce-i mai bun din mine.
-Cel mai bun prieten nu vorbeste pe la spate Cel mai bun prieten e mai mult decat un frate Cel mai bun prieten e cu tine la rau si la bine.Isi imparte cu tine si ultima mie.
-Prietenii vin si se duc, putini la nevoie apar vezi tu.raman doar niste poze aruncate`n sertar .
-Ai ce le trebuie,vor veni la tine,ai ramas lefter,ai ramas doar tu cu tine,ai nevoie de-ajutor,un prieten intervine,te sapa subtil si ramai iar tu cu tine!
-Un prieten adevarat e greu de gasit, si mai greu de parasit si imposibil de uitat
-Un iubit te poate injunghia in inima, un strain in fata, un prieten pe la spate. Dar prietenii adevarati nu poarta cutite la ei

caut dar nu stiu ce,vreau sa vorbesc dar nu stiu cu cine,un cuv magnific dar eu nu il stiu, o prietenie falsa ce o gasesti foarte des.
Prietenii ramân prieteni. Cei care nu ramân … înseamna ca n-au fost.
TE mindresti ca ai in lista sute de prieteni? ha...Eu sunt mindra ca am doi, dar adevarati!
Un iubit te poate injunghia in inima, un strain in fata, un prieten in spate.Dar prietenii adevarati nu poarta la ei cutite.
Prietenia dintre noi doua s-a stins si nu mai zic nimic ca deja m-ai ranit si nu exista o cale sa ne impacam niciodata.
Fum prea scrum se stinge tot acum

Acum o prietenie moare

Nu mai poate respira

I-ai luat tot oxigenul

Prin tradarea ta...

Prietenii adevarati te critica sa nu cumva sa ti-o iei in cap , prietenii falsi te lauda ca sa te faci de rahat…
Prietenii adevarati sunt langa tine la bine si la greu , nu te lasa cand ai probleme , prietenii falsi sunt cu tine la bine, la greu dispar cand ai probleme , se fac ca nu te cunosc.

Prietenii adevarati te ridica daca esti jos , prietenii falsi nu-i intereseaza si te lasa jos …

Prietenii adevarati te conduc pe ultimu drum , aia falsi nici nu-i intereseaza ca te-ai dus…

Prietenul adevarat se distreaza la tine acasa , dar a doua zi te ajuta sa faci curat , prietenul fals se distreaza , rupe tot si apoi pleaca fericit , nu te ajuta cu nimic …

Prietenul adevarat iti spune nu mai bea , prietenul fals iti da sa bei pana cazi in cap…

Prietenul adevarat nu profita de tine , prietenul fals si-ar da in cap ca sa ii dai si lui ceva…

Prietenii adevarati mi-au spus pe fata ce au avut de zis , prietenii falsi pe la spate m-au barfit.

Prietenii adevarati iti spun " Ce mai faci? " , prietenii falsi cand incep cu asa ceva stiu ca au nevoie de ceva…

Prietenii adevarati si-ar da viata pentru mine si eu pentru ei , prietenii falsi nu ar misca un deget pentru mine.,.

Cu prietenii adevarati pot vorbi orice ca a doua zi nu imi aud vorbe , cu prietenii falsi de vorbesti ceva toti stiu ce le-am zis…

Un prieten adevarat iti da sfaturi cand ai probleme , un prieten fals iti da doar sfaturi rele…

Un prieten adevarat iti da bani si nu tii cere inapoi , un prieten fals iti da ceva ,ii esti dator cu viata bafta poate reusiti sa va impacati

Au fost momente in care am fost gata sa renunt la tot. Mi s-a zis ca n-o sa pot. Ehhh,uite ca inca pot!
Prietenii pe care`i am aqum p lnga mine,m`ajuta,ma indruma s fac doar lucruri bune.Nu i`ash lasa,nu i`ash schimba pentru nimic [Sa schimbe prietenii pentru unii e un tic]
♥ > Daca mama nu ne-a facut surori a stiut de ce.pentru ca Dumnezeu ne-a facut cele mai bune prietene!> ♥
Mii de vOci in capu` meu imi spun :''Heyy !Incearca sa te aduni !''.Si prOmit din nOu , sa nu mai cred in prOmisiuni ! ;x *

Imi impui prea multe ,Chiar daca sunt chesTii marunte! Crezi ca ma vei schimba ?! Asta` i dOar parerea ta

Valoarea unui prieten nu o cunosti decat atunci cand il pierzi!

Adevarata prietenie nu consta in numarul de prieteni, ci in devotamentul si valoarea lor.

Prietenii sunt ca şi curcubeul: îţi luminează viaţa când ai trecut printr-o furtună.

Prietenia este o haină valoroasă care se curăţă când se murdăreşte, nu se aruncă la prima pată

Pot sa fiu dura sau sa indur,sa tac sau sa injur,sa te scuip sau sa te fac sa te scuipi singur/a

Toţi oamenii te aud când vorbeşti; prietenii însă înţeleg ce spui, iar cei mai buni prieteni sunt cei care pricep şi ceea ce n-ai spus în cuvinte.

Petrece-ti timpul cu cei care iti demonstreaza ca si ei vor sa si-l petreaca cu tine...

Am invaţat că oricat mi'ar pasa mie,altora nu le pasa:-J

Prietenia-i un ocean pe care multi ar vrea sa-l treak,dar pana la malul celalalt majoritatea se ineak

Sj e normal sa fiu aSa cand de la cei dragi , in loc de sfaturi auzeam "Treaba ta ce faci"!

●` Regula numaruuu` unu`  ` Sã n`ai incredere` in Nimeni` ! ●

Nu trebuie sa te placa toata lumea. Daca oamenii vor sa-si piarda vremea vorbind despre tine, este problema lor

Prietenia este o plantă cu creştere lentă şi trebuie să îndure şi să reziste la şocurile adversităţii înainte de a fi îndreptăţită la acest apelativ

Imi doresc ce-mi doresti tu mine si sa tï se-ntample tie>

Mai bine am 3 prieteni adevarati Decat 100 falsi. Daca asa zisii prieteni adevarati te i.au pe la spate Ia.o din loc singur Nu te vei insela!

Vroiam doar sa stii cat de mult inseamna prietenia noastra pentru mine: daca am fi pe un vapor care se scufunda si cu o singura vesta de salvare... Mi-ar fi dor de tine !

Iti reprosam ca imi stai pe cap ca, ca nu ma lasi sa traiesc,
vroiam sa fiu liber cu ai mei, vroiam sa cred ca nu iubesc...

Si te-am vazut cu el de mana , m-am blocat pentru o clipa,
pentru prima data in viata pareai chiar fericita

din vise nimeni nu mi te poate lua
acolo esti cum vreau eu si doar a mea

Ea poate e singura ce poate
Cand apare sa-mi trimita problemele departe

Ea nu-i ca restul
Ea e pur si simplu ea

Visez sa imi spuna nopate buna
Ca ma strange in brate
Si cand ma strange de mana
Zambesc

El poate e singurul ce poate
Sa-mi promita, sa ma minta ca o sa treaca toate

Are acel ceva
Atat de simpla, naturala
Ea e pur si simplu ea
Atat de simpla naturala

Stiu ca uneori e prea tarziu
Sa lupt de una singura
Nu stiu
Esti atat de departe
Un final fericit
Din povesti neterminate

Sh mi`e tare d0r d` clipele impreuna, ptr tne a f0st d0ar 0 simpla aventura si

Pl0ua`ncet, sh nuu` s` mai 0preste pl0aia! As vrea s` cred ca ii alta situatsie, da e t0t aia si

Snt d` piatra ! Nuu` mai simt nimic cand t` privesk, nici remuscari sh nici regrete

Te v0r calca`n pici0are ! Dc nuu` t` implici 0are? Tacand n`ai s` vezi in zare nici 0 cale d` scapare ! Dc taci? Tre` s` ceri ceea c` vrei

Sper ca intr-o buna zi o sa te intorci la mine. Si-o sa`mi spui "Iubii`, o sa fie bine!"

Nuu` credeam ca t0t ce`a f0st frum0s s` va sfarsii` asa ! Sh nuu` credeam ca intr`0 zi imi vei spune "pa", ca vei pleca t

Imi place, sh daca` visez stiuu` ca tuu` m` vei trezii . Imi place mult d` t0t asa, feluu` tauu` de a fii`

Are haine sumare sh bijuterii`n exces, cand itsi vb`este are un accent pervers, privirea fixa t` tsine sub c0ntr0l pan` cand t` lasa cu buzunaruu` g0l

Dak` ai auzit ca am fitse, n`am baiete nici 0 fitsa . Dar d` naspetii ca tne fug mai tare ca Nic0litsa! )

Pan` la urma e0 nuu` cer prea mult, 0 viatsa fara griji ca timpuu` este scurt

Deci nuu`ncerca s` ma judeci, caci ai uitat cum s` ma inveti s` fiuu` tare daca` pleci si

Tre` s` fii tare s` dem0nstrezi ca p0tsi s` fii in centruu` atentsiei sh mai presus d` t0tsi

Ai cva c` nimeni nuu` p0ate sa`mi de`a ! Asta e`n mintea lui, asta e sh`n mintea ta ! Zi d` zi, pas cu pas, t` gandesti ca sh el t` iubeste sh tuu`l iubesti ! "

Vr0ia d0ar iubirea, ca d` prea multe 0ri ea la iertat, ea nuu` e d` vna ca el s`a indepartat: "Ai grij` d` tne" i`a spus ea cand a plect

Uraste`ma, d` iubit nimeni nuu`i in stare !

Refuz s` mai fiuu` trista p` piese lente, vreauu` s` fiuu` fericita, nuu`ncerca s` ma l0vesti . Nuu` mai insista acum ca m` iubesti, nuu` mai suna, renuntza la mesaje!

Q t0ate astea, tuu` stii` cel mai bine ca 0rice`as fke e0 vn t0t la tne

Nici 0 p***a buna nuu` p0ate c0ncura cu drag0stea unei fete si

Ce p0t s` zic? Nuu` regret nimic ! Iar asta ptr ca snt ceea c` snt, stii`, defapt, necazuu` te educa !

ragostea inseamna durere…cand unul da si celalalt tot cere …sad

De ce ai plecat….de ce in urma m`ai lasat …de ce cand imi spui ca ma iubejti tot la ele te gandejti?….
Fericirea mea are un nume`. Imi da toata dragostea din lume`. Numai u ai c nimeni nu aree`. Suflet bun sji un pik d soaree`!

sj t`sarut iar sj t cuprind sj te simt sj stiu ca asta nu e dkt` inceputul ca viitor nu poate fi de nu`i trecutul`!

- Oriunde ai fi`. 0rice ai face`. Cu 0ricine ai fi acum`. Candva te vei`int0arce . Cand va fi` prea tarziu`. Atunci ai sa pretsuiesjti` ce azi ai reusjit`sa pierzi`. happy -

- Maine de asj` pierde tOt. Eu sjtiu` ca in inima ta tOt timpul vOi avea un lOc`. itsi` d0resc t0t binele din lume . te iubesc` , la revedere` .

Desji-am trecut prin multe, suntem inca impreuna`. Caci nu potsi`sa cazi cand tsi`p cnva d mana`! love struck -

~ Nu vOm afla niciOdata` ce Oare ne` a legat. cand s`a sfarsit` deodata, cand Oare am uitat`. A ramas din NOI` . pOvestea NOASTRA`.Doar atat`! . E cnva sa ppOata creada in trecut`! straight face ~

smug [ " Sper ca sentimentu` sa se termine la fel de repede ca si bateria telefonului tau acum`. Te iubesc . " ]

- EU sunt nenorocita` fara d care n`ai putea s traiesti` ! Inima mea N`o dau oricui . Vezi sa Nu`mi gresesti` ! ;x"

- Orice s`ar intampla. el p mne` ma iubesjte. Eo sunt printsesaa`lui. Sji`fara mnee . nebunejtee`! .

"? PastreZ in mintea mea clipeLe frumOase?Si`mi paRe raw ca ele sUnt singuRele raMase`happy"

♥ Nu inteleg de ce esti atat de incapatanat, ti'am aratat ca pentru mine nu exista alt baiat!

●Timpul trece de parcă zboară, mă omoară . Mor de nerăbdare să te văd și a doua oară.

Fiecare tarfa de a'ta simtea parfumul meu in bluza ta cand te imbratisa :X!

Parfumul tau , in bluza meaa :X !

Erai naturala , te simteai bine ,si se vedea ... Iti cauti jumatatea , si ti-ai cautat`o printre multi . Majoritatea erau copii care se credeau adulti !

Dar am nevoie de tine ca sa ma iubesti !

Conteaza masina de afara...apartamentul din capitala conteaza in ce tara o s`o duci la vara :*

♥Realitatea e mult prea dură atunci când dai de greu .Visele se spulbură aproape instantaneu

•Imi vine sa râd am impresia ca esti tâmpit.Ce naiba ti-am facut sa nu dormi linistit ?

Astazi... te'as strange in brate asa cum n'am mai facut'o niciodata m'ai lasa... ?

Am doar o intrebare: te gandesti la mine oare?

Esti riscul pe care mi-l asum. Te iubesc. :p

Daca e suparata, incearca sa o alinti.

Nu o tachina cu amintiri neplacute sau fosti prieteni.

Si crezi ca nu mai stii cum ma cheama? Crezi ca nu mai stii cine sunt? Crezi prost fraiere, ca tot Viata Ta sunt.

» " Nu dispera cind soarta te apasa si nici nu plinge de-al tau destin caci dupa un chin viata-i mai frumoasa cum dupa ploaie ceru-i mai senin… "

» " Ploua acum… Ar trebui sa te duci la geam si sa numeri picaturile de ploaie… atat de mult imi este mie dor de tine! "

» " Cand soarta imi va spune sa parasesc pamantul, cand oameni fara mila imi vor sapa mormantul, cand zile ptr mine nu vor mai exista,atunci dar nici atunci eu nu te voi uita… "

» " Astept o raza sa-mi patrunda in suflet, sa ma lumineze si sa-mi spuna "te iubesc!", iar acea raza sa fie vocea ta ce ma trezeste de dimineata… dar se pare ca nu o v-oi avea… "

»" Nu-mi stricatzi praosta dispozitzie… "

» " In dragoste, sa nu faci din durerea altuia fericirea ta… "

» " Am visat prea mult ce nu trebuia…am vrut prea mult ce nu trebuia…acum toti sunt fericiti….iar eu plang printre zambete si rasete… "

» " Tu de vei iubi pe altul… eu nu pot sa te opresc dar te rog sa iti fie mila de cuvantul TE IUBESC! "

» " Imi cade o lacrima din ochi si nu stiu ce e cu mine . dar un singur lucru insa stiu mi-e tare dor de tine… "

» " Ai fost, esti, vei fi totul pentru mine, chiar daca pare imposibil eu tot o sa te iubesc enorm… "

» " Dorul e focul in care ard sperantele, dorintele, durerile, iar cenusa ce ramane reprezinta amintirile… "

» " Deseori zambetul celui care sufera e mai dureros decat lacrimile celor ce plang! "

Stiu am un talent nativ,sa folosesc un zambet fin pe post de sedativ

Sunt o fata cu tupeu si fac numai ce vreau eu:X

Adu-ti aminte ce greu iti este sa te schimbi pe tine insuti si vei intelege atunci cate sanse ai cand incerci sa-i schimbi pe ceilalti.

Prietenii adevarati tin la tine Si sunt langa tine si la rau si la bine Nu te barfesc pe la spate Ci te ajuta chiar in toate

Nu mai sunt fetita pe care o stiai u mai demult...Poate nici n`ai observat de la un timp am mai crescut

Vreau ceva doar pentru mine,ca stiu cum sa-mi mearga bine,daca ma intreb de tine...du-te tare cat te tine!

Te privesc cu sila, nu-mi provoci decat mila Plagi incontinuu si spui ca doar tu esti de vina Stii…dar e putin cam tarziu Nici eu nu sunt asa cum as vrea sa fiu

orice minut,e un inceput,viata merge inainte indiferent de ce ai facut,poate ai gresit, poate ai mintit,ti-am mai spus,ne vedem acolo sus

Te tin la distanta,Ma fac ca nu iti dau importantza,Situatia`i mai complicata,Sunt o fata RASFATATA

Multzi imi gasesc defecte impresii in cap,zi de zi cate un fraier se crede baiat de baiat

Nu incerca sa ma judeci dupa aparantze,Sau dupa vorbe scoase de niste zdrentze

Am invatat sa iubesc tot ce era al meu,Dar am putut sa traiesc si fara ce nu aveam!

Zambeste celor ce te urasc sa simta ura ta,Zambeste celor pe carere ai iubesti,sa simta dragostea ta,Iar daca vreodata cei pe care ai iubesti te vor trada,zambeste sa simta indiferenta ta

Intodeauna fetele au iubit cu inima, dar qum baietzii nu au reushit sa treaca dincolo d forme, s`au hotarat si fetele sa nu mai treaca dincolo d portofele

Chiar de-ar fii greu , tot as zambi si chiar daca as fi plina de probleme,tot as glumi!,pentru ca stii,viata e grea si lumea e rea,Cum as putea sa rezist,daca nu m`as purta asa?

Barfa'i pentru prosti,deci lasa'i sa vb lasa'i sa se agite stii ca nu conteaza,in lumea printeselor nu exista rautate

Nu sunt fitoasa nici alintata dar stii ceva nu ma lua drept papusha ta!Am sa'ti mai dau inca o sansa dar intr'o alta viata,cat despre mine:nimic din ce misca nu ma misca

iubesc doar ceea ce apreciez,protejez doar ceea ce imi e mai scump,si ajung mereu unde imi propun

imi place sa cred ca nu am pierdut nimic,si daca totusi am pierdut ceva,inseamna ca nu-mi trebuia!

majoritatea cred ca am numai impresii in cap,mi s`au intamplat prea multe in viata asta de rahat,si nimeni nu a fost langa mine atunci cand am avut nevoie

Inca am suflet de copil care refuza sa creasca ,Mi-e egal cu 0 tot ce spune lumea asta proasta

FAC CE TREBUIE SA FAC SA'MI FIE MAI BINE,NUMAI EU STIU,O SA FIU EXACT ASA CUM O SA FIU,VIATA MI'O TRAIESC DUPA REGULILE MELE,NU AM TIMP DE SFATURI SAU ALTE VORBE RELE

poate nu'ti par fata cuminte, sau poate ca da , insa aparentele inseala,inainte de a ma "eticheta" ,gandeste'te bine sa nu faci vreo greseala

inainte sa plec am suflat aburi peste imaginea ta,si am scris cu degetul DISPARI

De cate ori vad visele cum se sfarsesc ,de atatea ori ma ambitionez sa reusesc! Am drumul meu si asta nu se va schimba, se aude o voce : shhh` : speranta moare ultima!

zambeste si toata lumea va zambi cu tine,razi si vor crede toti ca te droghezi

Vrei sa ma schimbi ? Schimba`te tu primul,Tu eshty doar personajul,Eu fac tot filmul

prezint realitatea exact asa cum este ea, Divertisment pentru tine, mod de viata pentru mine

Parfumul meu in bluza ta sh stilul meu in mintea ta,vei cauta PRIVIREA MEA in fiecare EA din viata ta

Ai crezut ca faci ce vrei Dar ai scazut in ochii mei Daca te purtai discret Te consideram destept

Nu stau in atentia ta Ca are cine sa ma bage in seama! Paharele sus Sampania sa curga Respect pentru fetele Care Au stiut sa faca Fraierii sa planga!

Diamantul? nu defineste STRALUCIREA!si chiar nu am nevoie de un Rolex ca sa stiu cat e ceasul,sa nu uitam ca exista oameni atat de saraci incat nu au nimic altceva decat bani!

Nu mai iert minciuni,nu mai cred in cuvinte si privesc doar inainte.

Când viata iti da o mie de motive pentru a plânge,demonstreaza ca ai o Mie si Una de motive pentru a zâmbi:X

si poti sa tipi,ca nu te aud,si poti sa plangi,ca nu te vad,si poti sa pleci,ca nu te caut,si poti sa mori,ca nu imi pasa!

sunt doar o fata cat se poate de obisnuita :X care nu are absolut nimic special , Are zile in care parul ii sta ca naiba ,si zile in care arata extraordinar :X

Vrei bani?Banii n-o sa cada din cer!Vrei prieteni?Invata sa vorbesti sincer!Vrei respect?Invata sa respecti,sa oferi!Trebuie sa meriti tot ce ai!Sa castigi nu sa ceri!

Uneori ai nevoie d un prieten sa iti spuna acele cuvinte magice " Nu plange !Capul sus sunt alaturi de tine !Dar nu exista acel prietenTe ridici singur si pleci!

Ma vrei inapoi?Eu nu,Iti spun doar atat. Nu miza pe faptul ca odata m`ai facut sa plang. Am mai crescut

cand plangi nimeni nu`ti vede lacrima,de multe ori cand esti trist nimeni nu-ti simte durerea,de multe ori cand razi nimeni nu se uita la zambetul tau.In schimb cand gresesti toata lumea te vede.

nu prefera frumusetea care este in zadar ,ci prefera caracetru care este atat de rar :X

A fost greu si stiu ca am avut dreptate cand voi m`ati criticat! am tinut capul sus si am mers mai departe,Nu ma intereseaza ce crezi despre mine,Inainte sa spui ceva ,UIta'te la tine

Si n-am uitat, cat am plans defapt, cat am regretat, am realizat ca tot ce-i bine nu tzine mereu cu tine, retine,dar nu uita ca intr-un final orice rau e ucis de`un bine!

Vreau sa stii ca mi se rupe de ce faci, de ce zici de ce vrei, ma'ntelegi,sau macar incerci sa-ntelegi, ca mi s rupe de ce spui, ce faci in orice fel,spune-mi daca ma-ntelegi, sa ti-o spun altfel!

incearca sa induri tradarea prietenilor ipocriti,incearca sa vezi ceea ce este cu adevarat frumos si sa incerci s lasi in urma ta o lume un pic mai buna

vorbele nu isi au rostul acum,o sa vina si randul tau

Am prieteni ft multi,care-mi sunt dusmani tacuti!Cine e destept sa-nvetze,prietenii au multe fetze!

Sunt inofensiva,dar gandul meu e criminal!

Prietenia este un ocean pe care multi ar vrea sa-l traverseze, insa majoritatea se inneaca inainte de a ajunge la celalat mal

Fi intodeauna cine esti si daca acest lucru nu e de ajuns pentru cineva ,acel cineva nu e de ajuns pentru tine

Si când crezi ca nimic nu-si mai are rostul,apare cineva si schimba totul!

Vreau sa ma trezesc Si sa te vad plangand in somn Vreau sa te vad ca suferi Si eu sa rad pana adorm

Pentru toate lucrurile pe care le-ai ratat, ai câştigat altceva, şi pentru tot ceea ce câştigi, pierzi altceva!

N-o sa uit ceea ce sunt,o sa ajung ceea ce visez,o sa iubesc ce imi place,o sa uit ceea ce ma doare,n-o sa uit ceea ce mi se greseste,o sa fiu buna cu cine merita si rea cu cine trebuie

Ar trebui sa inveti sa apreciezi ce ai langa tine, Ar trebui sa ma respecti,stii bine.Nu vreau sa te oblig sa stai langa mine.Dar daca tot o faci,fa-ma sa ma simt bine!

Prea multi prosti pentru o tara asa de mica…

Se spune ca nu ai cum sa fi mai prost decat in ziua in care te-ai nascut, dar unii sfideaza aceasta lege constant.

Nu sunt complet inutila,cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii

Eu nu sufar de nebunie ,ma bucur de ea in fiecare minut.

Banii nu fac fericirea,o cumpara gata facuta.

Am trecut peste ce a fost mai greu.Si nu mi-a pasat ca la bine ati fost cu mine si ca m-ati lasat la greu Am trecut peste asta inca o data.Dar acum snt o alta fata!

Eu,imi traiesc viata asa cum stiu si asa cum pot.il iubesc,da nu pot spune ca fara el nu as putea traii deloc

Hai invata sa treci peste,viata nu e o poveste.Cand destinu`ti joaca feste,nu trebuie sa plangi, zambeste !

Lacrimi nu o sa mai curga pe obrazul meu . da-i in mortii masii pe cei care mi-au vrut rau !

Ce te-ai gandit ca indiferenta ta ma doare? ha`?! dar,nu te-ai gandit . ptr.` mine mai existi oare?

Sa taci cand vorbesc eu ! Nu`mi place sa minti atat timp cat mint si eu`! Nu`mi place sa imi spui [pa!] Nu uita - asta e replik mea ![

Minti ieftin si prost,iti stiu replicile pe de rost. Ce urmeaza sa spui iti zic eu dinainte. Mereu ai incercat sa ma faci din cuvinte. Am fost si voi ramane mereu aceasi fata cuminte cu ganduri rele in minte

Prefer sa fiu o SCORPIE decat ca tine o alta COPIE !
regrete , lacrimi sau pareri , azi ai ucis ziua de ieri , si ai ingropat ziua de maine !

cand nu o sa mai fiu,poate ca atunci o sa'ti dai seama ce'ai avut.

As vrea sa cred vrajala ta,Dar tot ce-mi spui e BLA BLA BLA. Decat sa ma tot vrajesti.Mai bine ar fi sa-mi spui ca ma iubesti

Nu am nevoie d un BAIAT sa ma simt bine,nu am nevoie de un paznic in jurul meu, am nevoie doar d LIBERTATE si d a putea fi EU

P.S: scz daca am repetat unele sts:D
sper sa iti placa ;)

3 răspunsuri:
| JuLLiaN a răspuns:

Am eu unu dragut, asta face cat 1000.
Daca cineva m-ar intreba ce as alege dintre tine si viata as alege viata, tu plecand suparata nestiind ca tu esti viata mea.

| LittleAnca a răspuns:

Statusuri de despartire:
- Ah viata! Credeam ca vei fi mai blanda cu mine, dar m-ai aruncat salbatic aici, de unde doar strigatele mai amintesc de mine.

- Am invatat ca dureaza ani sa castigi increderea si doar intr-o secunda poti sa o pierzi!

- Am mai pierdut inca o clipa, inca un an, inca o viata degeaba. te-am pierdut pe tine sad

- Am intalnit un inger, mi-a soptit sperante, l-am privit orbind, m-a atins visand, l-am parasit plangand.

- Am un caracter puternic, imi place sa fiu EU,sa nu arat tristetea din sufletul meu!

- Azi este doar o zi din sirul nesfarsit al tristetilor mele.

- Cand iti voi revedea zambetul atunci imi voi da seama cat te mult mi-ai lipsit.

- Cea mai calda iubire are cel mai rece sfarsit!

- Cum vrei sa ai cand nu iti doresti? Cum poti sa ceri daca nu iubesti?

- Cumva in adancul sufletului simt o raceala, iubirea ta s-a stins si o data cu ea flacara ce ma tinea viu.

- Da, esti unica, dar nu mai esti unica pentru mine.

- Daca as sti ca maine voi muri, ultimele mele cuvinte ar fi „Te iubesc"!

- Decat in rai singura, mai bine in iad cu prietenii!

- Dorul este focul in care ard sperantele, dorintele, durerile, iar cenusa ce ramane reprezinta amintirile.

- Dragostea este ca un fulg de nea, coboara usor si te face sa tremuri de placere, iar apoi se pierde si se topeste.

- Fa ca zambetul tau sa schimbe lumea! Nu lasa ca lumea sa schimbe zambetul tau!

- Imi spuneai ca sunt un inger pentru tine, acum stiu ca-n serile senine, uneori si ingerii mai plang.

- Inima ta nu mai este deschisa pentru mine, asa ca trebuie sa plec, te-am iubit atat de mult.

- Iti zic adio printre lacrimi si te las in drum,am suferit prea mult ca sa te iert si acum.

- Iubirea incepe cu un zambet, continua cu un sarut si se apoi termina cu o lacrima.

- Lacrimile m-au cuprins / Sufletul imi este prins / Inima imi e lipita / Si iubirea sfarsita.

- M-am asezat pe genunchii singuratatii mele…

- Mai pot spera acum ca norul de deasupra mea se va risipi, daca dragostea noastra a apus?

- Ma simt ca prins in lanturi de iubirea ta si simt ca nu ma pot elibera.

- Nu merita sa plangi pentru nimeni, iar cel care merita, nu te va face sa plangi niciodata!

- Nu te mai pot iubi pentru ca m-ai spulberat cu nepasarea ta distrugatoare.

- Nu-mi spune nimic, este mai bine asa, as vrea sa te cred, dar azi nu mai cred in noi.

- OFFLINE pentru fericire,ONLINE pentru lacrimi…

- Pentru a da gres trebuie exercitiu, si eu ma simt foarte bine antrenat.

- Razbunarea nu-mi aduce satisfactii, insa indiferenta mea ti-o daruiesc cu multa dragostea. De ce sa plang atunci cand pot sa rad?

- Sper sa ca stii ca inca se mai vad ranile pe care mi le-ai lasat odata cu plecarea ta.

- Trec peste tot si toate cu un zambet, dar peste despartirea noastra nu pot sa trec decat plangand.

- Trenul a plecat si se scurge pe sine, adio iubire, dar ramai cu mine!

- Tu ai fost doar o lectie pe care a trebuit sa o invat, acum este timpul sa invat si altceva!

- Un zambet inseamna fericire, dar o lacrima nu inseamna neaparat durere. Poti plange cand esti fericit, dar nu poti zambi cand inima iti plange.

Statusuri de dragoste:

!Iubeste BAIATU care iti spune ca esti ''frumosasa'' si nu ''sexy''.Iubeste baiatul care te suna inapoi, atunci cand tu i-ai inchis telefonul in nas, Care sta treaz doar ca sa te priveasca dormind, Care te saruta pe frunte.Care vrea sa te arate lumii chiar daca nu esti aranjatA. Caruia ii este indiferent daca pe parcursul anilor te-ai ingrasat sau ai slabit.Care in prezenta prietenilor te ia de mana.Care iti spune mereu ce insemni pentru el si cat de norocos e sa te aiba. Iubeste-l pe el, deoarece el te iubeste.si probabil ca,te va iubi mereu.

Era odata o fata oarba, si s-a izolat de toti si toate, nu vroia sa stea cu ea decat prietenul ei. Tot ce-mi doresc mai mult e sa pot vedea lumea din jurul meu, spunea ea: -Vrei sa te casatoresti cu mine? i-a propus intr-o zi baiatul: -Nu ma voi casatori daca nu pot vedea.La ceva timp, pentru fata a aparut o pereche de ochi donati, a putut vedea si in momentul cand s-a uitat la prietenul ei a vazut ca si el este orb: -"Nu ma pot casatori cu un orb", a spus fata si s-a intors sa plece... Inainte sa dispara sunetul pasilor ei, baiatul i-a soptit : "sa ai grija de ochii mei te rog" ...

As vrea sa colorez padurea, Sa pot s`o fac in mii de feluri, Sa pot sa intalnesc iubirea, Ce se coboara dinspre ceruri… "

Acum cand apa ne desparte Desfac pasii clatinati de clipe Ce ne mangaiau simturi ispitite .

Daca vei sta pe gandurii si te vei intreba, de ce traiesti un tainic glas iti va raspune :sa lupti, sa speri si sa iubesti.

As vrea sa fiu zapada ,sa ma topesc pe trupul tau,sa ma evapor si sa ajung in cerurii sa le spun ingerilor ca si si pe pamant exista raiul!

Se spune ca vremea e frumoasa atunci cand in suflet e soare.Se spune ca ploaia e mai rece cand in suflet te doare. Se spune ca vantul bate nu atunci cand iubesti?ar cand frunzele se misca, sa stii doar, ca, TE IUBESC!

Daca ma iubesti de ce ma faci mereu sa plang? "

Cand ai plecat ai luat cu tine si sufletul meu, Intoarce-te !

Y will always love the false image i had of you.

Nu arunca nici o vorba in vant, traieste intens fiecare cuvant.

Chiar nu vad cum ar fii o noapte fara zi, chiar nu-mi imaginez cum as fii eu fara tine !

Dragostea e ca un fulg de nea, coboara usor si te face sa tremuri de placere, iar apoi se pierde si se topeste.

A day without you is a lost day.

O lacrima am varsat pentru tine, o lacrima ce pe obraz a curs usor, si s-a prefacut intr-un vis de-amor

Distanta ne desparte si totusi ne apropie? raman singura, aud doar bataile inimii care ma asurzesc, totul se topeste odata cu tristetea sufletului tau.

Esti lacrima ce aluneca pe obraz si mi se sparge in palma,esti IUBIREA!

Ma culc cu tine-n gand si tot cu tine-n gand ma si trezesc! Lasa-ma sa te iubesc asa cum si visez.

Dimineata e o alta senzatie, o alta vreme, o alta ora, la care eu te-as saruta fara oprire.

Noaptea e lumea noastra luna e stapana Universului, iar stelele ne privesc atunci cand ne sarutam.

Ai aparut in viata mea ca o puternica raza de soare ce mi-a adus in suflet caldura si gingasia nesfarsita, cu zambetul tau m-ai invatat sa cunosc blandetea pana atunci necunoscuta, sarutul tau mi-a daruit dulceata nemaintalnita, ochii tai senini mi-au aratat ca dragostea exista, iar tandretea si frumusetea sufletului tau mi-au cucerit inima.

Iubirea este o stofa a naturii, brodata de sentimente.

Strig la cer si fug departe, strig continuu si ma pierd in noapte, acolo unde tu ma astepti sa ne iubim ca doi nebuni !

O inima am, un singur suflet si o petala de trandafir, tie iti apartin toate trei.

Daca vreodata Luna nu-ti va fi aproape, daca Soarele va disparea, sa stii ca a mai ramas ceva: Iubirea mea, care niciodata nu te va lasa ! "

Visez si nu ma mai pot opri, oare cum te-am cunoscut? Cum m-ai facut sa ma indragostesc de tine? TE IUBESC !

Dragoste si iubire, doar atat e in sufletul meu, si sunt numai pentru tine :X :X :X :X :X

Pe malul Marii Negre statea un copilas si-mi spunea de tine ca esti un ingeras. TE IUBESC !

Pentru mine, noaptea e ziua mea, iar tu esti regina noptii mele

Priveste-ma, tine-ma de mana, tine-ma in brate si apoi, SARUTA-MA

Ceea ce-ti scriu acum nu sunt cuvinte, sunt bucati de suflet si minte, caci dragostea nu se scrie se simte.

Hotaraste-te o data, ce tot stai sa te gandesti? Crezi ca ai sa faci o crima daca-mi spui ca ma iubesti ? :X

Daca norii varsa lacrimi si iubirea n-a trecut, poate mai apare o sansa sa pornim de la inceput.

Dragostea e o sageata ce iti face rani de foc,supara cel ce iubeste, cel iubit isi bate joc !

Alfabetul incepe cu litera ‘a’, numaratoarea cu ‘1′, tristetea incepe cu o lacrima, bucuria cu un zambet, iar fericirea mea incepe cu tine.

Din tot ceea ce-ti daruieste viata, pastreaza intotdeauna ceea ce iubesti cu adevarat si atunci vei sti ca inseamna fericirea.

Am plans, am suferit, am pierdut atatea, totul pentru o cauza nobila : IUBIREA dintre noi doi.

Daca drumul catre tine ar fi asternut cu foc eu as trece printre flacari si n`as regreta deloc !

De-as fi apa n-as mai avea nevoie de lacrimi, de-as fi foc n-as mai avea nevoie de caldura, de-ai fi doar al meu n-as mai avea nevoie de nimic !

Mi te-ai lipit de suflet ca timbrul de scrisoare si nu te pot desprinde caci inima ma doare.

Prin umbra noptii eu incerc sa te privesc in luna, de dormi eu te-am trezit iubit-o sa iti zic noapte buna.

As vrea sa fiu o stea, o stea cazatoare, sa cad in inima ta si sa nu mai pot pleca. Te iubesc, printesa mea

Statusuri de indiferenta:

1. Indiferenta este cea mai puternica forta din univers. Ea face tot ce atinge lipsit de sens. Iubirea si ura nu au nicio sansa impotriva ei.

2. Nimic nu mai conteaza, acum sunt pe un alt drum.

3. Ai plecat, dar nu-mi pasa, caci eu sunt singura persoana de care ma intereseaza in aceste momente!

4. Nu mai conteaza ce a fost, nu mai conteaza cine esti. Viata merge inainte!

5. Indiferenta este un concept care a fost creat pentru a ascunde in spatele sau atitudinile incerte.

6. Toate visele mi s-au spulberat, inclusiv cel in care eram impreuna. Nu vreau sa mai aud de tine.

Statusuri emo:

Daca norii varsa lacrimi si iubirea n-a trecut, poate mai apare o sansa sa pornim de la inceput.

Dragostea e o sageata ce iti face rani de foc, supara cel ce iubeste,cel iubit isi bate joc.

Alfabetul incepe cu litera ‘a’, numaratoarea cu ‘1′, tristetea incepe cu o lacrima, bucuria cu un zambet, iar fericirea mea incepe cu tine!

Iti doresc sa mergi pe un drum numit VIATA, sa te impiedici de un
ciob numit NOROC, sa cazi intr-o prapastie numita FERICIRE, si ca
culegi o floare numita IUBIRE!

Din tot ceea ce-ti daruieste viata, pastreaza intotdeauna ceea ce iubesti cu adevarat si atunci vei sti ca inseamna fericirea.

Cortina uitarii nu va cadea niciodata peste minunatul decor al prieteniei sincere, chiar daca scena a luat sfarsit.

In lume sunt 8 minuni,7 dintre ele le stie toata lumea dar pe a 8-a o stiu doar eu, aceea esti tu iubirea mea.

Daca inima te lasa la mine sa te gandesti trimite-mi macar un msg ca sa vad ca ma iubesti

Am plans, am suferit, am pierdut atatea totul pentru o cauza nobila: IUBIREA dintre noi doi.

Daca drumul catre tine ar fi asternut cu foc eu as trece printre flacari si n`as regreta deloc.

De-as fi apa n-as mai avea nevoie de lacrimi, de-as fi foc n-as mai avea nevoie de caldura, de-ai fi doar al meu n-as mai avea nevoie de nimic.

Prin umbra noptii eu incerc sa te privesc in luna, de dormi eu te-am trezit iubit-o sa iti zic noapte buna.

Mi te-ai lipit de suflet ca timbrul de scrisoare si nu te pot desprinde caci inima ma doare.

As vrea sa fiu o stea, o stea cazatoare, sa cad in inima ta si sa nu mai pot pleca. Te iubesc, printesa mea.

Daca as amaneta un gram din dreagostea mea pentru tine, ti-as cumpara lumea intreaga si inca ceva sper ca esti bine.

M-am uitat in portofel si era gol, m-am uitat in buzunar si am gasit doar cateva monede, m-am uitat in inima si te-am gasit pe tine.Abia atunci am realizat cat de bogat sunt.

Dragostea e un munte pe care il urci rizind si il cobori plingind. E o taina pe care indragostitii o ascund de frica lumii cand taina e descoperita dragostea se stinge ca un cliseu fotografic expus la lumina.

Statusuri funny:

1.Daca intr-o zi gasesti femeia cu altu si-ti trece prin cap sa te arunci de pe balcon, adu-ti aminte ca ai coarne, boule, nu aripi !
2.Viata e un joc de rahat, dar macar are grafika buna !
3.Poimaine se implinesc 2 zile de cand nu mai fumez, asta da vointa !
4.Nu beau, nu fumez, nu ma droghez, un singur defect am , mint de rup !
5.NU FURATI ! Parlamentarii nu suporta concurenta.
6.Eu le stiu pe toate ,da-s maritate !
7.Join the dark side ,we have cookiez !
8.Am mancat usturoi , Nu pot vorbii !
9.Cand eram mic credeam ca faima si banii ma vor face fericit.Acum ca am crescut am realizat ca asa este !
10.Fetele imi bat in geam,si n-aud , am termopan.
11.Mai bine taci si doar pari prost , Decat sa vorbesti si sa inlaturi orice indoiala !
12.Invisible to everyone ! Only loosers can see me.
13.Prea bun ca sa fiu Light !
14.Consumul execesiv de fasole dauneaza grav sanatatii ,altora !
15.M-am sculat cu fata la cerceaf asa ca nu ma intoarce !
16.Esti o fata de milioane,i-a 50 de mii si du-te .
17.INCREDIBIL. Incearca si tu l ! Da-te de 3 ori cu capul de monitor, Da-ti cu tastatura in gura de 20 de ori, Arunca-te pe geam si inchide ochii .ca rezultat ai sa vezi persoana iubita ce ti-e harazita sa-ti fie nevasta.
18.Ce par frumos ai , pacat ca iti iese din nas !
19.Ce bine arati , ai fost bolnava ?
20.Astazi am aflat ce e Iubirea , maine afli tu ce-i despartirea !
21.De ce sa bei si sa conduci cand poti sa fumezi si sa zbori ?!
22.Caut cu lumanarea, gasesc aproape orice
23.Eu sunt negru ca piperu ma iubeste tot cartieru.
24.Cine nu ma poate inghitii, sa ma ... !
25.E bine sa lasi bautura, dar nu e bine sa uiti unde ai lasat-o !
26.Nu beti apa, pestii fac sex in ea !
27.My name is Bond, Vaga Bond
28.Aici poate fii reclama ta !
29.Doctorul mi-a spus ca sunt nebun, dar vocile din cap cica nu e adevarat
30.Nu beau, nu fumez, nu ma droghez, nu-mi insel prietena, dorm de la 22 la 6, sunt foarte cuminte. Dar si cand ies din spital,
31.Bate si ti se va deschide, proces penal !
32.Salvati energia, dormiti la scoala !
33.Vand Pitbull. Mananca orice si ii plac foarte mult kopiii.
34.Angajez Clown. Rog seriozitate !
35.O femeie trebuie sa faca 70 de lucruri, 69 si cartofi prajiti !
36.Stiti care e partea cea mai nasoala ?Mama prostilor e mereu gravida
37.Bautura si gagici pentru toti cei de aici !
38.Daca vin cu-n sac de nuci , e de ajuns sa-ti dau la buci?
39.Doar cu sabia si cu pumnu poti sa ajungi numaru 1!
40.Ce bine arati , ai fost bolnava ?
41.Ziua in care te-ai nascut sigur era ploioasa, dar nu era ploaie, cerul plangea pentru ca pierduse cel mai frumos inger !
42.In bere e putere. In vin e sanatate. In cognac e distinctie, iar in apa sunt mikrobi.
43.Te Iubesc si nu vreau sa te pierd, voi lupta sa recastig iubirea noastra pierduta candva.
44.Mi-am luat de curand BMW X5 si l-am tunat pana l-am fackut ARO !
45.Cortina uitarii nu va cadea niciodata peste decorul unei sincere prietenii numai daca spectacolul a luat sfarsit
46.Ca tine gasesc si in RECYCLE BIN,Ca mine nu gasesti nici pe GOOGLE
47.In padurea cu alune aveau casa 2 pitici,Vine Cioaka si le spune daca Elodia e aici?
48.Cine se trezeste de dimineata,casca toata ziua.
49.Cand stapanul nu-i acasa,sar pe geam si intru in kasa.
50.O sa mori bah putza ascultandu`l pe gutza.
51.Draga esti de milioane,i-a 50.000 si du-te .
52.Dansez pe sarma DND
53.Femeile sunt ca locurile de parcare : cele bune sunt okupate iar cele libere sunt pentru handicapati.
54.Numar oile de pe mess; daca te-am sarit, esti kapra! Mai stai o data. big grin
55.Astazi, am aflat ce e Iubirea :X ,.MAINE, afli tu ce-i despartirea.
56.Dragostea se naste in priviri, kreste pe buze si moare in lacrimi
57.Nu-s momentan la tastatura, dar dac tipi foarte tare la monitor s`ar putea sa te aud.
58.Consumul execesiv de fasole dauneaza grav sanatatii altora !
59.Sunt un rege,am bani, am masina, am casa, dar ce rost au toate astea d
60.Ai fost alaturi de mine cand m`am imbolnavit, Ai fost alaturi de mine cand mi-au furat hotii portofelul,Ai fost alaturi de mine kand mi-am busit masina, Mai plimbate`te! Imi porti ghinion!
61.Impreuna vom cunoaste lumea eu stiu iadul, tu stii raiul, hai sa cunoastem amandoi Paradisul.
62.Sunt singur si sunt sigur ca si tu esti sigura ca nu mai vrei sa fii singura
63.Viata e ca hartia igienica,lunga si folositoare
64.Cand eram mik credeam ca faima si banii ma vor face fericit ,acum ca am crescut , am realizat ca asa este!

Daca mai vrei trimite-mi un mesaj.

Funda?

| DeeDii_1639 a răspuns:

Acm iti pare rau pentru ce ai facut cand am fost langa u nici nu ti-a pasat de mine. aveai glume in program.dar acum imi iau adio.stai cu panarama ta:p