| Ana-Maria94 a întrebat:

Cine imi da si mie statusuri de iubire? sa fie si triste daca se poate

9 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

To love someone is to see a miracle invisible to others...

Ca o ploaie in desert ai aparut.
Am simtit ca ma pierd intr-un sarut.
M-ai facut sa plutesc pe aripi de dor.
M-ai facut sa te ador.

A kiss is a lovely trick, designed by nature, to stop words when speech becomes superfluous.

Love is a temporary madness. It erupts like an earthquake and then subsides. And when it subsides you have to make a decision. You have to work out whether your roots have become so entwined together that it is inconceivable that you should ever part. Because this is what love is. Love is not breathlessness, it is not excitement, it is not the promulgation of promises of eternal passion. That is just being "in love" which any of us can convince ourselves we are.

My night has become a sunny dawn because of you.

Your words are my food, your breath my wine. You are everything to me.

In my wildest dreams, you always play the hero. In my darkest hour of night, you rescue me, you save my life.

It's gonna take a miracle to bring me back,
And you're the one to blame.

mi-e dor de tine
de buzele tale senzuale...
vreau sa te am aproape
sa te strang in brate
sa te sarut.
sa ne imbatam cu dragostea
ce ne imbratiseaza toata noaptea
dimineata, sa ne trezim imbratisati
si sa o luam de la capat.

What I do and what I dream include thee, as the wine must taste of its own grapes...

Sper sa iti fie de folos. sursa: http://statusuri-dragoste.blogspot.com/.

| marsy a răspuns:

In vise si in dragoste nu exista imposibilul...

Exista doar doua momente in care vreau sa fiu cu tine. ACUM si pentru TOTDEAUNA.

мой медвежоночек, я ЛюБлю ТеБя ღ(in rusa)

Dragostea e ca un fulg de nea, coboara usor si te face sa tremuri de placere

, A iubi e nimic, a fi iubit e ceva, a iubi si a fi iubit e totul

| SEAL a răspuns:

De ce sa vrei sa fi trist?

| ḭṆḠḕṙḀṠ a răspuns:

Intra pe net si da:statusuri de dragoste (o sa vezi cele mai frumos statusuri de dragoste)
intra si pe : statusuri triste (acolo sunt cele mai triste statusuri) (sper sa iti placa)happy

| ella8212 a răspuns:

Iubesti?
Daca nu, nu are rost sa te complici. Iubirea nu e niciodata ceea ce pare, un om poate sa iubeasca cu adevarat la 18-19 ani sau poate sa iubeasca si la 70...nu stii niciodata cand iti vine randul sa cunosti "marea dragoste a vietii tale". Insa intotdeauna vor aparea sentimente de afectiune si/sau atasament 2 persoane.De-a lungul timpului vei vedea ca vor fi prezente mai multe persoane in viata ta.Pe unele o sa le lasi in trecut, cu altele poate iti vei construi viitorul.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acum pleci, dar tu nu stii ce pierzi...ai sa vezi__))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ты не сберег меня`не удержал`ты п0терял меня`п0терял! crying((

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am invatat sa plang cu zambetul pe buze…

| daniela_8952 a răspuns:

Ea mai crede si-acum in iubiri ce nu dor. Dar stie ca-n zori toate visele mor. Ea plange in somn si rade prea rar. Dar ea vrea si acum sa te vada macar:X
Si toti ma`ntreaba ce s`a intamplat. le raspund scurt: "Nu ma intereseaza, l`am uitat "`!

Viata nu-i roz! Eu o vopsesc în verde! Am pierdut tot! Deci nu mai am ce pierde! Nu beau de suparare! Eu beau de sete! Sunt la poarta Iadului si tai bilete

Dupã primul' fum viata nu mai pare durã, E doar o `pãrere deci mai trag o turã!

Un suflet de copil ce refuza sa creasca. ti-am spus! mi`e egal cu zero ce spune lumea asta proasta:X

Viata mi-a dat o lectie, tot ea m-a întepat. Ea a fost singura târfa care m-a facut sa plâng cu-adevarat!
M`ai uitate odata la mine...chiar crezI ca doua vorbe ma pot aduce langa tine? am de unde alege,tu nu esti unicat, pot gasi baiat ca tine, la fiecare metru patrat"

Azi ai o fata.da` maine poate ea te lasa Azi n`o iubesti.da maine poate`ti pasa.
Am aflat mai demult ce inseamna sa te doara.Am gresit si am iertat si n`ar fi prima oara.Am invatat sa mint, sa ma ascund dupa cuvinte, am invatat sa tac si sa fiu mereu cuminte!:X

fundita?:X:Xlove struck please...puppy dog eyes