| Andraanda a întrebat:

Cine imi zice si mie niste statusuri de prietenie happy?
Funda!:X

Răspuns Câştigător
| Mirunik98 a răspuns:

.Niciodata Plina De Mine…Intotdeauna Satula De Voi!

2.Stiti ce urasc eu cel mai mult in viata asta, prostia si stiti dc… pentru ca se raspandeste.

3. In viata tre sa fi sigur pe tine… sa nu ai incredere in nimeni… ca si cei mai buni prieteni s-ar putea sa te dezamageasca… gandeste`te si fi sigur pe puterile tale nu a altora!

4. omplimentele tale nu ma ridica.criticile nu ma coboara.sunt ceea ce sunt nu ceea ce vor altzii sa fiu.nu sunt perfecta nici nu vreau nici nu pot.sunt ceea ce sunt.iar daca nu-ti convine nu ma plang.

5. Un cerc de prieteni nu il faci cu compasul.

6. Fereste-ma Doamne de prieteni ca de dusmani ma feresc si singura!

7. As vrea sa fiu cum o sa fiu asa ca lasati-ma sa traiesc cum stiu. Lasati-ma sa fac si bune si rele ca sa stiu macar ca sunt greselile mele.

8. ←♥→Nu ma doare ca vorbesti prea mult atat timp cat nici tu nu te superi ca nu te ascult←♥→

9. ←♥→Nu’s fitoasa… prea putin imi pasa… uita’te la tine si apoi vorbeste de mine ! Ati uitat: AM TUPEU… Ramane-ti in spate CA IN Fata SUNT EU !←♥→

10. Prietenii falsi sa de BUZZ! astazi fac prezenta

11.Nu rupe firul unei prietenii, caci, chiar daca il legi din nou, nodul ramane.

12. Nimic, niciodata, nu va inlocui pe camaradul pierdut. Caci nu pot fi creati vechi camarazi.

13. Nu are nicio noima sa cersesti prietenia.

14. Imi place sa stiu totul despre noii mei prieteni, dar nimic despre cei vechi.

15.E mai rusinos sa nu ai incredere intr-un prieten decat sa fii inselat de el.

16. Vor exista mereu oamenic are te vor rani, asa ca trebuie sa-ti pastrezi increderea si doar sa ai mai multa grija in cine ai incredere si a doua oara.

17. Un prieten adevarat te prinde de mana si iti atinge inima.

18. Un bun si sigur prieten e constiinta ta: n-o ucide, ci las-o sa moara odata cu tine.

19. Ma pot increde mai mult in dusmani cinstiti decat in prieteni falsi.

20. Drumul catre casa unui prieten nu e niciodata lung.

Prieteni ca tine gasesc la orice colt de strada.

Lumea asta te distruge,Te induce in eroare,Fura tot si apoi fuge,Te raneste si te doare!

Majoritatea prietenilor sunt ca umbra. Nu apar decat atunci cand e soare. :-J

Daca razi, toti vor rade cu tine? daca plangi, vei plange singur

O prietenie care ia sfarsit n-a existat de fapt.

Prieteni adevarati nui cumperi cu bani ear ce falsi ii cumperi si cu bani

dar eu nu vreau sa fie asa

chiar daca te iubesc mai bine pa

Am crezut ca esti prietena/prietenul meu dar se pare ca m-am inselat.

Prietenii falsi care se prefak,ca sunt prietenii tai dar pe la spate te birfesk...

M-ai umilit, nu am ce zice,

Cu talentul tău la bârfă

Şi mi-ai arătat, amice,

Prietenie de... târfă.

(Gheorghe Ionescu din Epigrame)

Un cerc de prieteni nu-l faci cu compasu un cerc de prieteni il faci cu grija si cu atentie dar prietni falsi nu-si dau seama
Prietenul la nevoie se cunoaste ...pe ploaie si pe vant nu te lasa. atunci cand e soare pleak

>>Cazi pe pamant impinsa de`o falsa prietenie < <

Sh cea mai apropiata persoana te vorbeste, toata lumea te` dezamageste!

"`!O arde indiferentă băăă proasto[●๋•»Am MuLtI pRiEtEnI cArE`mI sUnT dUsMaNi TaCuTi! CiNe E dEsTePt Sa`NvEtE : pRiEtEnI aU mUlTe FeTsE!«●๋• [o.O]]`!"

cand te gandesti ca i multi prietenii .intro clipa dispar totzi rar gasesti cate o prietenie adevarata.numai false sh dupaia toti isi bat joc de tine .daca vi sa intamplat ignoratiii pe totiii .uneori din cauza invidiei se pot destrama multe prieteniii

O simpla comparatie intre prietenii adevarati si prietenii falsi

Prietenii adevarati te critica sa nu cumva sa ti-o iei in cap , prietenii falsi te lauda ca sa te faci de rahat…

Prietenii adevarati sunt langa tine la bine si la greu , nu te lasa cand ai probleme , prietenii falsi sunt cu tine la bine, la greu dispar cand ai probleme , se fac ca nu te cunosc.

Prietenul adevarat iti spune nu mai bea , prietenul fals iti da sa bei pana cazi in cap…

Prietenul adevarat nu profita de tine , prietenul fals si-ar da in cap ca sa ii dai si lui ceva…

Prietenii adevarati mi-au spus pe fata ce au avut de zis , prietenii falsi pe la spate m-au barfit.

Prietenii falsi sunt exact ca buruienile,ii intalnesti la tot pasul ! sper ca te-am convins sa-mi dai fundita:*:*.te pup!

Cand am inceput sa te iubesc mai mult, atunci tu m ai abandonat fara motiv, fara sa stiu

de ce , fara sa iti pese macar ca te-am iubit. acum incerc sa uit clipele kand ma gandeam

la tine , cand te priveam in ochi, si cand ne sarutam dar pentru tine a fost doar o joaca.

te am iertat de atea ori sh acum ca nici makar nu stiu d ece m ai parasit mai vreau sa - ti

spun decat un singur lucru. ca te am iubit si te voi iubi mereu. chiar daca pe tine nu te

doare ca nu mai suntem impreuna

am crezut ca o vei lasa pe ea pentru mine, am sperat in dragoste si ca totul va fi bine,

am sperat la o dragoste frumoasa nestiind ca tie nici macar nu iti pasa...

Zambeste celor care te urasc sa simta ura ta.

Zambeste celor care te iubesc sa simta dragostea ta ,

Iar daca cei care te iubesc te vor trada

Zambeste-le sa simta indiferenta ta

iubeam si eu candva 2 ochi kprui

dar ce pakt ca ochi lui minteau

iar eu intotdeauna ii credeam...

oare dc eu inca te iubesc?cand stiu ca u ejti cu alta si stiu ca nu-ti mai pasa de mine...

eu inca te iubesc si nu te pot uita...

cand mai lasat pentru ea am simtit ca mor... simteam ca nimic nu mai are sens in viata mea...

dar acum... cand tuh vrei sa te intorci la mine iti aduc aminte cu zambetul pe buze :

pentru ea m-ai lasat acum du-te la ea.

Asa se intampla mereu, Si nu mai inteleg deloc De ce sufera cel ce iubeste .

Si cel iubit isi bate joc.

as fi vrut sa nu fi cunoscut iubirea,sa nu fi stiut ce inseamna despartirea,dar cand

fata se mareste ea pe toate le intanleste.

m-am saturat de minciunile tale,de cuvinte fara sens,pentru ca azi imi spui ca ma iubesti si

maine cu alta te intanlesti.

cat timp u iti bateai joc de mine eu plangeam iar in timpul ce tu radeai eu lacrimile mi le

stergeam.

Baiatul e o fiinta

Ce doua inimi are

Pe una scrie IUBIRE

Iar pe alta TRADARE

Cu indifetentsa ta m`ai facut tare.Acum nu`ti convine dar incet incet calc pe urmele tale.

Si abia acum vezi si u ca indiferentsa doare

fraiere,te-am pacalit. nu p tne te-am iubit... ai grija d tarfa tha ca te doare inima kand te

uiti la poza meah

punct de azi incep o viata noua fara griji,fara sentimente,fara regrete

Zambet fals. Privire plina de ura.Cuvinte aruncate`n vant,Minciuna ! Si toate fara nici un

motiv ! Am gresit din nou.Am Oferit dragoste , Unde trebuia sa ofer indiferentza.

Mi-am ingropat vise, sperante,

Intr-o falsa prietenie.

Am constatat

Pretenul` cel mai apropiat

Plin de invidie m`a tradat

Prietenii rămân prieteni. Cei care nu rămân... înseamnă că n-au fost!

Un prieten de interes este mai primejdios decat un vrajmas.

Fereste-te deopotriva de prietenia dusmanului si de dusmania prietenului.

Prietenia indoieste bucuriile si injumatateste necazurile.

Ma pot increde mai mult in dusmani cinstiti decat in prieteni falsi.

insa in timp shia dat sheama ca a greshit

dhar inainthe sa-si da seama mi-a rupt inimha pentru cha in fata ochilor mhei sa sarutat cu altha si am simtzit cha mor dar ti-am zis si-a dat sheama ca a gresith si a intrat pe mess si mi-a trimish poza cu Te Yubesch ... si eu ...insha l-am ierat pentru cha il iubesch prea tare ca sa ma despart de el si cred ca ar trbui sa faci u uh asa pentru ca daca este cum este iubitul mheu no sa te mai paraseascha

si achum iji da el sehama cum a greshit cand ma parasit si acum iji crere iertare si imi zche ca ma iubesthe si daca ma crezi ...il cred pentru ca si eu il iubesc

Vrei sa-mi devii prieten?Demonstreaza-mi!

Indiferenta?Nu ma intereseaza

Te urasc?Mi-ai dat destule motive!

Afurisita?Asa ma facut mama!

Falsa?Doar cu unii!

un sfat?Vezi-ti de treaba fraiere

O prietenie adevarata inseamna o prietenie in care cele doua persoane sa aiba incredere una in cealalta...daca una dintre ele se indoieste de cealalta inseamna ca acea prietenie este una falsa

o prietenie falsa duce la durere nesfarsita,asa ca prietenii trebuie alesi cu multa chibzuintza.

o prietenie incepe cu un zambet,traieste printr.o lacrima si se termina cu un sarut

Prietenul adevărat, este acela ce-ți întinde mina, nu pentru o zi ci pentru totdeauna, cu prietenie

Adevarata prietenie este ca un trandafir. Nu ne dam seama de frumusetea sa pana cand nu se pierde.

Cand iti vine sa plangi,adu-ti aminte de clipele in care zambeai;.cand simti ca viata n-are nici un rost gandeste-te la cei care mai au doar o zi de trait;.cand simti ca vrei sa mori gandeste-te ca altii ar da orice sa traiasca;.iubeste-ti viata si mai ales prietenii;.E cel mai de pret lucru.Este luna internationala a prieteniei;...Trimite acest mesaj tuturor celor pe care ii considerii prieteni;daca nu primesti acest mesajul inapoi probabil ca nu imi esti prieten/a.Daca nu il dai mai departe nu se va intampla nimic.Totusi daca o vei face, CINEVA AR PUTEA SA ZAMBEASCA!

cand te gandesti ca i multi prietenii .intro clipa dispar totzi rar gasesti cate o prietenie adevarata.numai false sh dupaia toti isi bat joc de tine .daca vi sa intamplat ignoratiii pe totiii .uneori din cauza invidiei se pot destrama multe prieteniii.

caut dar nu stiu ce,vreau sa vorbesc dar nu stiu cu cine,un cuv magnific dar eu nu il stiu, o prietenie falsa ce o gasesti foarte des

Ce trist e sa realizezi ca ceea ce simti tu pentru mine e doar prietenie cand eu pentru tine simt o iubire adevarata

Intr-o zi iubirea s-a intalnit cu prietenia.iubirea o intreaba pe prietenie: daca eu exist,tu ce rost mai ai?::prietenia raspunde: ca sa aduc un zambet acolo unde tu ai lasat o lacrima

Prietenii ramân prieteni. Cei care nu ramân … înseamna ca n-au fost

Prieteni adevarat? ha...Nu exista! Toti, mai devreme sau mai tirziu te tradeaza! Prietenii se schimba, iar tu ramii acelasi!

Ma inec in lacrimi si mor de durere! si nimeni nu-mi vine in ajutor! Concluzie: Prietenii nu exista!

Sa nu-ti fie teama de dusmani! Ei pot doar ucide! ie-ti teama de prieteni!

Sterg din telefon numarul iubitului si celei mai bune prietene! Va doresc fericire, dar deja fara mine

TE mindresti ca ai in lista sute de prieteni? ha...Eu sunt mindra ca am doi, dar adevarati!

Un cerc de prieteni nu se face cu compasul…

Ma sustin mereu si de cea mai mica urma de speranta.Doborata de voi? Niciodata

O simpla comparatie intre prietenii adevarati si prietenii falsi

Prietenii adevarati te critica sa nu cumva sa ti-o iei in cap , prietenii falsi te lauda ca sa te faci de rahat…

Prietenii adevarati sunt langa tine la bine si la greu , nu te lasa cand ai probleme , prietenii falsi sunt cu tine la bine, la greu dispar cand ai probleme , se fac ca nu te cunosc.

Prietenii adevarati te ridica daca esti jos , prietenii falsi nu-i intereseaza si te lasa jos …

Prietenii adevarati te conduc pe ultimu drum , aia falsi nici nu-i intereseaza ca te-ai dus…

Prietenul adevarat se distreaza la tine acasa , dar a doua zi te ajuta sa faci curat , prietenul fals se distreaza , rupe tot si apoi pleaca fericit , nu te ajuta cu nimic …

Prietenul adevarat iti spune nu mai bea , prietenul fals iti da sa bei pana cazi in cap…

Prietenul adevarat nu profita de tine , prietenul fals si-ar da in cap ca sa ii dai si lui ceva…

Prietenii adevarati mi-au spus pe fata ce au avut de zis , prietenii falsi pe la spate m-au barfit.

Prietenii adevarati iti spun " Ce mai faci? " , prietenii falsi cand incep cu asa ceva stiu ca au nevoie de ceva…

Prietenii adevarati si-ar da viata pentru mine si eu pentru ei , prietenii falsi nu ar misca un deget pentru mine.,.

Cu prietenii adevarati pot vorbi orice ca a doua zi nu imi aud vorbe , cu prietenii falsi de vorbesti ceva toti stiu ce le-am zis…

Un prieten adevarat iti da sfaturi cand ai probleme , un prieten fals iti da doar sfaturi rele…

Un prieten adevarat iti da bani si nu tii cere inapoi , un prieten fals iti da ceva ,ii esti dator cu viata

Prietenii adevarati nu m-au uitat cand au vazut ca nu mai am , prietenii falsi cand au vazut ca nu ami am toti au plecat…

M-ati considerat un prost ca v-am dat, sa stiti si voi ca nu v-am dat ca am fost prost , v-am dat ca am fost bun cu voi , dar nu mai merge asa am sa schimb si eu foaia si in sfarsit mi-am dat si eu seama care imi este prieten adevarat si prieten fals….

PRIETENII FALSI: Niciodata nu-ti cer de mancare.

PRIETENII ADEVARATI: Din cauza lor nu mai ai mancare.

PRIETENII FALSI: Se adreseaza parintilor tai cu D-l/D-na

PRIETENII ADEVARATI: Se adreseaza parintilor tai cu TATA/MAMA

PRIETENII FALSI: Te vor scoate din inchisoare si-ti vor spune cu ce-ai gresit.

PRIETENII ADEVARATI: Se vor aseza langa tine spunand "Fir-ash ... ce-am belit-o ... da a fost marfa !"

PRIETENII FALSI: Nu te-au vazut niciodata plangand.

PRIETENII ADEVARATI: Plang alaturi de tine

PRIETENII FALSI: Iti imprumuta chesti pentr cateva zile ca mai apoi sa ti le dea inapoi.

PRIETENII ADEVARATI: Iti tin lucrurile atat de mult incat uita ca erau ale tale.

PRIETENII FALSI: Cunosc cateva lucruri despre tine.

PRIETENII ADEVARATI: Ar putea sa scrie o carte despre tine numai cu citatele tale.

PRIETENII FALSI: Te vor lasa in urma daca asa a facut si restu lumii.

PRIETENII ADEVARATI: Vor lua tot restul lumii la capace pentru ca te-a lasat in urma.

PRIETENII FALSI: Vor suna la usa de la intrare.

PRIETENII ADEVARATI: Intra direc in si spun "AM AJUNS ACASA!"

PRIETENII FALSI: Sunt pentru o perioda.

PRIETENII ADEVARATI: SUnt pe viata.

PRIETENII FALSI: Iti vor lua bautura de la nas cand vor crede ca ai baut destul

PRIETENII ADEVARATI: Se vor uita la tine cum te impiedici peste si vor spune "Termina-ti bey paharu de baut si ca nu inrosim alcoolu'."

PRIETENII FALSI: Te vor barfi celor care te barfesc pe tine.

PRIETENII ADEVARATI: Te vor sprijini mereu.

PRIETENII FALSI: Vor ignora mesajul asta

PRIETENII ADEVARATI: Il vor trimite tuturor prietenilor in speranta ca il vor primi inapoi!

4 răspunsuri:
| mysterious a răspuns:

Daca ai nevoie de prietenia mea si ne despart 100 de pasi, fa tu primul pas si le voi face eu pe celelalte 99 pentru tine.

Un iubit te poate injunghia in inima, un strain in fata, un prieten pe la spate. Dar prietenii adevarati nu poarta cutite la ei.

Prietenii adevarati sunt ingeri, chiar daca au uitat sa zboare…

Un prieten adevarat e greu de gasit, si mai greu de parasit si imposibil de uitat.

Sunt inconjurata de ingeri. Ii numesc simplu PRIETENI.

Dintre toti cei care vor intra in viata ta, numai prietenii adevarati vor lasa urme in inima ta.

Un prieten adevarat e acela care iti accepta trecutul, te sprijina in prezent si te incurajeaza in viitor.

Prietenia este ca relatia dintre mana si ochi. Cand mana se raneste, ochii plang. Si cand ochii plang, mana le sterge lacrimile.

Prietenii vin si pleaca, dar pe cei adevarati ii pastrezi toata viata.

Fereste-te de explicatii. Dusmanii oricum nu te vor crede, iar prietenii nu au nevoie de explicatii.

Nu-mi spune cum sa-mi aleg pretenii. Ma pricep la asta. Ca dovada, te-am ales pe tine.

Un prieten vede tristetea din ochii tai, in timp ce ceilalti se lasa pacaliti de zambetul tau.

Cel mai bun motiv sa mergi la scoala: prietenii

| DeDii a răspuns:

1.Niciodata Plina De Mine…Intotdeauna Satula De Voi!

2.Stiti ce urasc eu cel mai mult in viata asta, prostia si stiti dc… pentru ca se raspandeste.

3. In viata trebuie sa fii sigur pe tine… sa nu ai incredere in nimeni… ca si cei mai buni prieteni s-ar putea sa te dezamageasca… gandeste`te si fi sigur pe puterile tale nu a altora!

4. omplimentele tale nu ma ridica.criticile nu ma coboara.sunt ceea ce sunt nu ceea ce vor altii sa fiu.nu sunt perfecta nici nu vreau nici nu pot.sunt ceea ce sunt. iar daca nu-ti convine nu ma plang.

5. Un cerc de prieteni nu il faci cu compasul.

6. Fereste-ma Doamne de prieteni ca de dusmani ma feresc si singura!

7. As vrea sa fiu cum o sa fiu asa ca lasati-ma sa traiesc cum stiu. Lasati-ma sa fac si bune si rele ca sa stiu macar ca sunt greselile mele.

8. ←♥→Nu ma doare ca vorbesti prea mult atat timp cat nici tu nu te superi ca nu te ascult←♥→

9. ←♥→Nu’s fitoasa… prea putin imi pasa… uita’te la tine si apoi vorbeste de mine! Ati uitat: AM TUPEU… Ramane-ti in spate CA IN Fata SUNT EU!←♥→

10. Prietenii falsi sa de BUZZ! astazi fac prezenta

11.Nu rupe firul unei prietenii, caci, chiar daca il legi din nou, nodul ramane.

12. Nimic, niciodata, nu va inlocui pe camaradul pierdut. Caci nu pot fi creati vechi camarazi.

13. Nu are nicio noima sa cersesti prietenia.

14. Imi place sa stiu totul despre noii mei prieteni, dar nimic despre cei vechi.

15. E mai rusinos sa nu ai incredere intr-un prieten decat sa fii inselat de el.

16. Vor exista mereu oamenic are te vor rani, asa ca trebuie sa-ti pastrezi increderea si doar sa ai mai multa grija in cine ai incredere si a doua oara.

17. Un prieten adevarat te prinde de mana si iti atinge inima.

18. Un bun si sigur prieten e constiinta ta: n-o ucide, ci las-o sa moara odata cu tine.

19. Ma pot increde mai mult in dusmani cinstiti decat in prieteni falsi.

20. Drumul catre casa unui prieten nu e niciodata lung.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! Nu ai nevoie de sfaturi de prietenie, fi tu insati, daca persoana respectiva este cu adevarat prietena ta, ei bine te va accepta cu toate defectele! happy

Pa, pa.