| Dya_Dyana_1996 a întrebat:

Cne imi da niste statusuri frumoase? dau funda... da sa fie mai multe sa am de unde alege

Răspuns Câştigător
| DayByDay a răspuns:

Mereu e vina mea Te'am iubit prea mult Cum nu puteam sa iubesc pe altineva'

Mereu e vina mea. Recunosc ai fost totul pentru mine dar nu mai pot rezista asa'!

Mereu e vina mea. K eu chiar te-am iubit... Iar tu'? Doar m-ai mintit!

Mereu e vina mea. K am fost proasta ta.Si ai facut ce ai vrut din ea!

Mereu e vina mea, ca am ajuns sa te iubesc asa si acum nu mai pot trece peste amintirea ta!

Mereu e vina mea, k sufar prea mult.Mereu e vina mea. Uite din cauza ta ce am ajuns?

Mereu e vina mea...Eu chiar tineam la tine... Iar tu vroiai doar bani de la mine.

Mereu e vina mea, ai fost totul pentru mine, iar acum prea putin pentru mine'

Mereu e vina mea k te-am batut pe tine`. Knd altu`m`astepta si chiar ma iubea nu ca tine!
[Astea le'am compus eu... Sper k ti-au placut si merit o funditSa' ]

Poate o sa iti placa ceva de aici:
Ii place vrajeala ta. Dar daca zambeshte cand ii vorbesti. Nu inseamna ca ai prostit`o. Ea este cine este

Sunt aceeasi si nu ma pot schimba. M-am schimbat destul si ai profitat d ubirea meaStop atitudineMandria ta e lovitaCaci te-ai jucat cu o papusica ce sentimente imita.
Vrei sa pari naiva, emotiva, nu e rau Ca nimeni nu.si da seama ce se.ascunde`n capul tau Esti exact cum trebuie sa fi, asa cum iti convine Ai stilul tau de. a amagi numai dintr. o privire )!
Ai o adolescenta a ta, o viata inainte, si un suflet. Foloseste`le cu un scop

E un vis care se tot repeta! Si doar in visul meu GASESC LUMEA PERFECTA!

. Cand va mai durea nu ma veti mai vedea plangand, voi trece peste ce va fi,
privind si tacand; voi trata situatia distant si razand!

"Cu putin fard`Si un zambet dulce Vei ascunde, clar Ca inima iti plange!"

"Sa iti dai seama ca ar lipsi ceva.atunci cand o sa vezi ca nu mai sunt in preajma ta"

Mereu cu zambetu` p buze` Pentru ca are cine s'o amuze`

Adevarul suna cam asa: Chiar daca ai puterea sa ascunzi, ti- e dor de ea!

Priveste-o in ochi si observa ca nu minte, Invata sa o cunosti dupa ceea ce simte.♥

Cu toate faptele. Ea va fi cea care n`o sa-ti intoarca spatele!

Imi doresc sa obtin imposibilul si nu ma las pana nu o fac."

Ma vorbesk totzy de parca ma cunosk, fara sa stie cine sunt sau macar cine am fost!

Iti spo0n doar 5 cuvintee`!:Nu mai sunt ca inaintee`!

Si cand te uiti in ochii mei ce vezi? Ma bucur ca acum esti constient ce'ai reusit sa pierzi.

Anunta`ma cand vrei sa vezi cine sunt cu adevarat, lasa minciuniile prietenilor pe care le-ai ascultat, formeaza numarul meu ori de cate ori vrei sa vorbim, cheama`ma si o sa vin

Acum vad. prea frumos m-am purtat. Dragul meu. e clar! ti` s-a urcat la cap.

Greseala ta ca m`ai lasat, poate acu` iti amintesti... Fete ca mine rar gasesti"

Vreau ca atunci câNd te gandeşTi la mine. să spui:"uiTe fata asta chiar a ţiNut la mine!

Nu uita ca tu ai ales` sa te indepartezi. tSi-am spus ca daca faci asta nu o sa ma mai vezi"
"E timid, e greu sa-ti spuna ca pentru el tu esti cea mai buna "

Am invatat ca nu trebuie Sa te compari cu ceea ce pot altii mai bine Sa faca / ci cu ceea ce poti sa faci tu;]

Chiar daca vor trece anii noi vom ramane la fel. a fost mereu aici langa mine nu o sa uit cate a facut pentru mine :*

Ai fost langa mine la bine si la greu Cand am dat de belele, adica mai mereu

bineinteles ca nu`i clar. oricum te iubessssc; x. | Ador sa am imaginea ta intiparita in minte Fredonand acelasi nume ce ma lasa fara cuvinte.; x"

Ea n-are nume, calca discreta peste scuze, cu un secret pe umeri, si unu-ntins pe buze.

E timpul sa zambesc!"...sa iert? tot timpul sa uit? niciodata! x(

E timpu` Sa trec la nivelu` urmator. Ce pacat ca tu ramai la capitolu` anterior
Am stilu` meu propriu` de viata` Fac un pas` sh stau in fata`
Oricee ` ღ S`ar Intampla ` ● ` Nu Raman ` In Spate ` ╚» ` Am Grija Sa ` Fiu ` ღ ` Mai Presus De toate

Nu e vreo nasoala dar nici nu-i Ana Lesko, crezi c-o afecteaza daca fluieri când o vezi`?!

Pentru el esti doar o alta fata Mai mult nu ai fost niciodata El la tine nu tine d atatea ori te-a facut sa t simti un nimeni
ღ `♥. şi dαCă lui ηu`i pαsă. miє de Cє mi`αr păsα... ♥`

shI nu e ca iN fiLme` sa Ma Lashi pT aLtha` ...stii biNe` ca`ti pOth ofeRi ce nu poate suBsemnatha`!`

pOi daca the gandesti la mine Ca la O papusa Barbie, gandeste-te ca sunt papuSha de care nu veI avea niciodata parte`

Nu sunt faTa cA oricare. Tin baietii La PicioaRe`. Nu ma uIt duPa oRiciNe`. doar la ce`Mi convIne` :X

fie rau saU fie biNe`, viata meA o VreaO cu tine :X ...caNd am ziLe gRele, Imi daI puTeRe :X, ma faCi s zambesc`

daca il iubestilasa`l sa plece…daca te iubeste tot la tine se intoarce :X

Pfff` :X … imi place cuM ma pRivesti` … imi place cuM imi zamBesti… imi place La nebunie cand bati apropouri ca Ma iuBesti! :X ….
faC cè vreau :] …cuM vreau … Sunt fiTzØaSa cµ ciNe vreau …sHi rEa cµ ciNe tRebµiE … tOtµL mI sE oFeRa pE taVa :X … Nµ aM restrictii`

Ai TuPeU? Nu K Al MeU

• Unii nu mα supσrtα ●. Ii trαtєz cu indifєrєntzα ●. Oricє s' αr intαmplα ●. Vσi zαmbi intσtdєαunα ●. Si nu mα vσi schimbα ●

Esti jalnica si o sti prea bine! Nu ma ura kcasunt mai desteapta ca tine! Uraste-ti prietenul ca intoarce capul dupa mine, chiar si cand e cu tine!

•Si daca el pe mine ma vrea care e problema ta?! •

Nu plec capu’ nici de-al dracu’, ce-o fi sa fie.

? stergi o lacrima. Dar nu po? i sa Stergi amintiri.:-x"

• Nu te´ mai am ´ si Sincer nu;| imi pre ´ bine! Da mai bine ´ ma inpac ´ :* cu Ideea decat ´ cu Tine´ •"

teodata ´ ma intreb ´ unde esti? Ce mai fki? Cu cine Te intalnesti ´Cu c ´ cuvinte as `:] putea mai usor´ s iti spun ca-mi este dor

Fii` indiferent la c` zic daca` nu`tsi place sh da`mi pace. oricum doar grija mea 0 ai d` la un timp inc0ace."

Spunea ca a fost o greseala ca au fost impreuna... Dar inca mai tremura si viseaza ca o tine de mana!"

"Cuvintele nespuse le vei auzi curand... Promit. :-x

In ´ inima :*Ta Merew ` va Exista' o urma ´ din tot :* Ce inseamna,... Ea!

Telefonul il strang cu obsesie in mana. Nu stiu cum sa fac sa te sun. Dar simt ca totul e degeaba. Este fara rost Si stiu ca ziua asta. Imi va merge prost

niciodata nu e prea tarziu`! toate trebuie` sa le`ncerci, incearca`le pe viu! cand t0ti prefacutii se prefac ca` stiu. ridica doar degetu` mijlociu`?!

¦ Te poti simti singur, trist, dar niciodata invins. Poti pierde, poti gresi, poti suferi, dar nu te gandi sa abandonezi. Priveste viata cu ochi de invingator si ai sa vezi cat e de frumoasa!

¦Nici cel mai bun machiaj nu are cum sa-ti schiteze un zambet atunci cand esti trist."

¦Chiar de-ar fi greu, tot as zambi si chiar daca as fi plina de probleme...tot as glumi! pentru ca stii.viata e grea si lumea e rea.cum as putea sa rezist, daca nu m-as purta asa!

¦Am pornit la drum pur precum lumina. Un copil cu scantei in ochi care nu stia ce-nseamna vina cautand iubirea si stima.Si cum nu stiam sa lovesc, viata m-a lovit prima...

¦Am invatat ca nu conteaza CE ai in viata, ci pe CINE ai... Iubeste-ma cand o merit cel mai putin...Atunci am nevoie cel mai mult!

¦Multumesc lui Dumnezeu pentru fiecare moment In care am ras sau am plans, mi-e indiferent constient ca fiecare hop... e o incercare si fiecare reusita un raspuns la o intrebare!

¦Orice femeie are langa ea barbatul care si-l doreste. dar numai o femeie inteligenta are langa ea barbatul pe care altele si-l doresc.

¦Invat sa plang fara lacrimi, sa admir cu masca indiferentei pe chip, sa sufar razand de fericire, am oferit dragoste acolo unde trebuia sa ofer indiferenta!

¦Nu exista replica atat de usturatoare ca dispretul tacut, chiar daca uneori, inima iti moare.

Nu’ti vor spune niciodata in fata ce’ au de zis.Nu vor respecta niciodata ce’ au promis. Te vor minti si’ ti vor vorbi in spate. Pe tine le e ciuda. dar fara tine nu se poate.

Si-ar fi mai simplu si mult mai usor...sa nu-ti mai pese uneori?"
Si alti incep sa m acuze.ca m’am schimbat cu timpu! As fi ramas la fel daca ar fi fost totul mai simplu’!

Am chef sa ma doara in cot de nevoile celorlanti si sa transmit indiferenta.

Si nu. Nu-mi mai pasa. Iti jur. nu scriu din ura sau furie. Scriu linistita. Mai linistita si impacata ca oricand.si atat de lucida...Si-ti multumesc.

Dacă tu ignori tot ce te.nconjoară. asta nu inseamnă ca o să dispară.

Am invatat sa suport, viata e grea. Dar nu suport un tradator, asta-i boala mea.

Ce te face sa crezi ca el era "The one"? Ai crezut ca stai o viata, dar n-a trecut un an? Ai pus prea mult suflet? Nu-ti face corectie! N-ai gresit cu nimic, deci ia-o ca pe o lectie!

Si realizez ca pot sa uit tot ca si cum n-ar fi existat deloc. Intorc privirea peste umar, intalnesc un altu` in drum. poate am pierdut ce aveam pentru altceva mai bun.

Regreti? Regreta! Pt ca acum e prea tarziu am plecat si n’o sa my vin. Tu plangi. mie`mi vine sa rad. E neplacut, dar gandeste`te ca a fost invers in trecut.

Din tot ce’a fost intre noi nimic nu regret sh parca nici acum nu’mi vine sa cred ca nu te mai vreau.

O vezi? nu e trista, chiar deloc. Zambeste suav, are privirea de foc. E dulce si o iubesti stii bine, dar ea deja nu se mai gandeste la tine.

Uita tot ce`ai pierdut, tot ce`ai vrut, tot ce n`ai avut. Uita timpul ce`a trecut, orice sfarsit e un nou inceput.

Pe unde vei merge vei auzi numele meu. Vor fi persoane care imi vor semana. Vei dori sa te intorci dar eu voi fi departe. Uite ce`ai pierdut. Si acum te :* de ramas bun!

Crezi Ca Ma Faci Geloasa? Nu Fraieree! Nu Ma Intereseaza Oricum. Te Doare Inima Cand Te Uiti La Poza Mea Asa Ca Ai Grija De Iubita Ta! Te :*

Toate veneau, treceau, dar nimic nu ramanea, nici macar persoana care puteam sa jur ca ma iubea!

Cand ma privesti, ce regreti mai mult? Sansele pe care le-ai avut sau lucrurile pe care le-ai pierdut?

Las in spate amintiri ce dor, n-am nevoie de aripi sa zbor!

El a fost d vina ca de fiecare data. Inceteaza fata sa te mai crezi vinovata. Ti-a promis. stiu! Te-a mintit. stiu! El o sa regrete cand e prea tarziu!

Chiar daca eL nu o sa`Mi sp0ona " nOapTe bUna! ", sau pe sTrada " buNa! " am o pRieteNa care ma suNa ca sa`mi sp0ona " faTa esti de 1000 de ori mai buna deCat aia pe care eL o suNa’’

Iti zic adio printre lacrimi si te las in drum, am suferit prea mult ca sa te iert si acum

Inca te uiti la poze de mult facute. Si realizezi ca sunt doar amintiri pierdute

Chiar de-ar fi greu, tot as zambi si chiar daca as fi plina de probleme tot as glumi! Pentru ca stii. viata e grea si lumea e rea. Cum as putea sa rezist, daca nu m-as purta asa?

Lumea spune ca nu poti zbura. E o minciuna, nu crede in ea!

Ma inalt sa zbor din nou, dar uit ca aripile le-am pierdut. Cad si dau cu capu' de trecut si doare iar cum a durut demult. Da' trece si-o iau de la inceput!

Am vrut sa uit tot ce'a durut, sa intorc pagina si sa spun: A trecut. Nu'mi pasa ce'a fost candva. Sunt alta acum si alta e viata mea.

Toti avem probleme, conteaza cum le facem fata. Nu le da prea multa importanta, n`ai decat o viata!

Fiecare poveste are un sfarsit, dar, in viata, fiecare sfarsit are un nou inceput

Invata sa suferi de vrei sa iubesti, invata sa fii liber de vrei sa traiesti, nu dispera cand viata te apasa si nu plange de-al tau destin... caci dupa lacrimi viata-i mai frumoasa, cum dupa soare ceru-i mai senin.

Urmeaza`ti calea, mergi mereu pe drumul tau. Iar daca nu poti sa faci bine abtine`te sa faci rau!

Să nu crezi tot ce auzi, să nu faci tot ce poţi, să nu spui tot ce ştii, să nu dai tot ce ai.

Cine te iubeste, te cauta. Cine te vrea, iti spune. Cui ii este dor de tine, te suna. Cine nu. NU!

Nu merita sa plangi, sa te distrugi pentru'o greseala. La vârsta asta, orice greseala face parte din viata normala!

Am învatat ca poti continua înca mult timp dupa ce ai spus ca nu mai poti.

Hai invata sa treci peste, viata nu e o poveste. Cand destinu-ti joaca feste, nu trebuie sa plangi, zambeste!

Nu am nevoie de prieteni falsi. Detest sa tin langa mine numai oameni lasi!

Uita de tot, uita de lume, de sentimente, de soapte la ureche. Fii rece nu le lasa pe ele sa te intunece

Incerc sa ascund calvarul numit depresie si zambesc fals doar pentru o buna impresie.

N-am uitat ce ti-am spus si cum era inainte,/N-am uitat ca te iubesc, doar ca nu-mi aduc aminte/Doar ca buzele-s tacute, numai ochii mai vorbesc/N-am cerut eu soarta asta dar daca e, o doresc!

Imi place sa cred ca, de fapt, tu nu mai meritat/Si ca viata mea voi iubi mai mult pe altcineva/Insa, pana atunci, in fiecare zi la tine ma gandesc/Si mi-e frica de gandul ca poate, inca te ïubesc.

Mereu cu zambetul pe buze, nu se streseaza, nu prea o intereseaza ce urmeaza.

Inca am suflet de copil care refuza sa creasca. Mi`e egal cu tot ce spune lumea asta proasta!

mi-as dori sa mai fiu fetita mica pentru ca juliturile din genunchi se vindeca mai repede decat inimile frante.

Respectu` este ceea ce primesti pentru ceea ce faci. Tu ma barfesti pe mine, deci din respect ma pis` pe tine

O sa iubesc ce-mi place, o sa uit ceea ce ma doare. Nu o sa iert ceea ce mi se greseste. O sa fiu buna cu cine merita si rea cu cine trebuie!

Zâmbeshte celor care te urasc sa simta ura ta. Zâmbeshte celor care te iubesc sa simta dragostea ta, iar daca cei care te iubesc te vor trada, Zâmbeshte-le sa simta indiferenta ta.

Si maine e o zi, si maine voi zambi. Chiar daca mi`e greu, voi zambi mereu.

Aproape tot se iarta dar nimic nu se uita

Nu merită să plângi pentru nimeni, iar cel care merită nu te va face să plângi.

Nu` te` ingrijora` din cauza` oamenilor` din trecutul` tau`. Exista` un motiv` pTr` care` nu au reusit` in viitorul` taw`

atunci cand viata iti da 1000 motive sa plangi, demonstreaza ca ai o mie si unul de motive sa zambesti

De ce sa plang. Cand pot sa rad? De ce sa urasc. Cand pot sa uit?

Va veni timpul sa vorbim din nou.Eu o sa rad de multe. Tie o sa iti para rau

Erai pe primul loc, niciodata sa nu uiti, ca pentru tine am renuntat la multe si la multi

Da, e adevarat. Te-am vrut mult de tot, dar acum nu te mai vreau.

ma vrei inapoi? eu nu iti zic doar atat: nu miza pe faptul ca odata m'ai facut sa plang, Am mai crescut ca indiferenta ta mai facut mai tare.Acum nu iti convine Dar incet incet calc pe urmele tale''Si abia acum vezi si u ca indiferenta doare

Uita`te la poza mea! Nu e nimic ciudat. Doar eu! Si totusi uita`te mai atent! Ai observat? E fiinta pe care tu o iubeai candva!"

De obicei am tot ce imi doresc, iar ceea ce nu-mi mai e folositor arunc. Tu nu mai esti aici, ceea ce inseamna ca erai inutil.

Si cand te uiti in ochii mei ce vezi? Ma bucur ca acum esti constient ce'ai reusit sa pierzi.

Nu Mai Cred In El Cand Spune Ca ma Vrea Inapoi.Ca'i e Dor De Mine.Ca'i e Dor de Noy.Ca Plange Ptr Noy. Da Eu L'am Intrebat:"Plangeai Sh Cand Ma Inselai?"

Te doare cand vezi ca nu imi pasa si iti zic mereu:"Numai conteaza…lasa

Deci nu lasa pe nimeni sa devina totul pentru tine caci atunci cand va pleca vei ramane fara nimic si nu e bine.

am doar simple regrete iar cea fost intre noi doar false sentimente

In viata nu poti trai din amintiri si din vise.NU conteaza vorbele.promisiunile.juramintele.conteaza ca atunci cand se termina totul sa nu regreti nimic

Ce am vrut, ce am avut.Sau ce n-am avut.Cu toate ca am vrut! Prin cate am trecut, si totusi am stiut sa zambesc unui nou inceput.

Daca ai`fi fost destept si mi-ai fi aratat iubire, acum erai intr-o alta situatie cu mine.credeai ca ma vei oftica, cu cate`o panarama de'a ta =). Nu!, Tu Doar scadeai in fata mea

Regreţi, iţi pare rău, mie deloc.[] Viaţa e în faţă, ştii, eu încă mai pot.

E vina mea, c-am vrut să iubesc E vina mea, că n-am vrut să te rănesc E vina mea, c-am încercat să trăiesc Vise ce ieri s-au pierdut.

Nu faci nimic. Ai impresia ca eu stau sa te astept. Dar de fapt eu ma indepartez incet. Te uiti atent. ma privesti cu regret.asupra mea nu vei mai avea nici un efect!

Te iubea, fraiere, chiar te-a iubit candva! Priveste-o dar stai departe, acum nu te mai vrea! E mult prea tarziu pentru regrete, Te-a uitat nici nu vrea sa te ierte`!

Eu am crezut in tine tu ai facut tot ce ai vrut si poate ai tinut la mine dar sa-mi arati nu ai stiut.

M.am schimbat, nu mai sunt fata care eram! Mai stii cât plângeam?! S. a dus dracu tot, acum râd si mi.se rupe de tot!

2 răspunsuri:
| Sunnyツ a răspuns:

1 ) Ãsta e drumul pe care l-am ales în viata si n-o sã las pe nimeni sã îmi stea în fatsã! N-am nevoie de sfaturi sau de pãrerea ta, trãiesc cum vreau, fac ce-mi place. E viata mea!

2) Ating cote maxime in mod periculos.Totul in jur e mult prea dubios. Spui ca am tinte prea mari. Ce gresesc? ti-am spus si mai repet ca tot ce`mi doresc o sa reusesc!

3) Daca saruturile sunt valuri. Iti voi da o mare! Daca imbratisarile sunt raze Iti voi da un soare! Daca iubirea ta e o stea Iti voi darui toata galaxia! Pentru EL!

4)Letter starts with ''A B C '', Number starts with ''123'' Music starts with ''Do-Re-Mi '' but LOVE start with '' YOU and ME ''

5) FriEND, BoyfriEND, BestfriEND --> everything has an END except --> FamILY and it has I LOVE YOU

6) Russian Roulette is not the same without a gun! And baby when it's love, if it's not rough it isn't fun!

7)Fotografiez sclipiri de pleoape.
Creez album pictat de noapte. Imi dai sperante ca va fi bine. Imi dai sperante ca te am pe tine.

8)Sa te joci cu sentimentele cuiva, nu-i o gluma. E ca la fotbal, ocaziile se razbuna!

9) Sa stii ca de acum sunt schimbata happy! Poate candva o sa spui : " Tu nu ai fost asa niciodata!winking".

10)•Hai zâmbeste, vreau sa te vad fericit. Vreau sa stiu ca esti constient cât esti de iubit. Ca nu vreau sa te mai vad suparat, nici abatut. Sa te gândesti iar si iar la tot ce a trecut. :-x

11) Numeste`o ''fosta mea'', caci ea nu mai este cu tine,
Numeste`o ''Tarfa'' pentru ca buzele ei acum saruta pe altcineva, dar nu uita ca ai iubito, ca odata a fost ''Iubita ta''

12)To live without my music, would be impossible to do. In this world of troubles, my music pulls me through!

13) I don`t have time to HATE people who HATES me cuz` i`m too busy LOVING people who LOVES me.

14)I`m not fat. My stomach is 3D ^__^

15)Stii care-i problema ta?
Te agati de trecutul care nu mai exista, distrugand viitorul care ar putea naste!

16) Când te-am cunoscut ti-am spus : "Buna, îmi pare bine de cunostinta".
De fapt voiam sa zic : "Te-am gasit"

17) Când te-am cunoscut ti-am spus : "Buna, îmi pare bine de cunostinta".
De fapt voiam sa zic : "Te-am gasit"

18)Nu merita sa plangi, sa te distrugi pentru'o greseala. La vârsta asta, orice greseala face parte din viata normala.

19)Esti un inger in visele mele, stapanesti inima mea. Esti un inger venit dintre stele, jumatatea ce`mi lipsea!

20 )Stiti voi sentimentu` de prietenie... O siguranta, un refugiu pe VESNICIE

21)Cand totul ti se pare greu si lumea te vorbeste, Te rog, asculta sfatul meu: zambeste si iubeste!

22)Mi-am imaginat o lume fara Tine... noroc ca a doua zi era dimineata

23)Cand valul vietii te va lovi necrutator...Fi stanca neclintita ca valu-i trecator

24)Un om a spus candva o vorba mare, iarta-ti dusmanii pentru ca o sa-i enervezi mai tare!

25) Iubitule eu te iubesc pe tine dar prietenul tau e super!

26)N-are sens sa-ti fie frica.Nu dureaza mai mult de o clipa.Si-o sa treaca asa cum trec toate. O sa vina alta zi dupa noapte.

27)Tu nu ma cunosti si nu e provizoriu... Lumea mea se-nvarte intre vise, iluzii si orgoliu.

28)Ochii mei de nu mai vor să te privească. E vina ta că i`ai făcut să te urască!

29) Mai ştii? Îţi plăcea să o vezi râzând. Ea tot cu zâmbetul a rămas, tu tot cu ea în gând.

30 )Hai invata sa treci peste, viata nu e o poveste. Cand destinuti joaca feste, nu trebuie sa plangi, zambeste!

31)Este atât de schimbată! Exact cum ai zis tu că nu o să fie vreodată

32)Un singur lucru bun am invatat de la tinebatting eyelashes. sa-i dau dracu pe toti daca mie imi e bine!

33)you're perfect, yes it's true. but without ME. you're only You. sad

34)Poate o altă ea îţi va părea mai minunată. Simplă. Dar totuşi COMPLICATĂ!

35)Orice s-ar intâmpla, el pe tine te iubeşte, tu eşti fetiţa lui şi fără tine ' nebuneşte!

36)Decat sa le dau satisfactie celor ce vor sa ma vada cazand, mai bine ma daram singura si-o sa cad razand!

37)Sa nu te cobori la nivelul meu, ca s-ar putea sa-ti placa;]

38)Vezi tu, eu pentru ei sunt doar un oarecare, Da' pentru tine eram cer, pamant, luna si soare. big grin

39)Fiecare are povestea lui. Dar a mea e un pic mai specială.

40)Și dacă am să plec acum... Ce dacă? Și dacă n-am să mai revin nicicând... Ce-ți pasă?:-J

41)Persoana care te face să te simţi bine poate fi tocmai aceea care ar fi in stare sa te faca sa te simti mai rau.

42)Traieste pentru cine te iubeste, infrunta-i pe cei care te provoaca si ignora-i pe cei care nu te baga in seama...

43)Petrece-ti timpul cu cei care iti demonstreaza ca si ei vor sa si-l petreaca cu tine...

45)L-am iubit dar el a vrut`o pe alta Mi-a spus: "Ceva scartaie" aha patuuu!winking Incearca sa zambesti urmeaza sfatu': "Fi fericit toate trec. da'le dreacu"

46)Ca de obicei tot ce este frumos trece repede.Cartea este plina dar cuprinsul este gol. Fata imi zambeste dar lacrimile dor

47)Din tot ce-a fost intre noi nimic nu regret sh parca nici acum nu’mi vine sa cred ca nu te mai vreau.

48)Uită'te la noi Şi dacă vei comenta ceva.Scz! Fetiţa mea. Dar ştii ceva? Te cam roade invidia

49) Daca ai impresia ca totul va dura la nesfarsit, bun venit in realitatea cruda GANDESTI GRESIT

50)Baietii au ceva al lor, fenomenal, dar intotdeauna fetele au rolul principal!

Sper ca sunt destule.

| 10roxana10 a răspuns:

Petalele care cad nu se mai lipesc, inimile care se despart nu se mai unesc, lacrimile care cad nu se mai opresc!

Am ramas La fel de inocenta. Diferenta e ca acum NU imi mai este frica de APARENTE.nu-mi mai pasa De nimeni!

Se iarta da nu se uita lucrurile care dor.

Nu sunt aici pentru tine, nu sunt aici pentru cineva, sunt doar pentru mine, ma odihnesc in singuratatea mea…

Plang odata cu ploaia, zambesc odata cu soarele, iubesc soarele, dar e mereu ascuns printre nori…

Mi-ai spus ca ma iubesti, acum imi arati ce putin…

Nu-mi spune nimic, e mai bine asa, as vrea sa te cred, dar azi nu mai cred in noi…

Sper ca te-am ajutat putin! happy

# (Trebuie să ne uităm la fapte, nu la vorbe.)
# (Nu te îngrijora, fii fericit!)
# (Nu mă întrerupe când vorbesc cu mie însumi!)
#(Nu fii trist, nu fii supărat. Frankenstein era urât.)
(Cine râde la urmă, râde mai bine. Dar cel care râde primul înţelege poanta.)
# A fi sau a nu fi, aceasta este întrebarea.)
# (Un muncitor prost dă întotdeauna vina pe unelte.)
# (O pasăre din mână face mai mutl decât două păsări din tufiş.)
(Un prieten bun este greu de găsit, să ţii minte asta.)
#(Prietenul la nevoie se cunoaşte.)
# A smile doesn't cost anything. (Un zâmbet nu costă nimic.)
#. (Întotdeauna imită comportamentul câştigătorilor atunci când pierzi.)
#(Vreau să fiu o parte din tine.)
#
. (Dacă ţi-aş putea da un lucru în viaţă, ţi-aş da posibilitatea să te vezi pe tine în ochii mei, doar atunci o să realizezi cât de special eşti pentru mine.)
# (Mă vei iubii la fel şi mâine?)
#(Nu plânge diseară... te voi iubi la fel baby.)
#. (O persoană care nu a făcut niciodată o greşeală, n-a încercat niciodată ceva nou.)
(El crede că-l iubesc.)
# (Tu eşti singura excepţie

a iubesti nu e nimic, sa fii iubit e ceva, sa iubesti si sa fii iubit e TOTUL! "

»" Iubire inseamna sa sculptezi in inima ta chipul celui iubit si ochii tai sa fie oglinda in care sa se reflecteze chipul celui iubit! "

»" Daca vrei soare, asteapta rasaritul; daca vrei curcubeul, asteapta ploaia; daca vrei zapada, asteapta iarna. Dar daca ma vrei langa tine, nu astepta, spune-mi! "

»" Pentru iubire nu se multumeste, in consecinta, n-o sa iti multumesc nici eu. Doar te iubesc sublim si nebuneste, atat de pur, total, nepamantesc… "

»" Dragostea adevarata e un "elixir" pe care odata gasit nu trebuie sa faci prostia si sa il consumi pe tot deodata, ci trebuie savurat in decursul unei vieti… "

»" Daca m-ai intreba cine sunt ti-as raspunde IUBIREA, daca m-ai intreba ce fac, ti-as spune IUBESC, daca m-ai intreba pe cine, as spune PE TINE! "

»"O simpla Aventura trece in doua luni… O dragostea la prima vedere trece in 2 ani…. O iubire iti schimba total viata… "

»" Pentru mine iubirea este singurul motiv pentru care mi-as dori sa traiesc o mie de ani… "

»" Esti atat de dulce atunci cand zambesti, cand razi, cand plangi, cand ma certi, cand ma alinti, cand ma iubesti! "

»" Sunt stele ce dispar in noapte, dar niciodata nu se sting, sunt departari ce par aproape si inimi tari care inving… "

»" Tu v-ei fi mereu langa mine, timpul ce trece v-a sta. Si rasaritul cu apusul. poate se v-or saruta… "

»" Dragostea e speranta si fara speranta lumea nu ar exista… "

»" Sa ai curaj sa risti pentru adevarul din inima ta, dar sa nu te minti cand il asculti… "

»" Cauta in sufletul meu pacea, cauta iubirea, pasiunea, tandretea, cauta implinirea… Cauta si te vei regasi gasi acolo, foarte aproape de inima mea… "

»" Esti o bucata de raza rupta din soare si cazuta pe pamant pentru. a-mi lumina inima si sufletul pierdut in splendoarea frumusetii tale… "

»" Sa astepti mereu dragostea ca pe un fel de jertfa pe care nu ai cum s-o oferi, pentru ca de fapt asteptai o jertfa pe care sa o poti oferi ca pe o dragoste… "

»" Barbatii iti v-or spune multe, ca te iubesc si cum si cat, v-or spune mai frumos ca mine, dar nu te v-or iubi atat… "

» " Imi reamintesc clipa dulce, cand ai aparut in calea mea, ca o fantoma ce seduce, cu parul tau rosu ca focul si ochii tai albastri ca cerul senin de vara, imi reamintesc primul sarut care ne-a unit si zabetul tau dulce… Te iubesc! "

»" Din apa marilor as vrea sa impletesc Cuvantul dulce "TE IUBESC" Si tie sa ti-l daruiesc, ca esti tot ce imi doresc! "

»" Tu esti alintul meu de noapte buna, sarutul delicat al fulgilor de nea, mangaierea tandra a vantului de vara esti tot ce am si voi pastra iubirea ta adanc ascunsa in inima mea. Te iubesc! "

»" Iubeste caci numai iubind poti vedea frumusetile vietii astfel vei fi mai fericit si orice obstacol il vei trece mai usor… "

»" Un zambet nu inseamna fericire asa cum o lacrima nu inseamna durere. Potzi plange cand esti fericita, poti sa razi cand inima iti plange! "

»" Cat de mult te iubesc nu vei stii niciodata! Iti pot spune doar ca 59 de secunde din fiecare minut de-al meu ma gandesc la tine. E mult sau e putin? Cand vei stii raspunsul se va risipi si misterul! "

»" Sa iubesti inseamna sa doresti in fiecare clipa sa-i auzi glasul… rasul, sa iubesti inseamna sa tremuri de neliniste si sa tresari de bucurie, sa iubesti inseamna sa te oferi din toata fiinta ta celui care-ti tine loc de soare… "

»" Dragostea nu are nevoie de cuvinte… Se poate spunde Te Iubesc cu o singura privire… "

»" Un trandafir as vrea sa fiu, sa te sarut printre petale, somnul sa ti-l veghez pana tarziu, ca sa te simti si tu o floare… "

»" Iti multumesc pentru ca existi in viata mea si pentru ca ma ajuti sa inteleg ce inseamna sa iubesti si sa fii iubit… "

»" IUBIREA e frumoasa, IUBIREA e trista… chiar daca e frumoasa sau trista… IUBIREA exista… "

» " Te v-oi iubi si atunci cand marile vor seca… Te v-oi iubi si atunci cand stancile se v-or topi… Te v-oi iubi si atunci cand scurs nisipul vietii va fi! "

» " Esti iubitul mintii, inimii si trupului meu, esti printul fermecat al viselor mele romantice, incantarea si minunea sufletului meu! "

»" IUBIREA e ca o clepsidra, umple INIMA si goleste creierul… "

» " Eu ti am alergat prin vene, ti-am suflat cu dor prin gene, eu ti am upgradat sarutul, ti-am iubit necunoscutul, am fost zmeul tau mereu, sa ma tii in vant nu-i greu, n-ai stiut sa tragi de sfori, am cazut de mii de ori… "

» " As vrea sa-nnec mahnirea, Ce sufletu-mi apasa des, Sa las sa vina doar iubirea, Ce bantuie prin lanuri verzi… "

» " De ce te simt atat de departe si nu-ti aud de dor cuvintele, cand un sarut ne mai desparte, si cand splendoarea inca ti se mai simte… "

» " As vrea sa colorez padurea, Sa pot s-o fac in mii de feluri, Sa pot sa intalnesc iubirea, Ce se coboara dinspre ceruri… "

» " Daca vrei sa afli cat de mult ne iubim iesi afara in ploaie si intinde mainile, cate picaturi prinzi, atat ma iubesti, cate picaturi scapi, atat TE IUBESC! "

» " Am nevoie de 5 minute din viata ta: in primul sa te sarut, in al 2-lea sa-ti spun ca mi-e dor de tine, in al 3-lea cat te iubesc iar ultimele doua sa ramai cu mine… "

»" Daca pana acum ma gandeam daca e bine sau nu ceea ce se intampla, acum nu ma mai intereseaza. Stiu ca te iubesc si asta e tot ce conteaza… "

» " Cat de MULT te iubesc … nu vei sti NICIODATA… ai patruns in inima mea fara sa-mi dau seama …astept sa vina ziua aceea cand totul va fi asa cum ne doream… "

» " Nu distrug visele… injectez speranta :X! "

» " Deabia astept sa ma trezesc… sa pot visa q adevarat: X! "

» " Visez doar la tine…. visez ca vei fi mereu langa mine. Oare visul meu se va implini? "

»" Sa amintesti e frumos, da sa fii amintit e mai frumos, eu nu iti cer sa ma amintesti da doar sa iti amintesti ca o sa imi aduc aminte de tine intotdeauna… "

» " Daca vrei sa-ti fie bine, atunci gandeste-te la mine! De vrei sa fi si fericita, gandeste-te clipa de clipa. Liniste de vrei sa ai, langa mine mereu sa stai… TE IUBESC! "

» " Tu esti viata mea, ziua nu are rost fara dragostea ta, cand te-am vazut am stiut ca dragostea inca o victima a mai facut! "

» " Iubirea e un cantec ce toti il canta des, dar nu la toti el are acelasi inteles… "

» " Noaptea e atat de rece si intunecata fara tine, nici o stea nu straluceste cand nu esti cu mine si mi-as dori atat de mult sa fii langa mine… Te iubesc! "

»" M-ai acceptat asa cum sunt si acum esti o parte din sufletul meu. Te iubesc! "

» " Nu pot sa-ti spun acum ce vreau. Nu pot acum eu nu mai stau. Un singur lucru ti-l rostesc. E acel simplu TE IUBESC! "

» " Vreau sa stii ca zi de zi ma gandesc la tine, as vrea sa te sarut clipa de clipa si sa te am langa mine secunda de secunda… "

» " Peste ani voi pasi alaturi de tine in adancul padurilor verzi; pe tarmuri cu nisip; si cand sorocul vietii noastre pe pamant se va sfarsi si in ceruri iti voi da mana mea… "

» " Te iubesc la nesfarsit si tot ce imi doresc este sa te am langa mine mereu! Te iubesc dragostea mea! "

» " O briza, un val, o adiere, un nor …. un sarut magnific, o atingere, o mangaiere; toate se numesc iubire! Emotia este prezenta, tu esti departe, iar eu te visez! "

»" Iubirea e tot ce dorim, iar in final e tot ce-am avut. Daca exista un sens al vietii… atunci EA este sensul, daca nu… EA ar trebui sa fie… "

» " D-zeu ne-a dat 2 picioare sa mergem, 2 maini sa tinem, 2 ochi sa vedem, 2 urechi sa auzim, dar de ce ne-a dat o sg. inima? Pt. ca pe cealalta i-a dat-o altcuiva ca tu sa o gasesti… "

» " Surasul tau o raza de lumina in viata mea, parfumul tau, aerul pe care il respir, de n-ai fi tu ce rol ar mai avea viata, un vis ar fi amestecat cu ceata… TE IUBESC! "

» " Toate zilele sunt nopti pana te vad, iar noptile stralucesc ca zilele cand te visez… "

» " Nu pot sa dorm si ingerasul mi-a spus sa ma gandesc la ceea cei mai frumos in viata mea. M-am gandit la tine pentru ca viata mea esti TU… "

» " Memories: 700 great times, 600 laughs, 500 smiles, 400 great memories, 300 jokes, 200 great times, 100 secrets, 1 reason love struck :X love struck "

» " Cine esti tu? Cum de ai aparut in viata mea? Atat de brusc, atat de profund, atat de placut… "

» " Esti totul pentru mine. Ai aparut in viata mea pe neasteptate, m-am indragostit de tine pe neasteptate. A meritat! "

» " Mi-e frica sa merg cu masina atunci cand sunt cu tine. Pentru ca atunci cand sunt cu tine sunt beat de fericire si ar putea sa-mi ia permisul… "

» " Tu esti visul meu… unicul meu vis… as vrea sa te atrag in viltoarea pasiunii, sa te string asa de tare incit TU si EU sa devenim un singur suflet… "

» " Iubirea ta e singurul gand pentru care exist. Nu uita ca pentru tine traiesc. Si stii de ce? Doar ca sa TE IUBESC! "

» " Look in to my eyes, if you see my hell you are lost, if you see my heaven you are the one… "

» " As vrea sa fiu o stea… o stea cazatoare, sa cad in inima ta si sa nu mai pot pleca… te iubesc, printesa mea… "

» " Uita-te pe cer… daca ai numara toate stelele, ai afla de cate ori te iubesc… "

» " Daca as fi o planta as vrea sa fii apa mea, sa fii soarele meu, as vrea sa fii insasi viata pentru mine… te iubesc si te voi iubi mereu… "

» " Am sa-ti spun un cuvant care doare : IUBIRE, pentru el exista remediu prin : dragoste, incredere, devotament, sinceritate, suflet, iar pentru mine acest remediu esti tu... "

» " Dintre toate prietenele care le-am cunoscut tu esti cea pe care nu vreau sa o uit, si daca mor inaintea ta, voi ajunge in rai si te voi astepta… "

» " De ploaie te poti ascunde dar de dragoste n-ai unde, caci oriunde te-ai ascunde ea la inima patrunde… "

» " E atat de frumos sa gasesti sentimentul pierdut. E atat de frumos sa oftezi dupa primul sarut. E atat de frumos sa iubesti si sa fii iubit… "

» " Ce sa scriu?… nu incap decat 160 de caractere… oare de cate ori pot scrie TE IUBESC? "

FUNDA?