| Cristina_Kitty_1998 a întrebat:

Conteaza daca un aparat de fotografiat este mic sau mare daca are o camera, adica am gasit un aparat de 20mpx si unu de 21mpx dar difera marime. cel de 20mpx este Canon Powershot sx410 si cei de 21mpx este Canon EOS 5D. As vrea sa imi cumpar si vreau sa stiu daca, calitatea pozelor este afectata de marimea aparatului. Astept un raspuns, nu conteaza ca este lung, vreau sa fie cat se poate de detaliat. Multumesc pentru atentie.

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu,conteaza sa fie cati mai multi mega pixeli cat mai multi

| Cristina_Kitty_1998 explică (pentru RAY):

Cineva mi-a spus ca la filmare este 720p pentru ca nu este full HD. Este vreo diferenta vizibila la filmuletele facute cu el, adica se vede intr-un fel ca si la un telefon ca de exemplu Samsung galaxy S5? Sa stiu de la ce sa ma astept. Multumesc

| Radu284 a răspuns:

Marimea proprizis a aparatului conteaza mai putin. Ce conteaza este marimea senzorului.

Tu de ce crezi ca un EOS 5D costa de multe ori mai mult?