| AnemonaP a întrebat:

Cred ca am simptomele unei viitoare raceli. Simt ca ma jeneaza gatul, ce as putea face sa opresc raspandirea racelii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sa iei antivirale si sa stai in casa.Sa nu se ia si la altii.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Lamaie, ceai, paracetamol

| OnuOnulică a răspuns:

Trebuie să iei pastile și să bei un ceai.

| R0R0 a răspuns:

Buna!

Eu zic sa bei ceai fierbinte cu lamaie. Eu asa am facut.

| MistretulPufos a răspuns:

Orice ai face nu lua antibiotice

| ʎpooɯ a răspuns:

Vitamine C si eventual sa mananci usturoi daca suporti.