| Rioko a întrebat:

Cred ca fiecare are un idol sau o persoana celebra pe care o admira si care ii placehee hee. Mie imi place de Seto Kojibig grin. Puteti sa-mi dati informatii/poze cu el dar sa fie ceva din 2010 ca am cautat si eu pe google dar nu am gasit cine stie ce tongue
Aaaa puteti sa-mi dati si cate ceva despre Yamamoto Yusuke (ii ador parul mai ales din hana kimi )

Răspuns Câştigător
| GeoXD a răspuns:

Ooo., acum am aflat ca seto koji e intr=o trupa :> D-BOYS
so, traduc, Seto Koji s-a nascut pe 18 mai, 1988. e un actor japones si un cantaret pe langa asta :> a avut rol principal in [Wataru Kurenai(asa se numea el in drama respectiva)] in Kamen Rider [Kiva] si [Hiro] in Koizora; si alt rol, dar nu important [Satoru Okura] in Atashinchi no Danshi, [Ariake Yamato] in Otomen, si [Eiji Kikumaru] in Tenimyu. pentru moment joaca in drama Gō ~Hime-tachi no Sengoku~ drept Mori Ranmaru,
in 2010 a fost numit unul dintre cei mai promitatori actori, fiind plasat al 7-lea intr-un pool[?] facut/condus de Oricon.in rolul lui in Kamen Rider Kiva, era si vocalistul trupei J-Rock numita TETRA-FANG. el mai este poreclit Setomaru si e un membru al trupei de actorie D-BOYS. :-?
uh, mi-e lene sa traduc mai mult, dar uite aici filme, roluri jucate de el, sau asa ceva xD
Year Title Role Notes (Kind of Work, TV Channel, etc.)
2005 Rocket Boys Makoto Kanno (Main Cast) TV Series filmed 2005, broadcasted 2006 (TV Tokyo)
3rd D-Live (D-Boys Live Entertainment Show) Himself Stage Debut
2006 Hit Parade The Tigers member (Guest Star) 2-Part TV Movie
DD-Boys Himself TV Documentary Series (TV Asahi)
Tenimyu - Advancement Match Rokkaku feat. Hyotei Gakuen Eiji Kikumaru (Main Cast) Stage Musical
Yume no Kobako ni Ribbon wo Kakete ~Revised Edition~ (Dream in a Ribbon Box) Young Thief (Main Cast) Stage Play (re-run)
OhaSuta Seto-kun (co-presenter) Children morning show (TV Tokyo)
Tenimyu - Absolute King Rikkai feat. Rokkaku ~ First Service Eiji Kikumaru (Main Cast) Stage Musical
2007 Happy Boys Kyoichi Segawa (Lead) TV Series (TV Tokyo)
Tonari no Yaoi-chan Chibe-kun (Lead) Movie
Tenimyu - Dream Live 4th Eiji Kikumaru (Main Cast) Stage Musical
Out of Order Guest Star Appearance Live Entertainment Stage Show
Tenimyu - Dream Live 4th ~Extra~ Eiji Kikumaru (Main Cast) Stage Musical
D-Boys Stage Volume 1 ~Kanbai Gore~ Genki-kun/Souji Okita (Lead) Stage Play
Thrill Night - United States of Ikemen Himself Celebrity Entertainment Show (Fuji TV)
Tenshi ga Kureta Mono Izamu Hayama (Main Cast) Cinema Debut, Motion Picture
Tenimyu - Absolute King Rikkai feat. Rokkaku ~ Second Service Eiji Kikumaru (Main Cast) Stage Musical
Abarenbo Mama Naoya Abe (Main Cast) Prime Time TV Series (Fuji TV)
Nekketsu! Heisei Kyouiku Gakuin Guest Star Candidate Celebrity Quiz Show (Fuji TV)
2008 45th secret New Years Performance Tournament Ikemen Jumper New Years Celebrity Entertainment Show (Fuji TV)
Kamen Rider Kiva Wataru Kurenai / Kiva (Lead) Tokusatsu TV Series (TV Asahi)
Bandai's Kamen Rider Kiva DX Belt CM Wataru Kurenai TV Commercial
Kamen Rider Den-O & Kiva - Climax Deka Wataru Kurenai / Kiva (Guest Star) Motion Picture
Shakariki Cameo (himself) Motion Picture
D-Boys Stage Volume 2 ~The Last Game~ Kaoru Betto (Main Cast) Stage Play
Kamen Rider Kiva - The King of the Castle in the Demon World Wataru Kurenai / Kiva (Lead) Motion Picture
Koizora Hiroki "Hiro" Sakurai (Lead) TV Series (TBS)
2009 Kamen Rider Decade Wataru Kurenai (Guest Star) Tokusatsu TV Series (TV Asahi)
Nakai's Super Drama Spring Festival Participant TV-Show
Atashinchi no Danshi Satoru Okura (Main Cast) TV Series (Fuji TV)
Ju-On - Black Girl Tetsuya (Lead) Horror Motion Picture
Nakai's Super Drama Sommer Festival Participant TV-Show
Otomen Ariake Yamato (Main Cast) TV Series (Fuji TV)
D-Boys Stage Volume 3 ~Karasu~ 10 Ryuu (Lead) Stage Play
Kamen Rider × Kamen Rider W & Decade: Movie War 2010 Wataru Kurenai / Kiva (Guest Star) Motion Picture
2010 Rinne no Ame Shuhei Mikami (Lead) TV Movie (Fuji TV)
Gift ~ tonight, we will deliver a happy time Shunta Matsumoto (Main Cast) Mobile Series (BeeTV)
Tumbling Yuta Takenaka (Main Cast) TV Series (TBS)
D-Boys Stage 2010 trial 2 ~The Last Game~ Suishu Tobita (Lead) Stage Play (Pre-Production)
2011 Gō ~Hime-tachi no Sengoku~ Mori Ranmaru (Main Cast) TV Series (NHK)
Runway☆Beat

ah, si informatii inutile pe acolo, dar cum TPU e dificil, ignora chestiile care nu iti convin xD si apropo, acolo sunt sunt multe drame cu seto koji, uita-te la ele

a, da, si fotografii :)
de pe facebook-ul lui :>
http://sphotos.ak.fbcdn.net/......6_4899.jpg

http://sphotos.ak.fbcdn.net/......0_1971.jpg

http://sphotos.ak.fbcdn.net/......3_1361.jpg

http://sphotos.ak.fbcdn.net/......2_7589.jpg

http://sphotos.ak.fbcdn.net/......841796.jpg

http://sphotos.ak.fbcdn.net/......733662.jpg

http://sphotos.ak.fbcdn.net/......977739.jpg

http://sphotos.ak.fbcdn.net/......022792.jpg

siiiiiiiiiiiiiiii, multe imagini de pe photobucket :)
http://photobucket.com/images/seto%20koji/

sper ca te-am ajutat adry >:D

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmm hei si mie imi place Seto Koji, practic il ador am proape 1000 de poze cu el hai sa nu exagerez bine 910 tot am si stiu cate ceva despre el