| AnemonaP a întrebat:

Cu ce medie se intra la Facultatea de Litere si Limbi straine si Facultatea de Design si Arta Decorativa(in Bucuresti ambele)? Funda+vot
P. S. Fara Raspunsuri Stupide

1 răspuns:
| criisz a răspuns:

La Litere, la universitate, se intra dupa sustinerea unui examen scris. apoi se face media dintre nota obtinuta la bac si cea de admitere, apoi in functie de locuri, se ocupa primele pozitii... La particular insa, se merge pe premisa primul venit, primul servit. Taxa este mai mica decat la stat si locul este garantat. Eu sunt la Litere si Limbi Straine la o universitate particulara din Bucuresti. asa ca, daca ai nevoie de detalii astept un mesaj privat.
Succes!