| LikeeChocolate a întrebat:

Cum ar arata fata/ baiatul ideal pentru voi?

15 răspunsuri:
| aliceinchains a răspuns:

Eu n-am un tipar propriu-zis, adică o anume culoare a părului, ochilor etc... Atunci când îmi place cineva, pur și simplu îmi place, nu pot explica cum și de ce. Important e să fie cam pe aceiași lungime de undă cu mine, să aibă aproximativ aceleași hobby-uri, dar și altele proprii. Să fie așa, destul de afectuos, că eu așa sunt și nu aș avea cu cine să împart, dacă nu ar fi genul ăla. big grin Hmm, totuși, din pdv fizic, să fie mai înalt decât mine, asta trebuie. laughing

| Liviu a răspuns:

Sa fie normala si din punctul de vedere al greutati, sa nu vrei vreo slabuta de 50 de kg la inaltimea de 1, 70 as prefera ceva gen 1, 70 1, 75 inaltime cu vreo 80 de kg(sa am pe ce pune mana evident) ochii verzi mar da pe spate, ceva piercinguri si in rest sa fie foarte serioasa si sa stie sa atinga in locul unde trebuie happy

| aliceinchains a răspuns (pentru Liviu):

La 1,70 m, 80 de kg e foarte mult la o fată. Sunt de acord că e bine să "ai pe ce pune mâna", cum spui tu, însă la greutatea asta e deja grasă. La fete de calculează cu 10 kg mai puțin decât înălțimea. Deci la 1, 70, 60 de kg, și asta pe vremea când femeile erau preferate ca fiind mai cu forme decât trebuie acum. big grin Hmm, eu la 1, 78-1, 79 m, am 60 de kg și tot mi se pare cam mult...

| Liviu a răspuns (pentru aliceinchains):

As arata penibil langa o tipa slabuta.In poza de la avatar sunt eu, si am aproape 1, 85 cu 110 kg happy Am spatele lat, masa osoasa mare, asa mie constructia. Vreau ca sa gasesc o femeie care sa fie pentru mine laughing blushing Cat despre 'grasa' 'gras' eu pe cine intreb mai mult de 90 de kg nu mi se da laughing

| aliceinchains a răspuns (pentru Liviu):

Păi da, la băieți e altceva, oasele sunt altfel, construcția la fel și nu ți se dau kilogramele pe care le ai. Însă la fete se cunoaște imediat, 80 de kg ar fi prea mult pentru ea, oricât ar fi de înaltă. Anyway, succes! tongue

| վፀiፀፀ a răspuns:

Baiatul perfect pentru mine ar arata cam asa: inalt, bine facut, ochi negri sau albastri. In rest, nu prea am referinte legate de aspectul fizic. interiorul conteaza, gandirea, felul in care vorbeste, astea sunt importante. Degeaba e frumos daca e prost laughing

| OnuOnulică a răspuns:

Fata indeala nu exista. Sa fie ca mine.
Daca avem acelasi lucruri in comun si ne iubim asta e tot ce conteaza.

| T0T a răspuns:

Nu stiu sunt mai multe modalitati in care ar putea sa arate.
De exemplu asa:

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/......ef7f27.jpg

| AirănMeidăn a răspuns:

Paaai, in primul rand vreau sa spun ca daca as gasi o persoana care sa arate altfel decat am scris mai jos(bineinteles, sa imi si placa), si m-ar atrage personalitatea lui mai mult, nu ar fi absolut nici o problema.

Dar doar asa ca fapt divers, ca sa fie ideal, ar trebui sa aiba par putin mai lung (nu, nu din-ala cum au fanii BVB), sa fie mai inalt decat mine - ceea ce e destul de usor avand in vedere inaltimea mea - siii nu in ultimul rand, sa fie slab.
Ah ce nu-mi place raspunsul asta, ma face sa par ca pun pret doar pe aspectul fizic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu te limitezi la aspectul fizic? Mare greseala.''Interiorul'' conteaza. Daca tu judeci o carte dupa coperta. e problema ta!

| Miihaa a răspuns:

Ca cel din poza ta de profil.

| Iouji a răspuns:

Fata ideala? esti homo?

| LikeeChocolate explică (pentru Iouji):

M-am referit... daca esti baiat nu poti sa scrii despre baiatul ideal Nu? Si am specificat Din punctul Vostru de vedere nu al meu! Si nu sunt homo stai linistit sau linistita.