| Rooney7 a întrebat:

Cum as putea să am mai multă incredere in mine?

5 răspunsuri:
| Valentina00 a răspuns:

Trezeste-te in fiecare dimineata si uita-te in oglinda. o sa prinzi mai mult curaj! fa lucruri care te pasoneaza o sa vezi ca esti bun la asta si o sa prinzi mai multa incredere in tine, mult noroc boy!

| dana12848 a răspuns:

Incerca sa nu te mai gandesti in fiecare zi la defectele tale ci la indealuri
poate pare prostesc.dar cand te trezesti si cand mergi la culcare merci cu zametul pe buze si spune ca te iubesti.Si nu stiu gandeste-te la ce esti tu bun si alti nu ) probabil esti intr-o mica drepresie.

Răspuns utilizator avertizat
| Kleoo a răspuns:

Am citit intrebarea ta si mi-a aparut un vimbet nebun pe fata! Tin minte sigur ca eu mi-am facut cont pe TPU anume ca sa pun aceasta intrebare. Acum cred ca s-a rezolvat, nu stiu sigur din ce motiv. Am citit pareri la multe persoane si am incercat sa le pun in practica. Dar o buna parte a venit de la sine. Am facut o lista cu lucruri care le-am facut eu in viata, care m-au motivat si m-au facut mindra. Am incercat sa-mi schimb look-ul. Am incercat noi experiente. Te-as sfatui sa faci noi cunostinte, sa te ocupi cu ce iti place si totul va veni de la sine. Aciasta problema cu increderea in sine este toata viata la toti oamenii( dar desigur in cantitati m. mici). Doar ca unii stiu cum sa o ascunda, pe cind altii se dau batuti.