| ursuuu a întrebat:

Cum as putea sa am pielea fina pe picioare tot timpul? si sa para fara celulita?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru pielea fina tot timpul : trebuie sa o hidratezi. Te sfatuiesc sa faci dus des, iar dupa, sa te dai cu o crema pe picioare - crema hidratanta. - Poti face acest lucru chiar zilnic, se vor vedea rezultatele mult mai repede.
De asemenea, poti sa iti cumperi crema care exfoliaza sau manusi speciale pentru acest lucru si sa o folosesti sau sa le folosesti de cateva ori pe saptamana. - Astfel pielea moarta va fi data jos si nu va interactiona cu 'finetea' acesteia.
Pentru aspectul lipsit de celulita iti recomand sa faci sport care iti solicita picioarele: alergat, mersul pe bicicleta, etc; sa iti faci masaj sau sa mergi la masaj pentru picioare cu o crema, dupa care te 'palmuiesti' usor pe portiunile in care ai dat crema pentru caaceasta sa intre in piele, dar si sa ii dea pielii un aspect de intindere, evitand aspectul de celulita.

| valerikaa a răspuns:

Foloseste creme speciale, cat despre celulita fa sport, nu forte creu se vor vedea rezultate