| Ramonaaaa a întrebat:

Cum as putea sa scriu in jurnal? Ce desene sa fac? Ce ornamente sa pun? Idei ceva?batting eyelashes
Multumescccc:X

14 răspunsuri:
| DennyxD a răspuns:

Pai poti sa faci niste chestii ingenioase din ramasitele ramase cand ascuti creionul. poti fake astfel diferite modele.
Mai poti scrie numele tau gen graffity etclove struck
o fundita daca te-a ajutat rasp mewblushing :*

| Andrascumpika03 a răspuns (pentru DennyxD):

Ramasite ramase? asta e pleonasm!

| Zmeura a răspuns:

PAai pentru inceput poti sa iti scrii numele(o porecla etc)pe care o vrei si sa dugi steel inimi etc
Ai putea sa scrii despre ce ai facut azi, cu cine, unde, ce ti-a placut si c enu ti-a placut din activitatea ta de astazi etc
Desene-nu este obligatoriu sa faci desene, dar daca tot vrei fa si u:inimi, steel, flori etc
Ornamente:lipeste niste actipiduri pe coperta si dac vrei poti si pe paginile jurnalului

| Avril:x a răspuns:

O sa iti dau ceva ideismug
Pe prima pagina poti sa scrii cu litere de tipar"Jurnalul lui..."
Mai intai sa dai cateva date despre tinesmug de ex."Heyhappy ma numesc... si am .ani.Ador sa(ce adori tu)deoarece este foarte funny.Nu imi place sa(ce nu iti place tie)Am foarte multi prieteni printre care cei mai importantisadenumera-i)! Am si un prieten/prietena foarte dragut/draguta se numeste(spune numele lui/ei dka exista)Cam atatea date despre minehappy Ma vei cunoaste tu mai binetongue)
Pe urmatoarea pagina poti sa lipesti niste poze cu tine sau vedete catei etc
A venit hsi timpul sa scrii ce faci zilnichappyNu uita ca sus sa pui datatongue La fiecare pagina poti sa scrii cu alta culoare iar pe margine sa afci stelute inimioare emoticoane etc:d
Ornamente paithinking
Poti pune o poza cu tine pe el si pe margine actipildurilove struck
Sper sa iti iasa cel mai marfa jurnalsmugsmugsmug

Pupicikisskisskiss

| Roxii a răspuns:

Poti sa scrii mai inclinat ar arata cool pe langa niste inimioare steluze un grafic cu numele tau

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scrie de tipar, uite un model http://web.theblog.ro/......magus.jpg.
Desene? Hai ca nu mai avem 4 ani, lipeste niste poze sugestive;). Ornamente? Dar nu e un tort :)), cumpara un jurnal cu pagini albe si cu linii negre, stil vintage http://3.bp.blogspot.com/......iele-1.jpg si sa scrii pe fiecare pagina cu o culoare diferita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inimioare privirea unu baiat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai am aceiasi parere ca si Avril cam asa e un jurnal! :X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe prima pagina scrii ce vrei tu pe adoua scrii citi ani ai si asa mai departe

| TheFashion a răspuns:

Buna! DECI, ornamente: perle sclipici puf abtibilduri si poze.Desene : la inceput deseneaza-te pe tine prietenii tai scrie asa top 100 melodii tari te poti desena pe tine scriind in jurnal ai putea sa mai desenezi haine pantofi genti si curele asortate etc...Ce sa scrii : intr-un jurnal scrii trairile tale sigur te vei plictisi de el daca vei scrie in fiecare zi dara daca scrii din cand in cand si pui si desene si scrii cu pixuri colorate cu sclipici si gel va arata super. Funda?

| emmayhr a răspuns:

Pai... eu am 2 jurnale (ciudat dar tare). in primul scriu tot ce se intampla ziua, unde am fost, daca m-am distrat, informatiile despre mine, etc. in al 2-lea, scriu despreviata personala. Ceea ce numai eu stiu.( in primul, de exemplu: am fost la mare cu mama. stie si ea ce s-a intamplat chiar daca nu stie ca este si in jurnal.) dar acest jurnal este diferit. Scriu ceea ce simt pentru cineva, etc. ai inteles u ideea. cat despre desene, de exemplu daca povestesti o intamplare de la teatru poti desena un personaj, daca povestesti despre un baiat poti desena o privire frumoasa, daca ti-a intins mana, o mana... iar decoratiuni, eu am pastrat abtibildurile de la gumele si acadelele surorii mele si lipesc acolo unde se potriveste fiecare. asta a fost parerea mea. sper ca te-am ajutat.
bye!

| Ivnedelcu a răspuns:

Uite cum faci big grin : ai putea să scrii cu un pix cu sclipici colorat. Ca să fi creativă, ai putea să decupezi jumătate de plic, să îl decorezi cu paiete, apoi să pui în el bileţele cu secretele tale. happy Chiar ar fi super! big grin big grin Desene? Păi, orice îţi trece prin cap: inimioare, steluţe, tot felul. Pentru ornamente, îţi recomand să lipeşti abţibilduri, etichete de haine, poze din reviste, paiete şi mărgele. Poţi să scrii ce faci zilnic. Pe prima pagină a jurnalului, poţi să pui poza ta ( happy ), să-ţi scrii numele şi să ornezi pagina cu sclipici. Fi creativă!winking

| f5uftnyftny a răspuns:

Si eu sunto fata care adora sa scrie in jurnal. Sfat? Fii tu insati/insuti. Scrie ce vrei tu, deseneaza cu stii tu! E jurnalul tau. Daca nu poti atunci copiaza o poza din ce vrei cu indigoul. Nu il impopotona prea mult! Trebuie sa arate bine, nu ca la parada modei. Sper sa iti fie de folos! ( poti sa pui funda daca vrei.)