| anonim_4396 a întrebat:

Cum as putea sa slabesc repede si usor?crying(

8 răspunsuri:
| DeeDee_1261 a răspuns:

Incearca sa nu mai manaci dupa ora 6.Si sa nu manaci dulciuri multa paine si carnewinking

| Teardrop:] a răspuns:

Nu stiu cat de repedec slabesti dar te sfatuiesc sa faci mult sport.si mananci sanatos.happy

| Ioonela a răspuns:

Incearca sa tii o dieta.

| kufu a răspuns:

Nu e sanatos sa slabesti repede! Trebuie sa o iei treptat ca sa nu te trezesti cu alte probleme... Asadar, rabdare si determinare. Nu te astepta la rezultate peste noapte! Si ca sa slabesti, incearca sa mananci putin si doar cand iti este foame. Doar cat este necesar sa iti potolesti foamea. Fructe multe, salate, carne pe gratar, iaurturi... Succes!

| ancasobo a răspuns:

In primul rand faci mult sport cum ar fi flotari, fandari si genuflexiuni, mergi pe jos pana la scoala si inapoi. Apoi, nu mai mananci asa multe dulciuri, si renunti la ele treptat.Incerci sa ai o alimentatie sanatoasa, bazata pe fructe, legume, carne slaba.Slabesti frumos, dar si sanatos!
Nu sari niciodata peste mese!

| wendy a răspuns:

Ce cauti tu este o utopie. nu exista nici o metoda de slabit care sa-si faca simtita prezenta "repede si usor". cea mai buna si durabila metoda de slabit o reprezinta activitatea fizica, fie ca vorbim de alergat in parc, de mers pe bicicleta, role sau mersul la sala (aerobic nu fitness!). Regimurile de slabit sunt periculoase chiar si cele pe care le adopta vedetele si pe care automat suntem atat de tentati sa le incercam si noi, nu mai vorbim de regimurile "dupa ureche" pe care toate le-am sau le vom incerca la un moment dat, cele care taie total grasimile, painea, dulciurile sau mai stiu eu ce grupa alimentara.
toate grupele alimentare sunt bune la ceva. nimic nu trebuie eliminat.
iti sugerez sa gasesti o activitate fizica ce sa nu te plictiseasca si sa te tii de ea. rezultatele nu vor intarzia sa apara. insa nu te astepta la "leacuri minune", asa ceva nu exista.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Efoarte greu. Ede 1000 de ori mai usor sa te ingrasi.Deci daca vrei ceva usor...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mergi o ora pe zi cu rolele si incearca sa nu mai mananci dupa ora 19. Dimineata neaparat sa mananci consistent(oua fierte, branza si mezeluri)tongue