| anonim_4396 a întrebat:

Cum as putea sa uit de o persoana pe care o iubesc insa nu ma iubeste? Niciodata nu a apreciat ceea ce am facut pentru ea ..Momente romantice pregatite surpriza pentru ea si multe chestii pe care le-am facut cu sufletul insa de fiecare data ea le-a tratat cu indiferenta sad Am crezut ca imi este jumatatea, fata care sa imi fie alaturi dar astazi mi-am dat seama ca esti doar o simpla aparitie in viata mea! Am incercat sa fiu cum si-ar dori orice fata dar degeaba! Oare comportamentul ei e urma unei inselari? Am capul plin cu ganduri negre! Niciodata nu m-a apreciat pentru ceea ce fac pentru ea! Am fost cum alt baiat n-ar fi fost niciodata, am asteptato am luat-o in brate, astazi am asteptat-o cu o cada plina cu petale de trandafiri sa fim romantici insa m-a respins complet si acesta este doar un exemplu sad Ajutati-ma sa scap de aceasta persoana, m-a ranit prea mult sa mai pot ierta! Poate o fata va sti sa ma aprecieze sa ma surprinda si nu o sa-i cer mai mult decat iubire! Daca aveti ceva idei va rog sa imi spuneti ca mereu am iertat si am trecut peste insa acum vreau sa imi fac viata mea

3 răspunsuri:
| Drolja a răspuns:

Găseşte-ţi o fată mai de nivelul tău, care ar aprecia ceea ce faci pentru ea. Tu aspiri la o fată care nu e de nasul tău, şi care, chiar dacă te bagă în seamă, o face pentru a te folosi, şi nu pentru a îţi oferi afecţiune (lucrul pe care tu îl doreşti).
Acea fată spre care tu ai putea să te orientezi s-ar putea să îţi pară mai urâţică, prostuţă sau respingătoare, dar se pare că acestea sunt fetele care ţi-au rămas, având în vedere că cele atractive pentru tine te tratează cu indiferenţă.

Asta e o lecţie importantă în viaţă, să înveţi unde ţi-e locul şi astfel să duci un trai mulţumitor, sau să aspiri la ceva intangibil şi să trăieşti ca un câine.

P.S. Renunţă naibii la cada plină cu petale de trandafiri, doar nu eşti Cristi din Banat.

| neutrino a răspuns:

Nu poti oblige o fata care nu te place sa-ti fie iubita, chiar daca ai umplut o cada cu flori. Apropo: ai dus-o in baie sa vada cada plina cu flori?

| MidnightR a răspuns:

Stai calm, prietene.O sa gasesti la timpul potrivit.Stii cum se zice, dragoste cu sila nu se poate.
Si partea cu cada plina cu petale de trandafiri las-o balta.Ce vezi in telenovele sau filme nu se prea aplica in realitate si mai trebuie sa tii cont si de personalitatea tipei.