| Culturism69 a întrebat:

Cum ati reprezenta cuvantul "speranta" intr-un desen?
( Exclus sa scriu : "speranta" ), e vorba de un tatuaj mai exact.
Pareri?

Răspuns Câştigător
| roxanaandreea a răspuns:

Eu imi imaginez un inger infasurat in lanturi rupandu-le si fiind luminat de razele soarelui. Dar ingerul sa nu arate ca unul scos dintr-o icoana. Sa arate ca un om normal cu niste aripi mari si sa arate asa triumfator cu pieptul inainte rupand cu putere acele lanturi. Mi-l imaginez pe mana, dar ar fi un tatuaj cam maricel. Nu stiu daca se potriveste viziunea mea cu a ta, dar nici nu pot explica prea bine ceea ce eu imi imaginez acum. Oricum, succes cu acel tatuaj! big grin

| Culturism69 explică (pentru roxanaandreea):

Pai, sa stii ca pe langa tatuajul asta cu ''speranta'', eu am in planuri si un inger pe mana... e superba ideea ta.
Mersii frumos!

| roxanaandreea a răspuns (pentru Culturism69):

Ma bucur ca ti-am dat o idee ce-ti place. Cu placere!

8 răspunsuri:
| AtateaConditii a răspuns:

O pana rupta care inca zboarahappy.

| Winchester308 a răspuns (pentru AtateaConditii):

Si cum dumnezeului faci asta intr-un tatuaj? Scrii sub ea "pana inca zboara?"

| Winchester308 a răspuns (pentru AtateaConditii):

Un tatuaj cu Basescu...

... dupa gratii.

| AtateaConditii a răspuns (pentru Winchester308):

Nu am vazut partea cu tatuajulaughing...

| Miree a răspuns:

O persoană care priveşte către cer cu mâinile ridicate sau o serie de şiraguri de gânduri care iau forma unor păsări mici.

| RockRox a răspuns:

Pai... stii aparatul acela de la spital la care sunt conectati oamenii care sunt in coma sau cei care au ceva grav ca sa le masoare bataile inimii? (scuze, nu-i stiu numele :/ ) Poti sa-ti tatuezi unul cu o linie dreapta, iar apoi, la finalul ecranului sa se vada o mica urcare, aceasta este speranta reprezentata grafic (parerea mea). Sau iti poti tatua un lucru care pentru tine inseamna speranta, stiu eu, porumbelul este speranta la o lume mai buna (pacea) etc.