| KKsistper a întrebat:

Cum credeti gelozia este un semn bun sau nu.Nu gelozia prea mare asa putzin.Ms enorm

Răspuns Câştigător
| Ana94 a răspuns:

Aşa cum ai zis şi tu: gelozia e un lucru bun atâta timp cât nu e exagerată. E normal să vrei ca persoana iubită să fie mereu lângă tine şi să vezi câte un pericol în fiecare persoană de sens opus care vorbeşte cu ea, dar atâta timp cât nu este dusă la extrem, gelozia e OK.

5 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Un pic de gelozie este un semn bun. Exista interes, exista sentimente. Dar sa nu fie nerealista si/sau exagerata, si as crede ca partenerul/a ar face bine sa o ia drept un compliment si odata ce a observat-o sa incerce sa il asigure pe cel gelos ca nu exista motive reale.

| OmulDeStiinta1986 a răspuns:

Putina gelozie arata ca te doreste langa tine. si ca nu vrea sa te piarda.

| OmulDeStiinta1986 a răspuns:

Am avut si prietene care erau foarte geloase. dar nu se ajungea la faza urate de genul sa ma cert cu tipete, sa imi bata apropouri ca pe unde umblu etc. atat timp cat nu sunt faze urate poate fi ok si gelozia mai mare.

| IQ a răspuns:

Nu este un semn rau, dar sa nu fie exagerata!