| Sara2 a întrebat:

Cum deblochez contul de yahoo daca nu mai stiu raspunsul la intrebarea de securitate? ajutor, stiu parola stiu tot dar ma obliga sa dau raspunsul la acea intrebare

18 răspunsuri:
| ahlrh a răspuns:

Salut,
din păcate nu se poate fără răspunsul acelei întrebări. Acel răspuns trebuie ținut minte pentru că este mai important decât parola contului!
Să reții asta pe viitor...

Succes!

| C1eu1C a răspuns:

Mai ai o sansa cu adresa de mess alternativa.Vezi ce poti rezolva happy

| CcristianN a răspuns:

Palomma ai rezolvat ceva? Ca si eu sunt in aceeasi situatie.

| Sara2 explică (pentru CcristianN):

Nu am rezolvat, nu stiu ce sa fac sad, ma dispera asta, daca aflu te anunt, si tu te rog sa ma anunti daca vrei, i daca afli cumva, multumesc

| CcristianN a răspuns (pentru Sara2):

Eu am completat o cere pe care ti o dau ei la servicii clienti, ceva de genul. Am lasat email alternativa sa vad poate imi raspund. Oricum daca e sa raspunda dureaza vreo 3-4 zile. Sper sa se rezolve ceva.

| Alexandru_Grigore_1985 a răspuns:

Buziou si va petua bolca retua yahoo meil

| Sima_Marian_1975 a răspuns:

Trimite cheia acont yahoo prin sms la nr Telef acesta

| Sima_Marian_1975 a răspuns:

Cum primesc cheia acont să cînd prin sms să mă pot conecta la Email am foarte multe trimise fara sa pot fiu așa ctiv

| vasilescu1949 a răspuns:

Intra pe yahoo.ro > mail > ID si Parola > introdu codul CAPCHA > continuare > adresa alternativa > Salveaza.

| Galyaaa a răspuns:

Nu scriam acest articol daca in urma cu ceva timp, nu citeam pe net solutiile uneori aberante propuse de unii. De retinut ca va puteti debloca un cont de Yahoo. chiar daca nu mai stiti raspunsul intrebarilor suplimentare, tot ce trebuie sa stiti este Id-ul si parola. In continuare o sa va prezint pasi ce trebuiec urmati pentru a va recupera contul de Yahoo Messenger.
Unii propun urmatoarea cale, sa deschideti Yahoo Mesenger sa dati la forgot your password si apoi sa raspundeti la intrebarile ce va sunt puse, aceasta metoda e buna, dar doar atunci cand iti amintesti ce anume ai raspuns la intrebarile suplimentare de securitate, dar ce te faci cand acest cont il ai de 4-5 ani iar informatiile suplimentare nu le-ai salvat cu atat mai putin nu ai facut un print screen paginii in care ti s-a confirmat crearea contului,(pagina care contine datele de securitate ale contului nou creat). Raspunsul eronat la una din intrebarile puse va v-a tine pe loc nepermitandu-va sa treceti la urmatoarea etapa ( raspunsurile gresite date in mod repetat,va duce la blocarea contului, daca acesta nu a fost inca blocat ).
I-as intrea pe cei ce propun aceasta varianta de deblocare a contului de Yahoo ce ar face in situatia aceasta? In situatia aceasta,ar spune ei nu mai e posibila deblocarea contului,acesta fiind pierdut pentru todeauna, gresit spun eu, poti debloca un cont, daca ii stii ID-ul si parola. In continuare am sa va spun si cum.
Deschideti Yahoo Messenger si introduceti parola si ID-ul contului de mess si dati Sign In, daca o sa va apara o fereastra in care scrie urmatorul mesaj,, Your account has been locked (81003003)" intr-adevar contul dvs. este blocat,daca nu apare,va trebui sa o faceti sa apara ( prin tastarea repetata a unor date gresite in casuta user sau in casuta password dupa care dati Sign In), datorita incercarilor repetate, de a deschide mess-ul cu date gresite Yahoo va percepe acest lucru, ca o incercare de,, spargere "a contului dvs. si pentru a preveni acest lucru, va bloca contul. Daca in sfarsit ati reusit sa il blocati mai introduceti odata datele ( Username si Password) si la deschiderea ferestrei in care aveti cele trei optiuni New user, Sign-in-Problems, si Try Again (acestea apar doar daca aveti instalata o varianta inferioara de Yahoo Messenger si anume 8 sau 9, daca aveti instalata o versiune superioara, dezinstalati-o si instalati una din cele doua variante, urmand ca dupa rezolvarea problemei sa reveniti la varianta dorita prin reinstalare), dati click pe cea din mijloc, Sign -in -Problems, vi se va deschide o pagina asemanatoare celei de la Yahoo Mail in care va trebui sa introduceti Yahoo ID si passsword. Daca aveti noroc cam asta a fost tot, contul v-a fost deblocat Au fost insa cazuri in care pasi au fost alti dar o sa va pliati dupa situatie, oricum, nu va cere informati de genul celor cerute daca ati urma calea Forgot yoor password. Bafta, dar daca din diferite motive nu reusiti va invit sa cititi alte doua articole care trateaza aceeasi tema le gasiti AICI si AICI si daca tot nu reusiti merita sa le cereti ajutorul celor de la Yahoo apasand AICI.YAHOO......sigur merge ca si eu am patit la felwinking dar numa cu yahoo 8 sau 9

| Sirbu_Costinel_1954 a răspuns:

Parola mea

| Matei_Elena_1972_XQpc a răspuns:

Nu mai am acces la adresa de mail si telefon cum deblochez contul?

| Uta_Ionut_1976 a răspuns:

Nu am studiat.

| Tanasa_Constantin_1970 a răspuns:

| Fage_Petre_1976 a răspuns:

Cum deblochez contul de yahoo daca nu mai am acces la telefonul si amailul de recuperare

| Negrea_Sorin_1992 a răspuns:

Stiu maill

| Si_Ura_Dragoste_1981 a răspuns:

Cum sa procedez sa-mi deschid Yahoo Mesager dacă nu mai mă numărul de telefon

| Ursuț_Sergiu_1992 a răspuns:

Buna ziua! Cum pot sa-mi accesez adresa de e-mail doar cu parola? Imi cere o cheie de acces, iar aceasta cheie imi este transmisa pe vechiul numar de telefon si pe care nu il mai detin. Tin sa precizez ca nu am e-mail alternativ