| Doηηa a întrebat:

Cum demonstrez că un text este nonliterar? (de exemplu: 'Homo Ludens' Natura și importanța jocului ca fenomen de cultură.)
Am primit o foaie dar nu știu cum să fac, adică nu înțeleg.
Mulțumesc!

1 răspuns:
| love0910 a răspuns:

Pai argumentele pe care trebuie sa le prezinti ca sa demonstrezi ca un text este nonlitetar sunt urmatarele: existenta termenilor stiintifici, opera se bazeaza pe date reale, pe studii si cercetari concrete, lipsa limbajului artistic si a fig de stil si cam asta in mare parte. Mult succes!