| VanillaJaguar a întrebat:

Cum e mai bine pentru o persoană? Să se subestimeze sau să se supraestimeze?

6 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Nu e bine niciodata sa fii la extreme. O varianta de mijloc ar fi cea mai eficienta.

| Polaris a răspuns:

Să nu existe nicio formă de autoestimare, doar liniște și pace și balansul primordial din mâinile micului Buddha din fiecare din noi.

| Ariannna a răspuns:

Nu e niciodată bine să te subestimezi deși cu toții o facem dar nici sa te supraSUPERestimezi cum sunt unele persoane, undeva la mijloc ar fi perfect.

| OnuOnulică a răspuns:

De obicei sa se subestimeze happy dar depinde de om.

In general mai bine e sa te supraestimeze

| Lothar a răspuns:

Daca te subestimezi nu ajungi nimic. daca te supraestimezi, iar nu ajungi nimic
Deci trebuie sa existe o balanta intre astea 2 : sa nu fii nici arogant dar nici un plangacios
In schimb fii sigur pe tine

| TortQuemado a răspuns:

Să se supraestimeze. Ăla măcar încearcă.