| alexstar_1336 a întrebat:

Cum fac ca persoana de care imi place sa tina la mine si sa uite de precedentul?sad

Răspuns Câştigător
| FemeiaPisică a răspuns:

În primul rând trebuie să îi rămâi alături și să o sprijini. Dacă suferă pentru relația eșuată, înveselește-o și nu o lăsa singură. Faptul că are un prieten adevărat lângă ea o să uite de acea relație. Întâi, trebuie să îi demonstrezi că îi ești prieten ca să aibă încredere în tine. O să se apropie de tine dacă îi oferi atenția ta.

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Trebuie sa-i acorzi putin timp, in care sa apari putin mai invizbil dar totusi acolo s-o sustii, ascult-o cand are nevoie sa vada ca se poate baza pe tine. Apoi, dupa o vreme incearca sa intorci lucrurile in favoarea ta, sa-i arati ca o placi si sa vezi cum reactioneaza.

| T0T a răspuns:

Asta nu depinde de tine. Tot ce trebuie sa faci e sa fii tu insati.

| SkyPilot a răspuns:

De vindecat trebuie sa se vindece singura. Tu poti incerca sa o antrenezi in activitati care sa o faca sa uite si sa ii arati ca esti un prieten de nadejde. Riscul sa nu ramana cu tine insa este foarte mare.