| j1NNNx a întrebat:

Cum ii poti spune prietenei tale ca s-a ingrasat putin fara sa se supere, dar cum ii poti zice sa slabeasca in mod indirect? laughing
Funda! big grin

Răspuns Câştigător
| T0T a răspuns:

Îi spui direct. Dacă nu înțelege că nu e din răutate înseamnă că nu o duce capul.

5 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

Buna Jinx! Cel mai usor ar fi sa pari preocupata de propria-ti greutate atunci cand esti pe langa ea...sa zici ca te apuci de cine stie ce cura... sport ca te-ai ingrasat un pic (chiar daca nu e adevarat) Asa o sa-i pui un semn de intrebare daca nu cumva si ea are nevoie de asa ceva si nici nu se supara intrucat nu o sa-si dea seama ca faceai referire la ea.
Este parerea mea! E mai bine decat sa-i spui direct caci se simte prost daca ii spui asa...
Succes!

-Blytz-

| j1NNNx explică (pentru RainmakerX):

Salut, eu am 1.70 si 55kg. Nu cred ca am cum sa-i zic ca m-am ingrasat laughing

| RainmakerX a răspuns (pentru j1NNNx):

laughing Poti totusi sa incerci. O sa te creada nebuna dar tot poti sa incerci sa vezi ce iese. Daca rade poti sa-i spui ca ai glumit. laughing

| Basthet a răspuns:

Bună!
Ai putea să-i spui ceva de genul: "Mi se pare mie sau chiar ți-a devenit strâmtă fusta (bluza) asta? Ori poate a intrat la apă?"
Sau "Nu vrei să alergăm puțin împreună? Am senzația că m-am îngrășat un pic."
Succes!

| THE1Snipper a răspuns:

O intreb daca a ramas gravida daca nu imi zice ca e grasa eu am facut-o si merge