| Savin_Maya_Alexandra_1994 a întrebat:

Cum imi pot convinge parinti sa imi ia un Hoverboard?

Răspuns Câştigător
| Tpuist a răspuns:

În caz că ești minoră/copil: "fii cuminte, ascultă-i, învață, fă curat în cameră, nu veni târziu de afară, fii respectuoasă cu ei ș.a.m.d și după roagă-i frumos, iar dacă ei vor și pot o să-ți cumpere; în caz că ești majoră "muncești și îți cumperi singură„.

3 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Te porti frumos, inveti bine, incerci sa-i ajuti prin casa, incerci sa-i convingi ca-ti doresti acel lucru, iar daca ei considera ca meriti si ca dispun de resursele financiare necesare, ti-l vor cumpara.

| mihai69 a răspuns:

Cu greu, sau chiar deloc dacă nu au o situație materială prea bună.

| antoniaidk a răspuns:

N-ai cum. Dupa parerea mea, e o prostie.Te ajuta doar daca vrei sa te dai mare smechera cu el. Mai bine iti iei un skate classic sau un pennyboard. Macar cu el faci sport si mna.