| anonim_4396 a întrebat:

Cum le spun parintilor ca am luat o nota proasta cand eu iau doar 10?

Răspuns Câştigător
| Stephisorrr a răspuns:

Simplu. daca nu le spui, tot vor afla.
Si nu ai de ce sa fi ingrijorata, orice elev are note proaste si bune.
Nu trebuie sa ai note doar de 10, vor intelege.

3 răspunsuri:
| Psihiatra a răspuns:

Direct.dar sa le arati ca`ti pare rau.

| ionica56 a răspuns:

Le poti zice ca din cauza unor colegi ati dat test si nu erati pregatiti asa bine.
Sau ca te-ai simtit foarte rau in ziua aceia.
Dar iti vei recapata media la loc.
:*

| Picipuu a răspuns:

Pai daca parintii tau deobiceio reactioneaza neplacut nu e indicata comunicarea worried
dar daca tu ei numai 10 ar trebui sa fie ceva la mizloc raised eyebrows adica poate nu stiai atunci si te-ai panicat sau te siteaia rau... orice se poate intampla in timpul unui test sau ascultare
ori cum daca ai o legatura stransa cu parintii tai ei nu o sa se supere deci fii indrazneata (si inainte de a face-o repeta ce trebuie sa spui ca sa iasa mai bine si mai natural daca te panichezi)

Bafta si mult spor la treaba in continuare happy