| Marijuana187 a întrebat:

Cum pot la cs cand trag de ex: ca ak47 sa nu se mai miste tinta? Stiu ca trebuie scrise in consola niste coduri. Care ar fi acelea? Sau alte chestii cum sa nu se mai miste tinta!

15 răspunsuri:
| N3rvos a răspuns:

Cl_dymaniccroshair 0

| dolcEE a răspuns:

FUNDAAAAAAAhappy

M-am gandit sa fac un tutorial in care sa va explic cum sa aveti tinta cat mai mica in jocul Counter-Strike 1.6.Deci sa incepem:
1.Marimea tintei
Pentru a avea cea mai mica marime a tintei bagati asta in consola sau in config:
cl_crosshair_size "1"
cl_dynamiccrosshair "0"

Info:
- Puteti accesa consola la intrarea in Counter-Strike apasand butonul ~
- Config.cfg il gasiti in C:/ sau D:/Cs/cstrike/config.cfg

2.Rezolutia jocului

Eu va recomand rezolutia 640×480, cu aceasta rezolutia va garantez ca tinta este foarte mica.
Info:
- Pentru a va schimba rezolutia intrati in Counter-Strike -> Options -> Video si setati 640×480

3.OpenGL/Software
Folositi cu incredere OpenGL, nu produce LAG si puteti avea arma pe partea dreapta.
Info:
- Pentru a pune jocul pe OpenGL intrati in Counter-Strike -> Options -> Video si setati OpenGL

4.Setarile internetului
Tinta poate sa vi se mareasca sau sa scada in functie si de setarile in jocul CS care se refera la Internet. Puneti asta in config-ul vostru sau scrieti-le la intrarea injoc in consola:

cl_cmdbackup "2"
rate "25000"
cl_cmdrate "101"
cl_updaterate "101"
cl_rate "9999"
cl_resend "6"
cl_dlmax "128"
sys_ticrate "10000"
sv_maxrate "25000"
sv_maxupdaterate "101"

Info:
- Config-ul si consola v-am explicat mai sus cum le gasiti.
- Alte tutoriale folositoare care ajuta la cresterea FPS-ului : Aici1 sau Aici2

5.Un mic truc
Scrieti in config.cfg sau in consola cand intrati in CS, asta :

bind "l" "cl_lw 1 "
bind "p" "cl_lw 0 "

Apoi cand intrati pe un anumit server va lasati de pe CTRL si apasati "l" si apoi "p" apoi va ridicati si va ramane tinta de parca tineti apasat pe CTRL.

| Lin_Lin_CataLin_1997 a răspuns (pentru dolcEE):

Ms m-ai ajutat foarte mult!

| Gaby123HD a răspuns (pentru dolcEE):

Ba mersi m-a bate si boti pe easy si joc demult cs mersi ma mersi...

| adutzwtaw98 a răspuns:

LA MINE APARE
Unknown command: Cl_dymaniccroshai

| WoKy a răspuns:

Pentru a n use misca tinta?
Ala e No Recoil care are in el si NO Spread. Astea nu sunt setari din consola/cfg sunt coduri.
Daca te prinde un admin iei ban!
Asa ca stai linistit!

| vasilicabye a răspuns:

Am avut eu un cod in urma cu 2 ani dar mi-am reformatat pcul meu

| vasilicabye a răspuns:

Era de tinta de la ori ce arma

| LiviuStoica a răspuns:

Tragi cate un glont spre piept-cap

| Si_Ataat_Eo_1998 a răspuns:

Cl_lc 1
cl_lw 1
gl_dump
r_mmx 0

| DaniSarpele112 a răspuns:

Pai ca sa nu se miste tinta nu stiu dar poti sa iti descarci codul(Hack-ul) Ak19 si ai tinta buna cu ak47.

| marisdarius a răspuns:

Man vrei cod bun pentru cs si sa bagi in consola? baga royall shoot are peste 40 coduri big grin ex nu are aim si etc wall si chestii din astea nu prea sare tinta si dai mult mai bine succes big grin

| marisdarius a răspuns:

Man baga royall sau royal shoot nu-s singur cum royal da shoot e bine asa si dupa aia baga si fs_lazy_precache lcx 10000 is nedetectabile iti stab tinta si mai ales te ajuta mult succes!

| Darabanu_Bogdan_1995 a răspuns:

Cl_dymaniccroshair 0

| Jurcan_Marius_1997 a răspuns:

Salut si eu am avut aceeasi problema
incearca sa stergi config.cfg din cstrike si sa intri din nou in cs apoi bagi setarile astea
Cl_dymaniccroshair 0
cl_cmdrate "101"
cl_updaterate "101"
Cl_lc 1
cl_lw 1
sv_aim 0
iar restul dupa placul tauwinking