| StiCS a întrebat:

Cum pot sa imi fac suvite?

Fara vopsea sau spray?happy. Pot si o reteta naturala?

11 răspunsuri:
| MalynaMagdalena a răspuns:

Te poti spala pe timp de vara cu frunze de nuc. ti-l face saten.si dureaza ceva vreme happy

| JoDenVille a răspuns:

Mai bine iei de la farmacie violet sau albastruhee hee ce culoare preferibatting eyelashes ti se spala dupa 2-3 pana la 4 spalarihee hee depinde de cat de mult te spelihee hee si nu iti face nimic rau la par.

| Stefy_5345 a răspuns:

Poti sa-ticumperi suvite de la magazinele de fete.Alea care contin clamite de prins parul machiajuri etc...

| Dymytros a răspuns:

Creioane colorate laughing

| Abstract a răspuns:

Depinde ce culoare vrei sa ti le faci poti sa ti le faci blinde cu apa oxigenata, violete cu violet de genntiana [il gasesti la farmacii] sau poti sa ti le faci verzi cu albastru de metil. De ce zic ca poti sa ti le faci verzi deoarece cand iti faci suvita si daca culoarea parului tau este saten suvita se va face udor verde.Succes sper ca te-am fost de ajutor. :d Funditabatting eyelashes?

| MambaLee a răspuns:

Am o idee care te-ar putea ajutawinking
cu albastru de metilen - pentru suvite de la albastru la turqoise
cu castelani- pentru roz FOARTEEE PUTERNIC
cu violet de gential- pentru mov ( un mov mai ciudat.)
Nu le aplici pur si simplu pe par.
Intr-un castronel pui balsam( Cat ai nevoie) sau sampon ( cu sampon nu am incercat ) apoi pui solutia, amesteci, pui pe par si astepti o zi 12 ore ( o zi ).
Sfat:
poti inveli suvita in folie de aluminiu pentru ca asa intra caldura si se prinde mai bine.
Dupa 12 ore, clatesi cu apa ( doar cu apa ) si
PRRRRRRRRRAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA love struck
Sper ca ti-am fost de folos ( chiar daca intrebarea e cam "veche" laughing )
Succes :* :*

| Butterfly03 a răspuns:

Buna!
Eu imi fac suvite cu hartie creponata.
Pui apa fiarta intr-un bol, si fasii de hartie creponata inauntru. Apoi iti bagi varfurile in apa, si stai asa timp de 15 - 20 de minute. Apoi te usuci si gata! happy Mie mi-a mers.

| Lupascu_Andriana_1998 a răspuns (pentru Butterfly03):

Da se dupa ce te speli sau ramine asa?

| Lupascu_Andriana_1998 a răspuns (pentru Butterfly03):

Da se curata dupa ce te speli sau ramine asa?

| Fedora3 a răspuns:

Asa imi fac si eu: creta colorata, uda, pe parul uscat si bine pieptanat.

| andreea1233 a răspuns:

Cu violet de gentiana sau albastru de metil.intr-un bol cu apa adaugi (albastru de metil intre 1-5 picaturi si violet de gentiana intre 8-10 piaturi)culoarea si stai 10-18 minute.eu am stat 18 minute si mi-a esti!