| lucianluciy a întrebat:

Cum pot trece peste o despartire? rapid si fara durere

Răspuns Câştigător
| FemeiaPisică a răspuns:

Dacă activităţile pe care le practici şi care îţi ocupă timpul nu te ajută, caută pe cineva care să te ajute. Un prieten adevărat îţi poate umple acel gol din inimă şi îţi poate vindeca rănile sufleteşti.
Un prieten este dispus să te asculte şi să aibă răbdare cu tine.
Nu intra într-un anturaj de prieteni falşi, o să te simţi bine doar pentru un interval de timp scurt.

13 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Te duci la unpsiho,,, ceva si te hipnotizeaza si uiti de intreaga faza. Altfel, nu ai cum sa treci peste. E o experienta de viata, care te face mai putin prostsi cu mai multa experienta in a judeca si intui adevaratul caracter al oamenilor.

| CrissuCristina a răspuns:

Nu poti trece niciodata rapid si fara durere peste despartiri, asta, desigur, daca ai pus suflet. Dar poti fi consolat de prieteni, de familie, acestia te vor ajuta sa treci peste relativ mai rapid.

| T0T a răspuns:

Daca ai tinut la acea persoana e imposibil sa treci peste despartire fara durere.
In fine un om intelept raspundea la aceasta intrebare astfel:

https://www.youtube.com/watch?v=lTwOHOnlGbA

| anonim_4396 a răspuns (pentru T0T):

Oh...
Trebuia sa ma uit inainte la raspunsul tau.
Eh, doua sfaturi la fel nu strica.

| T0T a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu strica deloc. Cel care a pus intrebarea, probabil, nu baga de seama atat de mult raspunsul meu si nu il lua asa mult in considerare, dar asa ca suntem doi acum, probabil, va tine cont mai mult de acest lucru.

| lucianluciy explică (pentru T0T):

Multumesc de ajutor

| lucianluciy explică (pentru anonim_4396):

Laba faci tu!

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Te duci afara, bei o bere cu prietenii, te intori acasa, te pui in pat si te uiti la televizor de parca nimic nu s-ar fi intamplat.
Te consolezi si plangi ca prostul intr-un colt, in timp ce aia e in patul altuia, cu picioarele ridicate si se gandeste la tine cum suferi ca un catel latos pentru ea.
Gandeste-te ca oricum nu merita, si la un moment dat tot va desparteati.

| Cameliapantiru a răspuns:

Te concentrezi pe scoala/serviciu, te implici in toate proiectele pe care pana acum le-ai amanat, citesti toate cartile pe care ti-ai fi dorit sa le citesti, dar nu ai avut timp, asculti muzica preferata, iesi in fiecare weekend la un film/o piesa de teatru/o expozitie/o lansare de carte/un workshop/un concert, petrecei timp cu prietenii si familia, vizitezi persoanele pe care ti-ai dori sa le revezi(rude, fosti colegi, fosti profesori, prieteni pe care ii intalnesti rar), dar le-ai neglijat mereu, avand alte prioritati, faci voluntariat, te plimbi in natura, faci excursii la munte, te apuci sa inveti un sport sau o limba straina, investesti, in general, timp si energie in propria persoana, in cultura, hobbyurile si aspiratiile tale, in consolidarea relatiilor de prietenie si familiale care te implinesc. Hai ca se poate, sunt atat de multe lucruri frumoase si interesante de facut incat nu-ti mai ramane timp sa te gandesti la iubiri neimplinite! Succes si o seara faina iti urez!

| lucianluciy explică (pentru Cameliapantiru):

Iti multumesc pentru atentia acordata! si sfaturi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Laba. laughing

| IoanaPsy a răspuns:

Concentreaza-te pe ce iti place, hobby-uri, activitati scolare, orice iti aduce satisfactie si te face sa evoluezi. Gandeste-te ce iti doresti de fapt de la un partener intr-o relatie si fii atent la cei din jurul tau care intrunesc acele calitati. Succes!

| Honeyyy a răspuns:

Asteptand timpul sa treaca. happy