| howsenselessdeathhowpreciouslife a întrebat:

Cum pot trece peste o prietenie,, rupta,,? recent eu si fosta mea prietena cea mai buna ne-am certat. ne-am certat fiindca eu si o alta prietena am barfit-o. acum ma simt destul de nasol fiindca am judecat-o. in fine. nu stiu ce sa fac, numai la asta ma gandesc. ajutati-ma va rog. si prietenia asta nu prea cred ca mai are sanse sa se repare.

4 răspunsuri:
| vocea a răspuns:

In primul rand imi pare rau ca v-ati certat si ca o prietenie asa frumoasa s-a rupt, dar stai calma totul se va rezolva oo sa ii treaca daca iti cer scuze poate nu imdeiat dar dupa un timp imediat doar prieteni adevarati isi iarta prietenii care le-au gresit

| doreal a răspuns:

Asta este boala fetelor, se barfesc unele pe altele si eu sunt fata si dap am barfit. Dar m-am lasat de asta, e prea enervant sa vb despre altul, mai mult ma intereseaza de mine. Exagerati, cu „daca te barfeste nu iti e prietena„, la un acces de furie toti ne enervam si zicem vrute si nevrute.Bine daca imi era BFF, am avut una singura dar e prea barfitoare, baga ura intre noi, naspa daca ai fii facut asa ceva. In primul rand ai putea sa iti cer scuze si sa o lasi in pace. Poate ai fii mult mai impacata daca iti ceri scuze. Eu asa am facut, mai exact am urlat in gura mare „ imi cer scuze tuturor celor care i-am barfit„ si de atunci, bine eram si mica nu am mai avut treaba cu nimeni. Succeswinking si ciocu` mic. + scuze de greseli, dar imi e somn.

| Georgy98 a răspuns:

Nici eu nu cred ca are rost. Sincer, a gandit corect, mai ales daca este o fiinta orgolioasa. Zic sa vorbiti, sa ii ceri scuze in primul rand, iar daca esti prea mandra sau crezi ca te va refuza atunci las-o balta.
PS: un prieten adevarat nu te barfeste, inseamna ca nu i-ai fost prietena.
parerea mea, DON'T JUDGE ME! :d

| Adrian_Roberto_1990 a răspuns:

n-are cum sa fie rupta, o sa va impacati, daca u cerei scuze sau fai o surpriza, fi sicera cu ea