| Kiddy1998 a întrebat:

Cum returnez un produs eMAG? Nu am idee cum si tocmai am luat un produs de care nu sunt deloc multumit

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi detalii pe site-ul oficial :
http://www.emag.ro/info/retur

http://www.emag.ro/......ntru-retur

Toate cele bune!

| MrLucas a răspuns:

Din cate am citit pe site, trebuie sa completezi un formular de la ei, chiar au si un calculator in cazul in care doresti sa returnezi produsul prin curier rapid. Atentie curierul pe care il alegeti pentru ca ei lucreaza doar cu cateva firme.

Dar pentru ca era weekend si stiam cum este treaba, iar showroom-ul din Ploiesti era deschis, am ales sa ma duc la ei cu produsul. Pur si simplu l-am pus pe masa si m-a intrebat amical: „de ce il aduc inapoi". Tot amical i-am pus ca vreau sa iau altceva mai bun si cam atat.

M-au pus sa semnez cateva hartii ca sa anuleze factura, un storno(parca asa se numeste), iar apoi am comandat ce am dorit. Pentru ca nu aveau in showroom produsul si ca, pe site aparea: „in stoc furnizor", m-au trimis acasica si ma vor suna ei pentru produs.

Din cate am citit online, daca te duci direct la showroom si ceri banii, ar trebui sa primesti banii inapoi direct, asta daca nu doresti sa cumperi altceva. Totul decurge simplu si profesionist.

Daca alegi sa predai la curier dureaza pana la 30 de zile returul banilor. Experienta mea cu un alt produs, tot la showroom a fost de 2 zile dupa ce am dat retur pentru o tableta.