| Andreytta981317 a întrebat:

Cum sa agat un baiat necunoscut?(funda)

Răspuns Câştigător
| BlackEyedGirl a răspuns:

Baga-te in vorba cu el, faceti cunostinta si incepe sa ii faci complimente, crede-ma la mine a mers laughing

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și de ce trebuie să fii așa disperată după el?
Pa, pa.

Răspuns utilizator avertizat
| Lolităăăă a răspuns:

Abordeaza-l cu una din aceste replici. Pasul 3: Urmareste-l cum devine ca un aluat in mainile tale.

Cea mai grea parte in a intalni un barbat este sa stii cum sa incepi o conversatie interesanta care sa il faca sa vrea mai mult. Expertii in relatii, Dan Lier si Mike Lindstrom, autorii cartii Dan and Mike's Guide to Men, ne impartasesc cele mai bune replici cu care poti agata orice barbat, oriune.

La un bar unde se urmaresc meciuri: "Care este cel mai impresionant gol pe care l-ai dat vreodata?"

Barbatilor le place sa vorbeasca despre sport aproape la fel de mult pe cat le place sa se laude. Aceasta intrebare atinge ambele puncte. Fie iti povestesti despre grandiosii lui ani de liceu in care era fundasul-stea al scolii, fie te surprinde cu o liga minora in care a jucat. Deja te apreciaza pentru simplul fapt ca doar ai intrebat.

La club: "Te provoc sa-mi arati cum dansezi tu Moonwalk"

Pentru un tip, sa raspunda unei provocari este la fel de obligatoriu cu a se da cu deodorant dimineata. Moonwalk, Macarena - o va face. Si cand va incepe sa se dea in spectacol, fii acolo pentru el sa il salvezi de la miscarile celor doua picioare stangi ale lui. Probabil te va rasplati cu un rand de bauturi...

La un bar-restaurant: "Au cele mai bune portii de nachos aici. Le-ai incercat vreodata?"

In cazul in care nu se servesc nachos, alege altceva din meniu despre care aproape toata lumea are o opinie, cum ar fi pizza sau aripioare de pui. Cel mai bun caz? Va fi de acord si va hotari sa imparta o portie cu tine. Cel mai rau caz? Nu va fi de acord, te "lupti" cu el flirtand si apoi te oferi sa-i cumperi o portie - doar sa ii demonstrezi ca s-a inselat. Este o situatie win-win care va face orice tip sa iti manance din farfurie. Literalmente.

La petrecerea unui prieten: "Am vrut sa vorbesc cu tine imediat cum am ajuns aici, dar nu m-a prezentat nimeni. Asa ca ma prezint singura."

Barbatii sunt atrasi de femei increzatoare. Va considera faptul ca ai avut curaj sa vorbesti cu el un lucru sexy. Sigur, unor barbati le place sa faca primul pas, dar asta nu inseamna ca nu sunt placut surprinsi atunci cand o femeie are initiativa.In parc: "Ai idee cum se poate transforma patura asta intr-o tabla pentru Twister? Chiar vreau sa joc..."

Acest lucru arata unui tip ca esti amuzanta, jucausa si energica - toate dintr-o singura linie. Va fi curios sa vada la ce alte ganduri nebunesti visezi in viitor.

La sala de fitness: "Arati te parca esti foarte familiar cu acest loc. Unde e aparatul la care iti lucrezi fesierii?"

Desi barbatii isi complimenteaza consecvent partenerele ("Parul tau arata asa bine astazi!", "Imi place bluza asta!"), ei primesc complimente foarte rar. Asa ca atunci cand le aud, le iau in considerare. Spunandu-i ca pare sa cunoasca locul, ii sugerezi ca arata bine conturat si masculin, deci ii hranesti egoul de macho. In schimb, el va fi mult mai dispus sa te ajute sa gasesti orice aparat cauti... si probabil si la multe altele.

Pe plaja: "Pun pariu ca te intrebi cum evit sa ma bronzez fara dungi"

Nu. Nu era curios. Dar dupa acest comentariu, doar asta ii va ramane in minte dupa ce te vei aseza langa el. Si daca ar fi dupa el, ai face bine sa ramai acolo si sa vorbesti cu el... Cel putin pana hotarasti sa ii spui ca secretul tau este dependenta de sprayul autobronzant.

Bafta!

| Andreytta981317 explică (pentru Lolităăăă):

Nu vreau citate filosofice, ci as vrea sa imi raspunda cei care au trecut prin asta i au avut asa situati, deic vreau sa stiu cum agati un baiat, din propria experienta

| Deiutzaa1234 a răspuns:

Pai fa cunostinta cu el, si
spune-i ceva amuzant, vorbiti.