| AndreeaW123 a întrebat:

Cum sa ating notele înalte? Nu pot sa cant nici măcar 2 octave.Cant de la fa# pana la sol din gama DO major.Fac ore de canto si profesoara mă distruge cu urcatul vocii.Va rog! Trebuie sa cant la perfectie notele din DO Major.Ce pot face ca sa le ating pe la, si, do2, re si mi?
FUNDĂĂĂ

Răspuns Câştigător
| elyfel a răspuns:

Fa exercitii acasa si inainte de a icepe sa canti fa exercitii de respiratie asa iti incalzesti vocea.Incearca si fa multe exercitii, chestia asta vine si in timp.Iar daca nu poti explica-i acest lucru profesoarei tale, si sa te puna sa canti pe alta voce.La coruri sunt vocea 1, 2, 3, 4 la asta ma refer baftawinking