| andrey_8401 a întrebat:

Cum sa fac sa bat pe cineva? la scoala nu pot ca ma exmatriculeaza, iar daca il bat sunt sigur ca vine cu alti ( e cu mine in clasa ) cum sa fac? isi bate joc de mine si nu mai suport? sunt sigur ca il bat.

15 răspunsuri:
| ASIGURATORUL a răspuns:

Cea mai buna metoda este sa il neglijezi total si sa nu te intereseze insultele lui.Vei vedea ca in momentul in care el va simti ca tu nu te mai enervezi, acest fapt il va enerva pe el si poate va continua la fel de dur sa te atace.Fii la fel de nepasator si in continuare si vei vedea ca te va lasa in pace.Scopul lui este sa te faca sa suferi; in momentul in care nu iti mai pasa, te va lasa in pace.Bafta!

| Nero a răspuns:

Violenta nu e o solutie...Prostii!
Daca ti atat de tare sa-l bati,du-te la el,comenteaza-i,enerveaza-l dar nu il lovi.
Lasa-l pe el sa faca greseala. Daca da el primul,tu vei avea voie sa-i faci ce vrei deoarece e autoaparare ceea ce e permis in scoala...
Sau il astepti undeva dupa ore fugi din curtea scolii si il astepti intr-un loc mai retras, in drumul lui spre casa eventual. Apoi iti faci de cap.(o lovitura puternica si precisa in zona barbiei, a gatului sau a nasului, il va invata minte )
Sau, iti chemi un prieten (preferabil de la alta scoala) si ii spui sa il cafteasca dupa ore;)
Pot sa iti spun ca[,] chiar azi m-am confruntat cu o problema similara cu un "castor" de a opta dar mnah...tot ce pot spune e ca acum dintii lui sint drrepti;))
Bafta
ps:daca vrei ceva sfaturi de lupte uite aici : http://www.fiibarbat.ro/......e-lucruri/

| davidutzu12 a răspuns:

Eu ti-as sugera sa nu il bati mai bine ar fi sa ii spui dirigintei sau invatatoarei ca daca t bati cu el nu rezolvi nimic si daca te bati si apoi il spui el o sa aiba ce sa spuna in potriva ta deci mai bine il parasti big grin

| yekto a răspuns:

Imi amintesc de liceu. aveam unul care il bateam mereu. a spus la dirig, a ajuns la director, a venit cu mama si tatal (separat si impreuna) la scoala dar si la noi la bloc. dar degeaba, noi mai tare il bateam. ce as fi facut in locul lui? habar nu am. ideal ar fi daca te-ai putea afisa cu un mare smeher din oras /cartier sau sa ii spui acestiua sa ii atraga atentia ca are de a face cu el daca se mai ia de tine. daca il bate, daca tu il bati sau pui pe altcineva sa il bata sunt toate sansele sa iei bataie si mai mare (nu neaparat de la el dar de la prieteni de ai lui - daca el face asta are si prieteni care sa o faca si ii va fi mai usor sa puna pe cineva decat ti-ar fi tie).
cineva aici a zis o solutie buna. nu-i mai oferi ce vrea. el vrea sa te vada necajit, injosit, nervos, suparat... fa altceva. ignora-l. iti da una. intoarcete si pleaca fara sa zici nimic. nu baga in seama ce o sa zica dupa (si o sa zica destule). iti mai da una, zambeste-i dezgustat, cava de genul - inteleg ca atat poti dar nu te pot ajuta. imi e mila de tine. dar iti trebuie multa tarie sa faci asa ceva. partea plina a paharului e ca pe viitor iti va folosi aceasta putere interioara ce o vei capata acum daca ai sa poti face asta.
daca ai posibilitatea mergi si fa niste cursuri de autoaparare. daca alfa o sa faca si mai mult glume pe seama ta si o sa te loveasca dar va fi pentru o perioada scurta de timp caci in jum de an e posibil sa isi ceara si scuze pentru ce a facut.
ideea e FA CEVA. si ai inceput prin a scrie aici. succes in continuare

| IngerAlb a răspuns:

Gandeste-te de 10 mii de ori inainte sa o faci. Vorbeste cu persoana respectiva si spune-i sa te lase in pace.

| Chrysk2 a răspuns:

O bataie poate sa te faca prieten cu el sau dusman...
Eu zic sa il bati in clasa... cand sunt mai multi colegi, eu asta am facut laughing profa nu stia ce sa faca laughing.Nu m-a exmatriculat si acum suntem prieteni.

Tu alegi laughing

| AxelBv a răspuns:

Andrey, bataia nu rezolva nimic, crede-ma (am facut box vreo 3 ani dar nu am dat cu pumnul in afara ringului). Mai rau faci daca incepi o bataie, il bati tu odata, te bate el a doua oara... etc. Ignora-l si nu pune la suflet ce prostii debiteaza. Nu are sens, multi prosti deschid gura degeaba.

| IAmAnonim a răspuns:

Bla bla bla spune-i dirigului sau ca bataia nu rezolva nimic ba rezolva multe du-te frate la el impingel, bagai mana in gat pana da fraieru primul pumn si apoi poti sa-l bati pana incepe sa te implore sa nu-l mai bati si daca vine cu alti sa te bata asta e da cand il prinzi dupa ore sau pe alt undeva nu-l bati iar sau daca tie frica sa iei bataie de la aia nu ai si tu 5-6 prieteni care sa sara pentu tine? ce naiba ca trebuie sa ai

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Violența nu e un mijloc de remediere a problemelor de orice fel! Cred că ai un diriginte/dirigintă, îi poți spune dânsului/dânsei că nu te lasă în pace respectivul copil. Dacă chiar ții să îl bați, e bine să-l caftești după școală, și mai ia și tu câțiva colegi cu tine. Ar fii recomandat să fie singur. Baftă!

| anonimul0826 a răspuns:

Si eu am maia vut aceleasi probleme in generala si ama bateam mereu vene cu baieti si sarea sa ma bata cu aia da aveam un prieten si ma abateam cu toti si cateodata venea ataicamiu la scoala si le spargea fata eu zic sal batai si daca ai un tata smecher cheama-l timp de 2 saptamani sa vina sa te ia de la scoala sau daca vezi ca au venit aia si sunt al intrare in scoala il suni pe taicatu si iesi din scoala si aia o sa sara pe tine si in momentul ala vine taicatu si le sparge botu eu asa afceam cand nu era prietenul meu al scoala il chemam pe taat sia bata pe aia.

| SNOWTIGER a răspuns:

Sall si em am avut acea problema cu mai multi colegi urmatorea zi am venit cu 12 baieti de la liceu sa ii bata am vorbit cu aia de la mine din clasa iar aia de la liceu nu iau batut in cazul in care ajungem sa ne batem ar iesii urat de tot dar l-am rezolvat pe ala care so luat de mine uit ce trebuie sa faci: ia-l de gat cu mana stanga dai un pumn mediu in nas si dupa unul la ficat dupa aceea lovestel la picioare sa cada jos dupa aceeea poti sai ii dai cu punu in piept sau dtmac nu lovii in spate si intre buric si piept atentie daca te exmatriculeaza batel oriunde in afara scolii

| Roberto_RoBy_1998 a răspuns:

Cel mai simplu ai dai un pumn in maxilar pe partea dreapta iar daca cade ai zici ca daca spune la cineva al rupi in bataie dar dai cu forta ai incredere in mine eu fac MMA de 7 ani si a mers asta de fiecare datawinking

| Bozghy_COstiuc_1996 a răspuns:

Poi tie frica ca te exmatriculeaza, nu ai pentru ce ca s-ar injosi foarte rau in fata colegilor/prietenilor sa mearga la diriginte, sau la director...tu doar cand il vezi ca vrea sa te bata, cand vine spre tine dai 1 pumn cu dreapta sau cu stanga in nas si dupa cu talpa piciorului in stomac, sa vezi ca no s-ati mai zica nimic, cand lovesti sa si urli ca o sa-ti maresti curajul!

| alex108 a răspuns:

Am avut si eu problema asta nu poti scapa de ei doar printr-o singura metoda ia-ti o rozeta de pe okazii ai vreo 20 lei cu tot cu transport
sa zicem asa:
stai la tine in cartier joci carti sa zicem vine x te inpinge zice te intreaba esti smecher te injura etc te intorci cu fata spre el te uiti in ochi lui (in prealabil bagi mana in buzunar si strangi rozeta bine in mana) si cand se asteapta mai putin ai bagi o bucata in mufa sau in plex(ca sa ai iei gazu pentru cateva sec) in timp ce el ie ametit ai dai pana pica pe jos dupa care ai mai dai cateva picioare de ramas bun pana nu mai misca si te faci nevazut.
sa zice ca au trecut ziua acea vine cu alti smechera doua zi fiind sigur ca tu vei lua bataie dar nu va fi asa daca ai cv de genu asta costa ceva:
http://www.youtube.com/watch?v=hrRoKVMdtdU
e destul sa electrocutezi pe unu dintre ei ca ceilalti o iau la fuga si daca nu fug le aranjezi camasile cu putin curent(dar te avertizez sa ai grija cu asta in public ca nu-i ca rozeta)
sper ca ti-am fost de ajutor si sa nu uit niciodata ca de smecheri ca ala nu scapi niciodata cu frumosu si de vorba buna.