| Evitdar a întrebat:

Cum sa ma despart de iubit fara sa il ranesc?
I-am promis ca o sa ramanem mereu impreuna si nu stiu ce sa fac sad

Răspuns Câştigător
| DeathOfDreams a răspuns:

Yeah, oamenii mereu fac promisiuni pe care nu sunt capabili să le țină.
Din păcate, viitorul e mult prea imprevizibil.

Fii sinceră cu el, e singurul sfat pe care ți-l pot da.
Mai bine rănești cu adevărul, decât să-i bagi tot felul de scuze și să-l consolezi cu minciuni.
Mereu am fost de părere că oamenii care ne iubesc merită adevărul, oricare ar fi acesta.

Probabil îți va reproșa asta, probabil îți va arunca cuvinte nasoale și va aduce în discuție faptul că nici măcar nu ți-ai ținut promisiunea, but that's fine. Fiecare a trecut prin ceva de genul.
Poți s-o iei totuși ca pe o lecție, și în viitor să ai grijă să nu mai repeți aceași greșeală.

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

De ce promiti lucruri de genul? Serios acum. Va place sa va bateti joc de persoane...
N-ai cum sa i-o spui fara sa-l ranesti, despartirile dor oricum ai zice-o.

| Finuțu69 a răspuns:

Poti sa-i angajezi o "femeie usoara "si poate uita de tine!happy