| Pizza1Steve a întrebat:

Cum sa ma fac placut de oricine vreau eu?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zâmbeşte,vorbeşte frumos, iar dacă vrei să legi prietenii, te interesezi de ce le place şi aduci asta în discuţie.

| Pizza1Steve explică (pentru anonim_4396):

O sa dau funda numai daca o sa mearga oricum tie iti dau funda daca o sa mearga

| anonim_4396 a răspuns (pentru Pizza1Steve):

Nu mă interesează fundă.
Eu îţi sugeram să fii mai prefăcut, dacă vrei să te placă lumea.
Sunt destui în jur care fac deja asta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mno,ai reuşit?

8 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

E imposibil să te faci plăcut de toată lumea. Fii tu însuți și ai să vezi că ai mai mult de câștigat dacă ești cu adevărat tu în persoană și nu să pretinzi că ești altcineva.

| alexandrualind a răspuns:

Sa ai faci pe plac lui, sa ai zambesti si sa vorbesti frumos cu el.

| DeathOfDreams a răspuns:

N-are rost să-ți spun "Fii tu însuți". Trăim într-o societate în care să fi tu însuți nu e de-ajuns.
Dar, partea bună e că oamenii adevărați te vor aprecia și asta e mult mai important decât să fi plăcut de toată lumea.

| Rbc_Rebeca_1991 a răspuns:

Helau! De ce sa te faci placut? Fii tu! Cine te place te place asa cum esti tu, nu trebuie sa faci tu pe plac cuiva. Daca tii neaparat sa faci asta' trebuie sa stii ce le place persoanelor respective eventual sa fii ca ele.(fitoase'de gasca sau mai stiu eu cum) Since eu nu cred ca trebuie sa faci asta, comporta-te cum o faci zi de zi si vei fi placut de toata lumea.O zi faina.

| AleAlexaAlexandra29 a răspuns:

Fi tu